Ölümsüzlük Mantarı: Reishi

Konusu 'Tekrar Konular' forumundadır ve yesilim tarafından 14 Şubat 2009 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
  14 Şubat 2009
  Konu Sahibi : yesilim
 1. yesilim

  yesilim Popüler Üye Pro Üye

  Katılım:
  25 Kasım 2006
  Mesajlar:
  9.033
  Beğenildi:
  11
  Ödül Puanları:
  148
  Ölümsüzlük Mantarı: Reishi - Türkiye'de Üretiyoruz.

  [​IMG]


  Kırmızı Reishi Mantarı Bağışıklık sistemini güçlendirerek sağlığınızı korumaya yardımcı olur, içeriğindeki aktif maddelerle birçok hastalığın tedavisinde destekleyici olarak kullanılır.
  Siz Neden Kullanmalısınız? Doktorlar ne Tavsiye Ediyor?

  Kırmızı Reishi Mantarı Bağışıklık Sisteminizi Güçlendirir.

  Reishi Japoncada ölümsüzlük anlamına gelmektedir. Hastalıklardan uzak, sağlıklı ve uzun bir yaşam sürmek için, her yaşta genç olabilmek için Kırmızı Reishi mantarını siz de koruyucu olarak kullanmalısınız.

  Bilimsel araştırmalar, Kırmızı Reishi kullanımının:

  * Günlük yaşamı sağlıklı sürdürmek,
  * Vücudumuzun doğal savunma mekanizmasını güçlendirerek olumsuz etkilere karşı korumak,
  * Yaşın ilerlemesi sonucu oluşan problemlerin önüne geçmek,
  * Bağışıklık, sinir, dolaşım, solunum, boşaltım, kas ve kemik sistemlerini güçlendirmek,
  * Yüksek tansiyon, kolesterol, diabet, bronşit, prostat gibi problemlerle baş etmek,
  * Kanser, karaciğer bozuklukları, hepatit, HIV/AIDS gibi hastalıklardan korunmak ve bu hastalıklarla savaşmak,

  konularındaki faydalarını kanıtlamıştır.


  Japonya Sağlık Bakanlığı tarafından
  kansere karşı tek doğal ilaç olarak kabul edilmiştir.

  Kırmızı Reishi'nin bağışıklık sistemini güçlendirici etkisi, kanseri önlemede de kanserle savaşta da görülmektedir.

  * Güçlü anti-tümör etkileri araştırmalarla belirlenmiştir.
  İçerdiği glucan maddesi bağışıklık hücrelerinin tümör hücrelerini sarmasına yardımcı olur. Bazı çalışmalarda Tümörlerde %50 oranında gerileme kaydedilmiştir.
  * Düzenliği tüketiminin anti-kanser maddelerin (interferon ve interleukin1 ve 2) üretimini arttırdığı ve tümör büyümesini önlediği kanıtlanmıştır.
  * Yapılan araştırmalar Radyoterapi ve Kemoterapi esnasında görülen saç dökülmesi, bulantı, kusma, ağız iltihabı, boğaz ağrısı, iştah kaybı gibi yan etkilerin %90-95 oranında azaldığı belirlenmiştir.


  LATİNCE adı 'Ganoderma Lucidum' olan ve 'Ölümsüzlük Mantarı' diye bilinen mantar, Türkiye'de ilk kez Çukurova Üniversitesi'nde (ÇÜ) üretildi. Birçok kanser türü de dahil çok sayıda hastalığa şifa gösterilip, "Mucize bitki" olarak nitelendirilen mantar, Uzakdoğu ve ABD'den sonra üretildiği Türkiye'de 'GanoTürk' adıyla çay olarak piyasaya sunulacak.

