önceden bakımlı olup dogum sonrası kendini kötü bakımsız hisseden varmı depresyon

Konusu 'Doğum ve Sonrası...' forumundadır ve kocayanak tarafından 31 Ekim 2009 başlatılmıştır.

31 Ekim 2009
    Konu Sahibi : kocayanak
  1. kocayanak

kocayanak Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Dogum sonrası kendini kötü hiseden varmı benim gibi önceden bakılı güzel olmaya alışkındım şimdi aynaya bakcak zaman yok bebegimede çok titizim bana zaman kalmıyo eşohmanla çıkıyorum dışarı 5 kiloda fazlam kaldı emziriyorum ruh durumum çöktü hiç böyle kötü hissetmemiştim kendimi

2. 2 Kasım 2009
  3. eness

eness Avoncu Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    86
    kıloda sorunum yok ama kendıme bakamıyorum.arda zamanım olunca baska seyler yapıyorum.aynaya bakmak bıle ıstemıyorum cıtkınlesmıs gıbı hıssedıyorum :KK43:

4. 2 Kasım 2009
  5. delaleminsin2013

delaleminsin2013 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Canim oyle dusunme tabikide her anne guzeldir.. Bende ayni senin gibiydim hep evde eshomanlarla otururdum hic disari cikasim gelmezdi kendime zaten bakacak zamanim olmuyordu bebegim surekli emmek istedigi icin birsey yapamiyordum,ama artik ilk sabah uyandigimda hemen makyajimi yapiyorum hazirlaniyorum sonra bebegimle ilgileniyorum cunku kendini iyice birakirsan ben cirkinim diye dusunursen daha kotu olursun ruhen...

6. 2 Kasım 2009
  7. meryemmeryem

meryemmeryem Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    32
    Ödül Puanları:
    108
    aynen kızlar :KK43:(
    doğumdan önce nasılda süslü püslü ve titizdim ..
    doğumdan sonra bebekten fırsat kalmıyor hiçbişeye duşumu bile zor alıyorum,çoğu kez duşu yarıda kesip çıkıyorum bebek ağlayınca..
    vs vs yani bebekle ilgilenmekten arta fazla zaman kalmıyor kalan zamanda da mecburen yorgun olduğum için dinleniyorum..
    benimde moralim bozuluyor kendimi kötü paspal hissediyorum ama saolsun eşim çok teselli ediyor beni.. çok anlayışlı ilgili davranıyor,eskisi gibi olduğumu vurgulamaya çalışır geçici bir süre oğluna aitsin felan der..
    kilom yok çok şükür doğum yapalı 40 gün oldu eski kilomdayım 2 kilo fazlam var ama çok güzel bir bayan olamıyorum :KK43: yani kendime bakamıyorum aynaya bakmadığım günlerim oluyor
    bebeğim ek gıdaya geçene kadar evdeyim sonra işe başlıcam vallahi açık konuşmak gerekirse bir an önce bekliyorum işe başlamayı..
    tamam bebeklerimiz için herşeyi yaparız ama sonuşta eşlerimizde var ben eşimin karşısında paspal paspal görünmk istemiyorum eski günlerimizi özlüyorum romantik akşam yemeklerimiz,türkü barlarda karşılıklı türkü şöyleyişlerimizz :KK43:(( napim yaa ..
    neyseki bu günlerde geçecek bebeğimiz büyüyünce eski halimize dönecez kızlar üzülmeyelim dimi..

çok konuştum kusura bakmayın

8. 2 Kasım 2009
  9. meryemmeryem

meryemmeryem Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    32
    Ödül Puanları:
    108
    canım bende öyle yapmaya çalıştım bir süre ama mahvoldum ayakta duracak hal kalmadı bebeğimin uykusu çok kısa sürüyor geceleri defalarca uyanıyorum ,dolayısıyla sabah erkenden kalkıp makyaj ı bırak duşumu zor alıyorum ben yaa,bebeğim daha 2.ayına girdi biraz büyüyünce uyku düzeni olunca inşallah biraz kendime zaman ayırırım ..kaydirigubbakcemile2

10. 2 Kasım 2009
  11. OLACAKLARDANSORUMLUOLMAM

OLACAKLARDANSORUMLUOLMAM Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    3 haftalık anneyim ama eskisi gibi bakımlıyım
    saçlarım tesettürlü olduğu halde herzaman fönlüdür kaşım gözüm hep bakımlıdır hafif makyaj bile yapıyorum soluk göründüğüm için çok zaman almıyor salmayın bence kendinizi

12. 2 Kasım 2009
  13. SILMINSE

SILMINSE Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    cnm aynı sorunu bende yaşadım.kızım 4 yaşında oldu hala aynıyım.galiba biz anneler böyleyiz.kızımın beslenmesi,giyimi kuşamı ,derken gün içinde kendime hiç zaman ayıramıyorum.olsun cnm sakın üzülme biz anneyiz...

14. 5 Kasım 2009
  15. pikolata78

pikolata78 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    827
    Ödül Puanları:
    113
    zaman probleminden öte benim canım eskisi gibi süslenip püslenmek istemiyor. temiz bir şeyler giyiyorum. bebeğimi kucağıma aldığımda kusuyor kirleniyor hemen. demekki işe gitmek bana yarıyormuş. evde olsam devamlı böyle bezgin olucam. gerçi şu an bebeğim çok küçük belki biraz büyüyüp dışarıya çıkmaya başlayınca herşey normale döner (umarım)...

16. 5 Kasım 2009
  17. deryadeniz8380

deryadeniz8380 Oğlum EGE abi oluyor Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    bende oğlum yeni doğduğu zamanlar böyleydim kilom yoktu ama giyinip süslenmek psikoloji düzeltiyor ne zamanki eski kıyafetlerim olmaya başladı kilodan değilde karın kaslarının sıkılaşmasından sonra daha iyi hissettim kendimi biraz alışveriş gezmeler falan derken işe başlamam özgüvenimi eskisindende daha çok yükseltti çünkü herşeyim güzel artı birde anneyim:))) umarım sizde kısa süre sonra bunu hissedersiniz

18. 5 Kasım 2009
  19. nickminkenari

nickminkenari sıkı sıkı tutun Pro Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    148
    bende 36 günlük anneyim ve kızım kolik evde tek başımayım yatakdan nasıl kalkıyosam saçım başım öyle yemek yemeye fırsarım yok kaşa göz sıra gelmiyo ama bu durumdan çok rahatsızım çok ötü hissediyorum kendimi ama geçici bi zaman napıyım böyle idare edicem kilo umurum da değil veririz elbet. beni en iyi bebeği kolik olanlar anlar herhalde.düşünün bugün sabah 8 de kalkdı kızım ve 18:00 da uyudu ve bu zaman zarfında hiç durmadan aglıyo sabır çekmekden başka bişey yapmıyorum.