Olumun yaad Bbrek ars...

Konusu 'Nefroloji - Böbrek Hastalıkları' forumundadır ve gullerdiyari tarafından 16 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

16 Ağustos 2009
    Konu Sahibi : gullerdiyari
  1. gullerdiyari

gullerdiyari hayat beni nden yoruyosun Pro Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    Arkadaslar konuyu dogru yeremi aciyorum bilmiyorum insallah dogru bölümdür...
    Benim 19 yasinda bir oglum var asagi yukari bir senedir belinin agridigini söylüyordu ve bir senedir Doktora gidiyor DR beline bakip agri hapi ve krem verip gönderiyor. esim ve oglum bu DR a gidiyorlar kizim ile benim DR umuz ayri. ben esmin gittigi DR la anlasamiyorum ama oglumda babasi oraya gidiyor diye o DR u secti.
    konumuza dönersek gecenlerde okuldan eve geldi belim cok agriyor diye bende biraz kizdim bel agrisi icin evemi gelir insan evdede agriyacak dedim DR u aradi tatildeymis yerine bakan DRa gitti ona mugayene oldu oda krem ve agri hapi vermis.
    tatilden önce röntgen cekti belinde birsey yok hersey yolunda dedi.
    Bundan bir ay önce Türkiyeye tatile gittik araba ile yolda basladi bir hafta agri hapi aldi baktim yavrumun hic rahati yok hep keyifsiz cok agrim var deyip duruyor esime birde burada bir Doktora mugayene olsa dedim ve esimle birlikta Türkiyede bir Doktora gittiler.
    Doktor mugayene etmis ultrasonla bakmis ve böbreklerinde kum oldugunu söylemis böbrek agrisi bele vurur demis hap vermis birkac gün mide bulantisi ve agrin olur ama sonra birseyin kalmaz demis dedigi gibi birkac gün sonra hicbirseyi kalmadi agrilari gecti rahat bir tatil yapti:asigim:
    Evet arkadaslar isvicre gibi bir yerde buna benzer cok örnekler yasaniyor hastahanelerde teknolojik aletler son model ama ilgimi yoksa bilgimi yok anlamadim eger Türkiyede Doktora gitmeseydik oglum daha ne kadar bel agrisi icin hap alacakti bilmiyorum yorumu sizlere birakiyorum:sm_confused:turkbayragi
    Rabbim herkesin sifasini versin doktarlari basimizdan eksik etmesin ama muhtacta etmesin:Saruboceq:
    sizinle böyle bir olayi paylasmak istedim sizlerinde buna benzer olaylar basinizdan gectimi?

2. 16 Ağustos 2009
  3. 94049

94049 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    geçende aynısı benim başıma geldi hiç böyle bir ağrı çekmemiştim zaten konusunu da açtım buraya akut piyelonefrit teşhisi koydu doktor. idrar yolu enfeksiyonu böbreğime vurmuş. sancı çektim tüm gece serum yedim uyuttular anca kendime geldim.
    şu anda antibiotik ağrı kesici falan verdi.

şu anda da böbreklerşmde hafif bir ağrı var doktor ilaçlarımı mutlaka saatinde içmemi söyledi öylede yapıyorum biraz daha iyiyim düzelicem allhın izniyle.

allah şifa versin oğlunuza çok iyi anlıyorum onu o ağrıyı.

4. 16 Ağustos 2009
  5. Elis

Elis Guest

canim herseyden once gemis olsun ogluna,sunuda demeden gecemiycem,,19 yasinda oglum var diyince boyle oldum:1shok:massallah sanada yavrunada,,,,,,,,,
    evet maalesef buralarda boyle,artik yabanci ayrimi yaptiklarini dusunur oldum,,,benim senelerdir bas agrim vardir,ve ne zaman doktora gitsem bana paracetamol verir,eeee ben bunu zaten iciyorum mormaldede,bi baksana agrim neden var,ben tedavi istiyorum,gecici bi ilac degil,ama kime anlatirsin,artik bu sebebten gitmiyorumda,vazgectim:umursamaz:
    mesela benim gorumcem(baba bir anne hollandali)senelerdir bobrek agrisi cekermis,burda doktora gider ve hic biseyin yok diye eve gonderirmis hep,bikac sene once Turkiyeye tatile gidiliyo ve orda iken rahatsizlaninca orda doktora gidiyo,simdi hic biseyi yok,,
    buraya gelincede doktoruna demiski,sizin tedavi edemediginizi bi Turk doktor iyi etti,simdi cok saglikliyim demis,,,
    doktorda demiski o zaman git ona bana ne geliyosun(kizkanmis yani,ayni sizin durum gibi)
    ne varsa canim Turkiyemde var,,,
    turkbayragiAtaturk bosuna dememis,BENI TURK HEKIMLERINE EMANET EDINturkbayragi,,,,diye,,,,,,,

tekrar saglikli mutlu gunler dilerim canima.s.:Saruboceq:

6. 16 Ağustos 2009
  7. gullerdiyari

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    canim gelmis gecmis olsun bilmezmiyim benim annemdede böbrek tasi sorunu var agridiginda neler cektigini görüyorum.
    rabbim kimseye dert verip derman aatmasin rabbim sifani versin:Saruboceq:
    bende tesekkürederim canimopuyorumnanaktana.s.