  İŞTE ÖLÜMSÜZLÜK MANTARI

  ÇÜ'nün biyoteknoloji laboratuarında ölümsüzlük mantarını üretmeyi başaran Fen-Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ömer Çolak, yurtiçi ve yurtdışında ilgi odağı olduklarını söyledi. Mantarın üretimini yapan ve gramını 4 Avro'ya ihraç eden Çin, Tayvan, Japonya ve ABD'li firmaların tohumun üretimi ile ilgili bilgileri sır gibi sakladıklarını belirten Prof. Dr. Çolak, çevre korunmasıyla ilgili araştırmalar yaptığı 1996 yılında mantarla ilgili bulgulara rastladığını ve geliştirmek için çalışmalara başladığını anlattı. Bir yandan internet üzerinden inceleme yapan diğer yandan da Türkiye'nin dört bir yanında mantarı arayan Prof. Dr. Çolak, Karadeniz, Marmara ve Akdeniz bölgelerinde örnekler gördüğünü ve bu mantarların sporlarından (bitkilerde üreme organı) yararlanarak, laboratuar ortamında üretim yapmak için kolları sıvadığını söyledi.

  ADI 'TÜRK' OLDU

  Biyoteknoloji laboratuvarlarında yaptıkları çalışmalarda başarılı sonuçlar aldıklarını belirten Prof. Dr. Çolak, "Spordan meyve aşamasına kadar her şekilde üretimini yaptığımız bu mantarın alternatif halk sağlığı, koruyucu bitkiler arasında gerektiği zirve noktasına ulaşacağına inanıyorum. Bu nedenle mantarın üretimine önem verilmesi gerekir. Üniversitemizde ölümsüzlük mantarını ürettikten sonra, bunu tüketicilerle buluşturacak bir firma, bizimle irtibat kurdu. Adana'ya tesis kuracak olan bu firma, benim danışmanlığımda mantarı üretip, dilimler halinde kurutarak, kuru çay gibi piyasaya sürecek. 'GanoTürk' adıyla piyasaya sürülecek kurutulmuş ölümsüzlük mantarı, bir litre suya 2 gram atılıp, kaynatılarak içilebilecek" dedi.

  KANSER TEDAVİSİNDE KULLANILIYOR

  Ölümsüzlük mantarının Japonya Sağlık Bakanlığı tarafından konvansiyonel (geleneksel) gastrointestinal kanser tedavilerinde paralel tedavi organizması olarak resmen kabul edildiğini vurgulayan Prof. Dr. Çolak, Hepatit-C için çok faydalı bir etkisi bulunduğunu kaydetti. Prof. Dr. Çolak, "Ayrıca mantarın en etkin özelliği tansiyon dengeleyici olmasıdır. Kolesterol düşürücü, bağışıklığı kuvvetlendirici, stresi yok edici, kan dolaşımını düzenleyici ve kan damarları içinde pıhtılaşmayı engelleyici, cinsel gücü arttırıcı etkileri sıralanabilir. Bunun yanında kan şekerini düzenleyici, anti-kanserojen etki, hatta saç güçlendirici ve çıkartıcı olarak da değerlendirilmektedir" diye konuştu.

  Alıntı
   
  Son düzenleme: 15 Şubat 2009
 2. 15 Şubat 2009
  Konu Sahibi : yesilim
 3. eylul77

  eylul77 Popüler Üye Üye

  Katılım:
  6 Aralık 2007
  Mesajlar:
  1.351
  Beğenildi:
  21
  Ödül Puanları:
  108
  tsekkurler yesılım turkıyedede saglık bakanlıgı onayı ılemı satılıyor acaba bılıyormusun.
   
 4. 16 Şubat 2009
  Konu Sahibi : yesilim
 5. eylul77

  eylul77 Popüler Üye Üye

  Katılım:
  6 Aralık 2007
  Mesajlar:
  1.351
  Beğenildi:
  21
  Ödül Puanları:
  108
  İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Soner Dileklen diyor ki;
  "Uzakdoğu'nun yanısıra artık Avrupa ve Amerika'nın önemli üniversitelerinde yapılan araştırmalarda çok olumlu sonuçlar alındı. Reishi mantarı birçok kanser tedavilerinde kullanılmaya başlanmış."

