Olumda benimle ayn kaderi yayor....

Konusu 'Bakıcı ve Kreş' forumundadır ve merallll tarafından 3 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

3 Ağustos 2009
    Konu Sahibi : merallll
  1. merallll

merallll Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    çok isterdim bebeğimin yanında olabilmeyi, en güzel zamanlarını bütün gününü kaçırıyorum işe gelince...
    aslında oğlumda benimle aynı kaderi yaşıyor, bende çalışan anne çocuğuydum... tek fark ona dayımın eşi bakıyor bana babannem baktı 5 yaşına kadar sonra kendi başımıza kaldık abimle...
    kıskanmak deil kesinlikle de çok imreniyorum ev hanımlarına, doğum iznindeyken ne kadarda rahattı herşey, şimdi ev iş temizlik ütü yemek bi de bebeğim... 2-3 saatlik uykuyla ayaktayım her gün...
    işe başlamadan 1 hafta önce bakıcımıza her gün gittik alıştırmak için çok faydasını gördüm tavsiye ederim herkese.... 4 aylıktı bıraktığımda ilk günü hiç unutmuycam, bi yanım eksik kaldı sanki, işe geldim ama oğlumun sesi kulaklarımda, kokusu burnumun ucunda kalmıştı, yan odaddan ağlama sesini duyuyordum sanki... offf ağlamıycam herkes bana bakacak yine....

Allah herkese ve tüm çalışan annelere yardım etsin.... küçükken anneme isyan ederdim kenddimce "çaışmasan ne var sanki" dderdim, bi şey diyemezddi annem, şimdi oğlum bana dese ben ne diycem acaba kocabir sessizlikten başka....
    şimdi daha iyi anlıyorum, annecimseni çok seviyorum...

2. 11 Ağustos 2009
  3. KuzeyEge

KuzeyEge Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    148
    canım aynı şeyleri inan çoğu anne yaşıyor en başında ben
    ben doğduğumda annem daha ünv öğrencisiymiş üstüne üstlük sonrasında çalışma hayatı annanem baktı banada kardeşimede
    şimdi de ben 5 aylıkken bıraktımm kızımı bakıcısına hala 1 yanım eksik geçmiyor geçmiyeceğinide biliyorum
    ama herşey onların geleceği için
    kaliteli zaman geçirmek en önemlisi demişti burdaki arkadaşlar bende buna benzer bi konu açmıştım çokta doğru söylediler
    evet çok zor akşam çok az görüyoruz yavrumuzu ama onlarda okuyacak ve çalışan bireyler olacak güzel okulalrda okumaları ve ileride bizim onlara muhtaç olmamamız için bu şart
    emekli olduktan sonra yaşlanıncada bakanım olmazsa gider huzurevine yerleşirim kimseye eyvallahımda olmaz öbürtürlü nolacak peki?

4. 11 Ağustos 2009
  5. dilara1

dilara1 canim kizim Dilaram Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Bende calisiyorum… annemde calismisti… ama benim avantajim kardeslerim, abim ve ablam vardi. yalniz degildim. biz almanyadayiz. kizim tüm günlük kres lerde idi ilkönce. sonra okula baslayinca evde yalniz kaldi bir müddet 5 - 6 saatligine günde. 6 yasinda idi. sonra ona bir etüd yeri buldum… okuldan sonra gidebilecegi. simdi 9 yasinda kizim. cok ta sorumluluk sahibi. ona güvenebiliyorum. yalniz yolliyabiliyorum her yere. Cok sükür Rabbime hic bir sorun yok. Zordu ama gecti ve daha iyi oldu…. kendi ayaklari üstünde daha iyi duruyor simdi

6. 11 Ağustos 2009
  7. EylulunAnnesi

EylulunAnnesi Minik Prensesim Büyüyor Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    146
    :KK43::KK43::KK43: canım ya şuan 8 aylık hamileyim ve bende çalışan bi anneyim...bende hep bebegimle geçiremeyecegim zamanlar için üzülüyorum şimdiden...belki ilk gülücügünü belki ilk kelimesini belki ilk adımını bile ben göremeyecegim :KK43: çalışan annelerin zorlugug ama napalım allah yavrularımıza ömür versin herşey onlar için degilmi?

8. 19 Ağustos 2009
  9. merallll

merallll Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    hepinizin söylediklerine katılıyorum, çok zor çok, iş bitince eve gidiyoruz evdeki mesai başlıyor....
    ben bakıcıdan alıp eve gittikten sonra 1 saat hiç bir yapmadan Meriçle vakit geçiriyorum, unutmasın beni diye:KK43:( o uyuduktan sonra yemek yapmaya başlıyorum ve diğer işleri....
    uaydın'cım büyümüş senin kızın ablası olmuş meriçin :)))) kolay gelsin canım işlerinde

dilara'cım seninki maşallah 9 yaşınaymış zaten, atlatmış en zor evreleri.... Allah bizlerede nasip etsin o günleri...

sivaslı arkadaşımada hayırlı doğumlar diliyorum...

ve hepinizden özür diliyorum geç cevap verdiğim için konuyu bi türlü bulamamıştım yazdığım yere :)))