8. 16 Ağustos 2009
  9. gullerdiyari

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    sagolasin canim allah razi olsun evet oglum 19 kizim 14 yasinda:asigim:eek:puyorumnanaktan
    canim ihmal etme sakin tekrar tekrar git saglik ihmale gelmez allah sifani versin canim:Saruboceq:
    seni korkutmus olmiyayim ama bir baska olayi anlatacam, burada bir arkadas var üc yildir bas agrisi cekiyormus arada bayiliyormus DR a gidiyor devamli ama agri hapi verip yoluyor migren falan diyor.
    gecenlerde is yerinde bayilmis ambulansla hastahaneye kaldirdilar oradaki yapilan mugayeneler sonucu beyninde tümör cikti bir hafta sonra ameliyat günü verdiler, bu arada bir hafta boyunca ilac verdiler kadina verdikleri ilac bagirsaklarini delmis acilen ameliyata aldilar kadincagizi son anda kurtardilar beyin ameliyatini beklerken hic beklemedigi baska bir ameliyat oldu bir ay sonrada beyin ameliyatini yaptilar darbe üstüne darbe ama bu DR üc yil bu kadina migren hapi verdi oysaki tomografi falan yapilsaydi daha önceden bilinecekti hastaligi suan hastahaneden cikti saglik durumu iyi.:Saruboceq:
    evet canim Atatürk biliyormis demekki beni Türk hekimlerine emanet edin diye bosuna dememisturkbayragi
    ama bu tür olaylar artik cok SIK yasaninca insan ister istemez böyle düsünüyor acaba yabanci düsmanligimi ihmalmi:sm_confused:

10. 16 Ağustos 2009
  11. Elis

Elis Guest

evet canim,hamilelik dolayisi ile gidemiyorum doktora ama hamilelikten sonra kesin gidipartik gerekirse,biraz ignelide konusacam yani,napiyim baska turlu anlamiyolar,dusunuyorum bu doktorlar nerden aldi diplomayi,bakkaldanmi,bunlarin tip kitabinda yanlizca paracetamol yaziyo heralde,basinda agrisa ayni,kolunda agrisa ayni,,,,,,

arkadasinada acil sifalar dilerim iyisallah,,RABBIM hepimizi korusun iyisallah,,saglikli uzurlu gunler dilerim canim:Saruboceq:yerimseniben

12. 17 Ağustos 2009
  13. incitanemtuana

incitanemtuana EVLI MUTLU IKI COCUKLU :) Pro Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    198
    büyük gecmis olsun kuzenime yengosum pirlantam
    kiyamam ben ona
    sessiz sakin zaten
    demek bide onca aciya katlanmis
    yinede bravo
    iyiki tr de doktora gitmis
    yoksa dedigin gibi ceker dururdu artik
    valla kanimca gittigi doktorlar salak cikmis
    atatürkün dedigi cok dogru bir söz
    ama ihmalkarlik önemsememezlik oldumu
    neyazikki tr dede oluyo malesef
    ki insallah son bulur heryede bu olaylar
    malum ben dogumda ölümden döndüm ve kac doktor ilgilendi bennimle
    hatta erkek doktorum ayaklandigimi görünce
    inanamadi sasirdi sok oldu resmen
    bana sarildi ve gözleri dolu doluydu
    bence doktorundan kaynaklaniyo
    ilgisiz önemsemeyen birileri ne diye neyin üzerine yemin ettiler bilmem
    :Saruboceq:rabbim doktorlarimizsiz brakmasin:Saruboceq:
    ama onlarin elinede düsürmesin yani keske hic hastalanmasak

14. 17 Ağustos 2009
  15. gullerdiyari

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    sagolasin canim allah razi olsun..
    hic sorma yazik Türkiye de gitmeseydi hala cekiyo olucakti.
    allaha sükürler olsu simdi iyi artik:asigim:
    tabiki bu demek deyilki sadece buradaki doktorlar böyle:eek:lmaz:
    bu tür olaylar heryerde yasanabiliyor neyaziiki.
    dedigin gibi rabbim doktorlarimizi rksikliginide göstermesin ama muhtacta etmesin:Saruboceq:
    cok tesekkür ederim canim yegenimopuyorumnanaktan

16. 17 Ağustos 2009
  17. Rumeysaa

Rumeysaa BLACK PEARL Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    gelmiş geçmiş olsun abla yaa.gerçekten üzüldüm

18. 17 Ağustos 2009