  "Kırmızı Reishi Mantarının en büyük özelliği Bağışıklı Sistemi üzerinde ciddi katkılar yapması, bağışıklık sistemini güçlendirmesi."

  "Kanserden tutun, gribal hastalıklar, karaciğer hastalıkları, şeker hastalığı gibi birçok hastalığın temelinde bağışıklık sistemindeki bozuklukluklar yatıyor. Bilimin ileride amacı da bağışıklık sistemini güçlendirerek hastalıklarla mücadele etmektir."

  "Bu mantar Türkiye'de yeni üretime başlandı, daha önce Çin'den Japonya'dan tablet şeklinde kimyasal maddeler içererek geliyordu. Bugün artık reishi mantarı İstanbul - Türkiye'de doğadaki şartlarına uygun olarak bilimsel yöntemlerle üretiliyor."

  "Reishi mantarı haplar yerine doğal mantarın kendisini kaytarak özütünü çıkartarak kullanmak çok daha mantıklı, çünkü doğal.."

  "Kırmızı Reishi mantarıyla ilgili biz de araştırmalara başladık, hastalarımızda da denedik. 15 gün içinde etkileri görülüyor ve 2 ay içinde de kişiler kendileri çok daha olumlu ve iyi hissettiklerini bize belirtiyorlar."

  "Normal bir tedavi gören bir kişi Reishi mantarını içip de ilaçlarını bırakacak diye birşey yok, bu tedaviler destek tedavileridir ve normal tedavileriyle birlikte kullanılır."

  "Yapılan araştırmaları incelediğimizde;

  Kemoterapi tedavisi gören hastaları çok sıkıntıya sokan yan etkilerinde %40-50 gibi çok ciddi oranlarda azaldığını gördük.
  Şeker hastalarında şeker oranlarının tedavileriyle beraber %30-40 azaldığını görüyoruz.
  Karaciğer yetmezliği ve karaciğer hastalarında karaciğer enzimlerinin düştüğünü görüyoruz.
  Kan sulandırıcı etkisi kalp hastalarında çok önemli etkiler gösteriyor."
  "Tedavileriyle birlikte doktor kontrolünde kullanıldığında sonuçlar çok başarılı."

  Dr. Soner Dileklen'in reishi hakkındaki görüşlerini, Mesut Yar'ın sorularına yanıtlarını yukarıdaki videoyu izleyerek görebilirsiniz. Bu konuda yürütülen araştırmalar hakkında bilgi alabilirsiniz.

  Biz de KırmızıReishi olarak doktorlarımızla birlikte çalışarak, kırmızı reishi mantarı hakkında yaptıkları tüm araştırma ve çalışmalara elimizden gelen tüm desteğimizi veriyoruz. Amacımız Uzakdoğu'da olduğu kadar Avrupa ve Amerika'da kabul görmeye başlayan bu mantarı bilimsel yollarla Türk halkına tanıtmak ve en doğal haliyle ulaştırmak.
   
 6. 1 Nisan 2009
  Konu Sahibi : yesilim
 7. eylul77

  eylul77 Popüler Üye Üye

  Katılım:
  6 Aralık 2007
  Mesajlar:
  1.351
  Beğenildi:
  21
  Ödül Puanları:
  108
  Uluslararası Kanser Örgütü (ICG) tarafından tek Japon otoritesi olarak görülen
  Japon Doktor Fukumi Morishige;
  Saygın Japon Doktor Fukumi Morishige, bugüne kadar en çok Nobel ödülü kazanmış Amerikan enstitüsü olan Linus Pauling Institute of Science & Medicine'de, Reishi'nin kanser hastalığını konrol etmekteki rolü üzerine araştırmalar yapmaktadır.

  Morishige, Avrupa tıp dünyasında da tanınmakta ve Uluslararası Kanser Örgütü (ICG) tarafından tek Japon otoritesi olarak görülmektedir. Aşağıdaki yazı Fukumi Morishige'nin kendi konuşma ve gözlemlerinden meydana gelmektedir.


