Ölümsüz-Paco Ahlgren (Siren yayınları)

Konusu 'Kitap Tavsiyeleri' forumundadır ve _Mustang_ tarafından 16 Aralık 2009 başlatılmıştır.

  16 Aralık 2009
  Konu Sahibi : _Mustang_
 1. _Mustang_

  _Mustang_ BiLMeM Pro Üye

  Katılım:
  30 Aralık 2007
  Mesajlar:
  4.536
  Beğenildi:
  54
  Ödül Puanları:
  153
  Bu kitapta ilk dikkatimi çeken ismi ve arka kapağındaki yazıydı. Ancak ilk okumamda sıkıla sıkıla 20 sayfa okuyup sonra çok sıkıcı bulduğum için bir kenara atmıştım. ilerleyen günlerde okulda okuyacak kitap bulamayınca mecburiyetten zamanı öldürmek için bu kitabı tekrar elime aldım ve o sıkılıpta bıraktığım noktayı geçtiğim andan itibaren kitabı elimden bırakamaz oldum ve bir nefeste okudum . Fantastik ve gerçek üstü olması ihtimali yüksek hikayelerden hoşlanıyorsanız size tavsiye ederim .
  [​IMG]

  Ölümsüz
  Kendi Ölümünüze Tanık Olsaydınız, Hayatınızın Geri Kalanını Nasıl Yaşardınız?

  Daha 18 yaşında basmadan ailesinin tüm fertlerini yitiren Douglas Cole, hayatta yapayalnız kalır. Yakasına yapışan hayaletleri, aklını kaçırdığını sanmasına sebep olan sanrıları ve tam olarak anlayamadığı doğa üstü yetenekleri saymazsak....

  Borsada varını yoğunu kaybedip, dibe vurduktan sonra, hayatı tam da kararacağı noktada yepyeni bir düzlemde aydınlanacak, Dougles Cole sadece kendi hayatını değil, tüm dünyanın kaderini değiştirecektir.

  Bir akşamüstü salonda kitabımı okurken bir şey aniden cama çarptı. Dikkatli olmam gerektiğini düşünerek oraya doğru yavaşça yürüdüm. Dışarıda ölü bir serçe yatıyordu, boynu kırılmıştı. Bir süre kuşun cansız bedenine baktım. Bir kanadı hafifçe titreyince içim sızladı... Beni saran hüzne şaşırmıştım. Serçe oracıkta ölmüştü işte.

  Kuşa dokunmaya çekiniyordum ama sonunda onu avuçlarıma aldım. Gözlerimi kapadım ve kendimi serbest bıraktım. O tanıdık sıcaklık içime doldu. Bir süre öylece durduktan sonra, gözlerimi açtım. Ellerimin içindeki serçenin bedeni birden kasıldı. Tüyleri avuçlarımı gıdıklayama başladı. Ayağa kalktı. Bir an dengesini sağlayamadı ama sonra, kanat çırparak masmavi gökyüüzünde gözden kayboldu.

  Şaşırmamıştım. Daha kuşu avuçlarıma alırken olacakları zaten biliyordum.

  Paco Ahlgren'in kaleminde Kuantum fiziği, Taoizm, Ekonomi, Müzik ve Aşk, insani yeteneklerin en güçlüsüyle bir araya geliyor: Düşünce. Douglas Cole'un kendini keşif yolculuğu, varoluş sancısı içinde zamanın atomlarına, borsanın dalgalanmalarına, parelel evrenlere ve hiçliğe değin uzanıyor. Geri planda belli belirsiz bir çello melodisi, zamanı yararak dört yanı sarıyor.

  Bütünlükteki tüm olasılıklar karşımızda... Şah mat.