Olumun yemek problemi:(

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve bxixgsxixze tarafından 6 Nisan 2009 başlatılmıştır.

6 Nisan 2009
    Konu Sahibi : bxixgsxixze
  1. bxixgsxixze

bxixgsxixze Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148
    arkadaşlar merhaba.oğlum 16 aylık ve halen daha pütürlü bir yiyecek yiyemiyor.ya o yiyeceği kusuyor yada diliyle dışarı atıyor.çorbanın iiçinde küçücük bi soğan olsun hemen midesi kalkıyor.
    yediği tek şey:yoğurt şehriye çorbası,sebze çorbası,meyve püre şeklinde.
    nası alıştıracam hiç bilmiyorum.
    benimle aynı durumda olan anneler yazsınlar lütfen:KK43:bu durum aşırı moralimi bozuyor:KK43::a015:

2. 6 Nisan 2009
  3. 19KasimBhr

19KasimBhr Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    Canım merhaba hiç canını sıkma benim yiğeniminde aynı problemi vardı.Doktora götürdüler ve tamamen alıştırmaya bağlı olduğunu söyledi.Azar azar verip çiğnemesini sağlamak gerekiyor.sürekli püre tarzı pütürsüz yiyecekler yediği için yemek borusu gelişmiyormuş yavrularımızın.Yılmadan denemeli..Umarım düzelecek..

4. 6 Nisan 2009
  5. bxixgsxixze

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148
    inşallah arkadaşım inşallah.
    valla elimle minicik lokmalar veriyorum ondan bile midesi bulanıyo sıpanın

6. 6 Nisan 2009
  7. el-muallim

el-muallim kırk yaşımın çiçekleri.. Üye

Beğenildi:
    19
    Ödül Puanları:
    196
    selam canım .....sen bunları yazınca aklıma benım oğlumla çektıklerım geldı valla yemek olayı çok sıkıntı.....yemeyen çocuk zor .....yavaş yavaş dene inş alışır ...alıştırmak denıyorya ben neler yapmıştım ama yemeyen yemıyor ...hassas old için sanırım demır olçumu yaptırmanı tavsıye edrım doktorum demıştı oda etkılıyor....benım oğlum şu an ondört yaşında ama hala huysuz hala ne yıyecek dıye uğraşırım hayır dedımı asla yemez....maydonozu naneyı ve çoğu sebzeyı puturlu çoğu şeyı yıne yemez insanı çok yıpratıyo böylelerı ama rabbım daha beterınden korusun dıyelım ............sende yavaş yavaş başla ....inş alışr sağlıcakla kallll

8. 6 Nisan 2009
  9. zebeka

zebeka Guest

bizde aynı durumdayız kızlar
    allah sbır versin vall
    kızım 2 yaşını geçti hala yemiyor yemiyor
    ağzına ne koyarsam koyayım çorbayı bile ağzında yarım saat bazen daha fazla bekletiyor
    mesela bu gün sadece sabak kahvaltısında bisküvi maması yedi (normal kahvaltı bile yaptıramıyorum)
    ve ondan sonraki bütün öğünlerde sadece 2 kaşık yutturabildim
    ve artık halsizlikten yerlerde yatıyor
    içim acıyor valla
    napsam bilemimiyorum
    doktora gittik baktırdık yok bi problem diyor

banada neride bulunun kızlar ne yapsamda iştahı açılsa
    zayıftı zaten şimdi iyice zyıfladı
    dr iştah şurubuda vermedi o kendi kendine düzelir dedi

10. 6 Nisan 2009
  11. el-muallim

el-muallim kırk yaşımın çiçekleri.. Üye

Beğenildi:
    19
    Ödül Puanları:
    196
    selam arkadaşpm ben vıtamın kullandım dayımız doktor kullanın demıştı herşeyı yemıyorkı nerden alacak vıtamım ben ferrosanol kullanmıştım çok guzel bı votamın doktoruna sor mutlaka verecektır....meyvesuyu sık canım meyveyle alsın vıtamını..çok zor bılırım ..herkesınkı yerken sızıkı bakar....ahhahhh......sırf halley yedığını bılırım.....ama buyudukçe azalıyor ...inş yemeye başlar rabbım kolaylık versın canım.........

12. 6 Nisan 2009
  13. gelmesendeolur

gelmesendeolur Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    30
    Ödül Puanları:
    108
    maalesef bende iştahsız çocuk büyütüyorum çok zor olduğunu biliyorum seni iyi anlıyorum..oğlum yedi yaşına bastı...
    sonuç:hala zorla besliyorum :KK43:

14. 7 Nisan 2009
  15. vildand

vildand Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    benim oglumda 16 aylik ve bundan bir ay öncesine kadar ayni $ekildeydi pütürlü bir$ey verdim mi hemen cikariyordu..ben $öyle ali$tirdim; eline muz, elma tarzi meyveler verdim kendi yemesi icin..ba$larda isirip parcalari yere atiyordu..bunu görünce ona yemesi gerektigini söyledim ve nasil yiyecegini gösterdim..yava$ yava$ yemeye ba$ladi..bir süredir ha$lanmi$ yumurtayi bile ona göre büyük sayilacak lokmalar halinde yiyor..yada mesela makarnayi da ha$layip eline tane tane verebilirsin..( tabi bu arada senin gözetiminde olacak )
    cocuklar kendi ba$larina bir$eyler halletmeye bayiliyorlar..vee bir daha ki sefere daha da istekli oluyorlar..bu bilgilerin i$ine yaracagini umuyorum..kolay gelsin..

Son düzenleme: 7 Nisan 2009
  16. 7 Nisan 2009
  17. bxixgsxixze

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148
    inan çok işime yarayacak.teşekkürler:)

18. 7 Nisan 2009
  19. bxixgsxixze

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148
    bugün oğlumun eline bisküvi verdim.daha ağzına bile götürmeyi bilmiyo ya.çıkldıracam.elinde oynadı durduuu:KK43: