Ön iki dişim..

Konusu 'Ağız - Diş Sağlığı ve Bakımı' forumundadır ve BlondeLolita tarafından 16 Ekim 2010 başlatılmıştır.

16 Ekim 2010
    Konu Sahibi : BlondeLolita
  1. BlondeLolita

BlondeLolita Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    Merhaba arkadaşlar.. Dişlerimin şeklinden, renginden, her şeyinden memnununm ancak sadece ön iki dişim aralıklı :gitme:

Küçüklüğümden beri bu böyle ancak artık rahatsız oluyorum. Acaba sadece ön iki diş için siş teli taktırabilir miyim? Yani sadece ikisine oluyor mu? Oluyor diye biliyorum ama bana yardımcı olursanız çok sevinirim :/ Ve de fiyatı çok uçuk mudur ki? mafoldumben

Son düzenleme: 16 Ekim 2010
  2. 16 Ekim 2010
  3. quince

quince aşkımızın MasaL'ı Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    sadece 2 dişe yapamıyolar diye biliyorum. komple üst sıraya yapmaları gerekiyor.. ben de aynı sorundan tel tedavisi gördüm. sonrasında damaklık da kullanmak gerekiyor. bence bi muayene olup sor genelde bundan ücret almıyolar.

4. 16 Ekim 2010
  5. BlondeLolita

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    Siz kullandınız mı? Olamaz üste tamamen mi takıcaklar? Damaklık mı!? :1shok:

6. 16 Ekim 2010
  7. quince

quince aşkımızın MasaL'ı Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    evet kullandım malesef.. ön 2 diş diye gittim komple altına üstüne tel takıldı:1ninca: ama korkma belki sende öyle olmaz. damaklık tel tedavin bittikten sonra kullandığın bişey. kendin takıp çıkarabiliyosun onu. yemek yerken falan kutusuna koyuyosun.

8. 16 Ekim 2010
  9. BlondeLolita

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    Of cidden çok korktum işte şimdi. mafoldumben
    Bi tek üst öndekilerin arası açık ama baya açık :KK43: Ve direk dişetinden açık, sonradan aralanmış değil :KK43: Of..

10. 19 Ekim 2010
  11. kizlaar

kizlaar Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    Canım dolgu yaptırabilirsin pek belli olmuyor ama halindne memnun olmalıısn mesela ben şuan ön dişleirmin agrısını çekiyorum dudaklarım şişti arka yan dişimede vurdu dişlerime vurdu öbür yan dişimi zaten çektim diğer yan dişim biraz çürük ön dişlerim mavileştigi için dolgu yaptırdım ve daha 15 yaşındayım

12. 19 Ekim 2010
  13. patiska

patiska Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    87
    Ödül Puanları:
    108
    bence de dolgu yaptırabilirsin. tabii dişlerinin boyutu ve aralığın boyutu da önemli.
    benim tel tedavim yeni bitti (yaşım25) ve çok mutluyum. aynaya bakıp bakıp aman maşallah diyorum :))))

14. 23 Ekim 2010
  15. dtsly

dtsly Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    oncelıkle bu gıbı bır durumda gormeden bırsey soylemek dogru olmaz.bence bır dıshekımıne gıt.ne gıbı tedavıler yapılabılır.tum alternatıflerı ogren ve dusunup ona gore karar ver.aa tabı bıde onemlı olan bırsey var.yasınız.mesela ben henuz 20 yas dıslerı cıkmamıs bıreylere bu tarz tedavılere baslamadan once rontgenlerle degerlendırıp karar verıyorum.

16. 19 Kasım 2010
  17. BlondeLolita

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    Çok geçmiş olsun canım.. Her ne kadar nasıl mavileşti anlamasam da dolguya pek sıcak bakmıyorum. Ama telle de toparlanır mı bilmiyorum. Çok korkunç bir aralık yok ama direk dişetinden ayrı. İster istemez rahatsız oluyorum. Çok teşekkür ederim cevabın için, biraz geç oldu ama :)

18. 19 Kasım 2010
  19. BlondeLolita

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    Ayy ne güzel :) Peki 25 yaşında kaç sene sürdü tedavisi?