  Kanser konusunda hazır bir önlem senaryosu yoktur. Kimileri bu konuda diyet kontrolüne güvenmektedir, ancak günümüzde en efektif method Reishi'dir (Lingzhi).

  Reishi'nin muhteşem etkisini bizzat kullanana kadar bilmiyordum ve gözlemlediklerime gerçekten çok şaşırdım. Uygulamalarım sırasında Reishi'nin hem hastalığı önleyici hem de tedaviye yardım edici etkilerini görme şansı buldum.

  39 Yaşında Akciğer Kanseri bir kadın, gittiği hastaneler ameliyat etmeyi bile redderken, kırmızı Reishi mantarı ile kanseri yendi:
  39 yaşında bir kadın, akciğer kanseri ve göğüs duvarı zarı komplikasyonları ile bana geldi. Daha önce gittiği bir çok hastaneden ameliyat edilemeyeceği cevabını almıştı. Benim yanımdan da umutsuz bir şekilde ayrıldı. Daha sonra kocasının isteği üzerine düzenli olarak Reishi kullanmaya başladı. Bir sonraki incelememin sonuçları oldukça şaşırtıcıydı: 6 ay önce göğüs kavitesinde bulunan ödem gerilemekteydi. Neredeyse cenaze düzenlemelerini bile yapmış bir insan için resmen bir umut ışığı doğmuştu. Hastanın kendisi de bunun, günde 4 gram gibi oldukça yüksek bir dozajla kullandığı Reishi'nin sonucu olduğunu düşünmekteydi. Kısa bir süre içinde ödem yok oldu, ancak tümör durmaktaydı. Yine de bir keşif operasyonu yapmaya karar verdik ve özel dondurma tekniği sayesinde göğüs zarındaki kanserli hücreleri almayı başardık. Bir sonraki X-ray taramasında, göğüs zarı üzerinde, zararsız yara dokusu dışında hiç bir kanserli hücreye rastlamadık. Akciğerlerden aldığımız dokularda kötü huylu hücreler tespit ettik ancak durum kontrol altına alınmıştı...

  50 yaş üstü göğüs kanseri bir hastamda 6 aylık düzenli Reishi kullanımı sonunda
  Tümör yok oldu:
  Bir keresinde 50 yaş üstü göğüs kanseri bir kadın hastam oldu. Göğüs operasyonu yapıldıktan sonra, hastalık akciğerde metastas yaptı. Durumu kan kusacak kadar kötüleşmişti. (Kan kusma, tıptaki adıyla hemoptisis, kanser hastalığında son aşamada ortaya çıkan bir komplikasyondur.) Bu durumdayken günde 6 gram Reishi almaya başladı ve bu dozajı 6 ay boyunca korudu. Bu sürenin sonunda akciğerindeki tümör yok oldu. Daha önce çok çabuk nefesten kesilirken şimdi yorulmadan merdiven çıkabiliyor. Bu yaşadıklarından sonra onun da Reishi tedavisine güveni tam.

  (Japanese Periodical dergisinin Geleneksel Çin Tıbbı 3. bölümünden çevirilmiştir. Sayfa 12 - 23, ISBN4-88580-053-6 C-0077)
   
 8. 1 Nisan 2009
  Konu Sahibi : yesilim
 9. eylul77

  eylul77 Popüler Üye Üye

  Katılım:
  6 Aralık 2007
  Mesajlar:
  1.351
  Beğenildi:
  21
  Ödül Puanları:
  108
  Kanser hastasıyım, Reishi kullanmak istiyorum.
  Kemoterapi esnasında kullanabilir miyim ?
  ıç Hastalıkları Uzmanı Dr.Soner Dileklen'in yanıtı :

