Önce Spor, Sonra Diyet!

Konusu 'Güncel Diyet Haberleri' forumundadır ve EU1 tarafından 19 Aralık 2006 başlatılmıştır.

19 Aralık 2006
    Konu Sahibi : EU1
  1. EU1

EU1 Guest

hepimiz oturduğumuz yerden diyetle kilo verme peşindeyiz.
    neden kimse sporla ilgili birşey yazmıyor? aranızda hiç spor yapan yokmu? günde 30 dakika yapılan egzersiz (ama hergün düzenli bir şekilde) vücudunuza , kalp sağlığınıza iyi geliyor. hangimizin günde kendine ayıracak 30 yada 15 20 dakikası yok?çoğumuz üşengeçliğimizden hiç birşey yapmıyoruz sanırım.hem yaptığınız diyetleri sporla desteklerseniz daha kalıcı, sağlıklı ve hızlı sonuç alırsınız hem ter atmanın birsürü yararı var. günde 50 mekik çekmek sizin 5 6 dakikanızı bile almaz.
    isterseniz buraya herkes gün içinde ne kadar egzersiz yaptığını, hangi egzersizi yaptığını falan yazsın, belki birbirimizi tetikleriz.mesela ben dün 100 mekik çektim bugünde 100 tane çekicem.illa mekik de olmayabilir,fazla kalori harcamanızı sağlayacak şeylerde yapabilirsiniz, evde kimse yokken açın müziği bir saat hızlı dansedin, hatta yüksek sesle şarkı söylediğiniz zaman susan insana göre daha çok kalori harcıyorsunuz:)
    ve ben yine eminimki kimse buraya birşey yazmayacak ben bugün şunu bunu yaptım diye,çünkü kimse yapmayacak boşuna yazıyorum sanırım.olsun ben içimdekini yazdım yinede,kimse dansetmesede olur:KK43:(((((

Son düzenleyen: Moderatör: 28 Mayıs 2009
  2. 20 Aralık 2006
  3. 1_sen

1_sen Guest

ayy kiyamam..canim benim spor pek ragbet gormuyor:))ama herkeste biliyor spor yapmadan saglikli bir sekilde zayiflanmayacagini..ben cook onceleri yazmistim..oradan biliyomm..sahsen hergun tempolu yuruyus yaparim,vakit buldukca spor salonuna gidiyorum gidemedigimde evde yapiyorum,bir tane saglik topum var..ayrica 100 tane mekik cekmek faydali degil..amator bir fitnessci olarak tavsiye etmem.spor yapmak onemli ama ne kadar degil nasil yaptigin onemli.seni kast ederek yazmiyorum genel olarak deli danalar gibi hoplayip ziplayip kosusturunca sadece yoruluyorsunuz elbette bir yag yakimi oluyordur ama olmasi gerekenin cok cok altinda.belki biliyorsundur ben yinede bilmeyen vardir diye yazayim..oncelikle 20 dk kadar vucudunuzun tumunu isitin..daha sonrada 3'erli setten 12 adet karninizi kasarak yarim mekik cekin..yani dizlerinizi bukeceksiniz cok dik olmayacak.her mekik arasinda 30 sn mola verin..sonrada karninizi gerin..alt karin kaslari icinde sirt ustu yere uzanin ve ellerini kalcalarinizin altina koyup bacaklarinizi bukmeden yukari kaldirin bu hareketi yaparken ayaklarinizi karin kaslarinizla kaldirin.ayaklari cok yavasca yere dogru indirin ama yere koymayin:))..cok zor ama br o kadar etkili..bunuda 3'erli setten 8 kere yapin..her aralikta en fazla 2 dk mola verin.sonra karninizi gerin..eger bunlari yapacak olan olursa kolay gelsin 2 hafta sonra ne kadar fark ettiginizi goreceksiniz.hee unutmadan son bir tiyo spor yapmadan yarim saat once ilik bir nescafe icin sekersiz,sutsuz..yag yakiminda cok fayadasi olacaktir.

4. 20 Aralık 2006
  5. mesure

mesure Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    86
    Ben işe yürüyerek gidip geldiğim için zaten 30 dakka sürüyor dönüşte 30 dakka zaman zaman mesai saatlerinde de biryerlere gidiyorum artık eve gittikten sonra yada haftasonlarıda spor yapıyım biraz diyecek halim kalmıyor,ama yürüyüş gibisi yok bir yıl içinde gözle görülür farklar oluyor ayrıca kendinizi çok fit hissediyorsunuz.

6. 20 Aralık 2006
  7. Gxuxnexsx

Gxuxnexsx Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    valla ben uzun süredir her gün en az 3 km yürüyorum ama bi değişiklik yok bende

8. 20 Aralık 2006
  9. yesilim

yesilim Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    hiç aksatmadan yürüyüş en faydalı spor .havayı bahane ederseniz mutlaka merdiven inip çıkın .muntazam yaparsanız diyete gerek kalmadığını göreceksiniz spor yapmıyanlar için.millet olarak spor yapmaya üşeniyoruz diyorsanız,hadi kalkıp yürüyün.

10. 20 Aralık 2006
  11. pegasus

pegasus Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    86
    ben aerobik ve oryantal hocalığı yaptım ilkokuldan beri sporla uğraşıyorum sporsuz bir hayat kesinlikle düşünemiyorum şu an 39 yaşındayım ve yaşımı hiç göstermem ben bunu spora borçluyum sağlıklı zayıflamak isteyenler ve yine sağlıklı bir uzun ömür yaşamak isteyenler kesinlikle spor yapmalıdır

12. 21 Aralık 2006
  13. Gxuxnexsx

Gxuxnexsx Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    sporun da aşırısı zararlıymış ama
    dozunu nasıl kestiricez

14. 21 Aralık 2006
  15. mehserada

mehserada Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ben hamileyken çok yürüdüm.hemde doğum yapacağım gün bile o kadar çok yürüdüm ki anlatamam size..ve nemi oldu çok kolay bi normal doğum yaptım.neye mi borçluyum..tabiki çook yürümeye...

16. 22 Aralık 2006
  17. sirincimcime

sirincimcime Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bende evime spor aleti aldım.yürüyüş yapar gibi günde 1000-1500 adım atıyorum.aynı zamanda diyet de yapıyorum.1 ayda 4 kilo verdim.evet düzenli yapılsa daha da etklili olacak ama bazen olmuyor işte...sağlılkı yaşam için mutlaka SPOR yapmak şart..

18. 22 Aralık 2006
  19. hicbuyumiycem

hicbuyumiycem Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Yaklasik 1,5 aydir kisisel spor ve diyet uyguluyorum. Su ana kadar 4 kilo verdim. Ama benim fizyoterapistim hergun spor yapmanin iyi birsey olmadigini soyluyor. Ki ben de zaten oyle bilirim. Biz haftada 3 gun yapiyoruz. pzt., carsamba ve cuma gunleri. Gun asiri diyebiliriz. Inceltme donemi oldugu icin biraz agir geciyor tabii ki. Ama ilerde sabitlesme donemi daha kolay olacak. Hele bi de bunun yavaslatma donemi var ki en kolay bolum... Basarilar...