  Kanser tüm dünyada ve ülkemizde hızla yayılan ve tedavisi çok zor olan bir hastalıktır. Aynı zamanda bilim dünyasında hakkında en çok bilimsel araştırma yapılan hastalık da kanserdir. Son 50 yıldır bilim adamları tüm enerjilerini kanserin tedavisini bulmaya harcamaktadırlar. Peki neden hala kanser tedavilerinde istediğimiz yerde değiliz. Bu sorunun yanıtı aslında kanserin oluşum mekanizması ile ilgilidir.
  Kanser hücresi aslında vücudumuzda bulunan herhangi bir hücremizin değişime uğraması ile oluşur. Gerçekte her insanda hücresel değişim olur fakat bu değişen hücreler vücudun bağışıklık mekanizmasında yer alan Makrofaj adı verilen yapılar tarafından yok edilir. Ancak ne zaman bu mekanizma işlemez ve hücreler yok edilemezse hücrelerin yapısı daha fazla değişime uğrayarak kanser hücresine döner ve kitlesel bir hal alır. Tüm dünyada yapılan bilimsel çalışmalar bağışıklık sisteminin güçlendirilmesi ve kanser hücresinin oluşması aşamasında yok edilmesini sağlamak amaçlıdır.
  Son yıllarda Uzak doğuda özellikle eskiden Ölümsüzlük Mantarı olarak adlandırılan Kırmızı Reishi mantarı ile ilgili çalışmalarda bir hayli olumlu sonuçlara ulaşılmıştır. Kanser oluşumunda bağışıklık sisteminin ne denli önemli olduğunu belirtmiştik. Kırmızı Reishi Mantarı yapısındaki Polisakkaritler ve Germanyum elementi sayesinde bağışıklık sisteminde interferon ve interleukin 1-2 arttırıcı etki yaptığı kanıtlanmıştır .Bu etki sayesinde kanser hücresinin maktofajlarla hızla yok edilmesi sağlanmaktadır, ayrıca oluşan tümöral kitlenin büyümesinin gerilediği bilimsel yayınlarca kanıtlanmıştır.
  Kırmızı Reishi mantarının ayrıca radyoterapi ve kemoterapi sonrası oluşan saç dökülmesi ve bulantı kusma gibi yan etkileri %90-95 oranında azalttığı bilimsel yayınlarda gösterilmiştir.
  Bütün bu özellikleri nedeni ile de Japonya 'da kanser tedavilerinde kullanılan tek bitkisel ilaç olarak Sağlık Bakanlığı tarafından kabul edilmiştir.
  Bu noktada unutulmaması gereken en önemli unsur bu bitkisel ilacın bir kanser tedavi ilacı değil halen kullanılan ilaçlara destek ilacı olduğudur.


  Reishi Mantarı Nasıl Kullanılır?
  Çeşitli kimyasal yollarla kapsül (hap) haline getirilmiş ilaçlar yerine, Reishi mantarını en doğal ve katkısız haliyle Reishi Çayı olarak kullanabilirsiniz.
  Reishi Çayını kurutulmuş ve dilimlenmiş doğal Reishi Mantarını cam bir kapta en az 30 dk kaynatarak kolayca hazırlayabilirsiniz.  Kemoterapi sırasında kullanılabilir mi?
  Kemoterapi sırasında alınırsa bir yan etkisi olur mu?
  Mantar kemoterapi esnasında kullanılabilmektedir. Hiçbir yan etkisi ve ilaçlar ile etkileşimi olmadığı için tedaviyi engellemez özellikle yararının artmasına yardımcı olur. Ayrıca kemoterapinin yan etkilerini azalttığı veya tamamen ortadan kaldırdığı için hastanın genel sağlık durumunda ve moralinde olumlu etki yapmaktadır.  Faydaları ne kadar sürede hissedilebilir?
  Normal olarak bir insan, Kırmızı Reishi kullanmaya başladıktan 10-15 gün sonra faydalı etkilerini hissetmeye başlar.
  Genel sağlık durumunda belirgin bir farklılık ise 2 ay süreli düzenli ve sürekli kullanım sonunda görülebilir.
  Toksik özelliği olmadığı için sürekli kullanılmasında hiçbir sakınca yoktur.

  Kırmızı Reishi Mantarını kullananların olumlu sonuçlar aldığının en büyük göstergesi tekrar sipariş vererek kullanmaya devam etme oranının %81 gibi yüksek bir rakam olmasıdır.  Yan Etkileri Nelerdir?
  Reishinin yan etkileri yoktur.

  2000 yılı aşkın süredir kullanılmasına rağmen literatürde ve klinik çalışmalarda hiçbir yan etkisi rapor edilmemiştir. Toksik olmaması sebebiyle büyük miktarlarda ve uzun süreli olarak kullanıldıklarında dahi herhangi bir yan etkileri olmadığı ifade edilmektedir.
  Reishi Mantarı bir ilaç değildir. Diğer ilaçlarla birlikte tedaviyi tamamlayıcı olarak kullanılabilir.
   
 10. 1 Nisan 2009
  Konu Sahibi : yesilim
 11. eylul77

  eylul77 Popüler Üye Üye

  Katılım:
  6 Aralık 2007
  Mesajlar:
  1.351
  Beğenildi:
  21
  Ödül Puanları:
  108
  slm arkadaslar bu son ekledıgım bıgılere babamın durumunu anlamak ıcın nette gezınırken ulastım. babamın sapasaglam sadece bır oksuruk ıcın gıttıgı hastaneden turk fılımı gıbı son gunlerın demelerıyle bızım dunyamızı basımıza yıktılar bugun.boyle bısey varmı ya ınsada hıcmı bır belırtı agrı olmaz anlayamıyorum.butun bogazı sarmıs cıgerlerı su toplamıs amalıyata alamayız demısler.bu hafta bende tr ye gıdıyorum.acaba bu ılacın burda yazılanlar gıbı bır faydası olurmu.kullanan bılen varsa lutfen cevaplasın.
   
 12. 1 Nisan 2009
  Konu Sahibi : yesilim
 13. Hayalimsi_n

  Hayalimsi_n Popüler Üye Üye

  Katılım:
  8 Eylül 2008
  Mesajlar:
  1.274
  Beğenildi:
  6
  Ödül Puanları:
  106
  gecmis olsun canim umarim babanin durumu duzelir.bu konuda hic bi bilgim yok ama bi an once bu meret hastaliga care bulunur. yakinlarimdan cok sevdigim iki insan da bu hastaligin pencesinde suan.allah yardimcimiz olsun ve babana acil sifalar diliyorum
   
 14. 1 Nisan 2009
  Konu Sahibi : yesilim
 15. eylul77

  eylul77 Popüler Üye Üye

  Katılım:
  6 Aralık 2007
  Mesajlar:
  1.351
  Beğenildi:
  21
  Ödül Puanları:
  108
  tesekkurler canım.allah kımseye gostermesın boyle bısey hıc beklemıyorduk ınankı yrdemıyım goktemıyım bılmıyorum uzak olmakta en kotusu.senınde yakınlarına acıl sıfalar dılıyorum canım.
   
 16. 1 Nisan 2009
  Konu Sahibi : yesilim
 17. Hayalimsi_n

  Hayalimsi_n Popüler Üye Üye

  Katılım:
  8 Eylül 2008
  Mesajlar:
  1.274
  Beğenildi:
  6
  Ödül Puanları:
  106
  saol canim.biliyorum bide uzakta olmak insani dahada kahreder.walla artik insan doktora gitmeye korkuyor.sIkma canini Allah buyuktur
   
 18. 28 Nisan 2009
  Konu Sahibi : yesilim
 19. sarxix papatya

  sarxix papatya Popüler Üye Üye

  Katılım:
  21 Nisan 2007
  Mesajlar:
  1.556
  Beğenildi:
  3
  Ödül Puanları:
  106
  bugun aldım bende kullanıcam bakalım yazarım etkılerını
   
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.