Önceki İlişkiler

Konusu 'İlişkiler, Duygular ve Hayatın İçinden' forumundadır ve libra55 tarafından 13 Ağustos 2008 başlatılmıştır.

13 Ağustos 2008
    Konu Sahibi : libra55
  1. libra55

libra55 Guest

Bugün Müge Dağıstanlı'nın sabah programında şu an adını anımasayamadığım bir köşe yazarı ;
    kendisine '' nişanlındam önce hayatıma giren kişileri nişanlıma anlatmalı mıyım?'' diye soran bir okuruna anlatmaması gerektiği yönünde tavsiyede bulunduğunu , zira bunun ileride evlilik yaşantısına zarar verebileceğini ve hatta 25 yıllık evli bir adamın kendisine giderek , ''
    eşimi 25 yıl önce tanıştığımda otele götürmüştüm , 25 yıl önce benimle otele gelen kadın kimbilir neler yapmıştır diyerek eşinin karakterinden şüphe duyduğundan ve ona karşı güvenin azaldığından ''bahsettiğini dile getirdi.
    evet bayanlar ; sizce önceki ilişkiler eşlere anlatılmalı mı?
    yoksa herkesin bir özel hayatı olabileceğinden , karşı tarafın güven duygusunu zedelememek adına , eşler birbirine bu tarz ilişkilerini anlatmama yolunu mu seçmeli..
    sorunun yanıtını öncelikle ben verecek olursam , ben nişanlımla ilk tanıştığımda hayatına benden önce ciddi veya değil ; kim girdiyse bunu bana anlatmamasını özel olarak rica etmiştim..çünkü huyumu biliyorum , hayatı hem kendime hem de ona ziyan eder ve hatta ilişkimi bitme noktasına bile getirebilirdimgamyoncuiremsu

2. 13 Ağustos 2008
  3. KarKralicesi

KarKralicesi hoppppp Gümmmm (: Pro Üye

Beğenildi:
    17.151
    Ödül Puanları:
    488

Önceki ilişkileri tabi sevgiline kocana vs. anlatmak hiçte hoş değil:dilcikar:
    O sana anlatırsa sen nasıl hissedersen sende ona anlatırken öyle hissedersin:mymeka:

Bu güne kadarda kimseye kolay kolay anlatmadım. Ballandıra ballandıra:lepi:
    Aşkıma anatsam kesin kasapcılıga soyunur:lepi::smiley-cool:

Gecmiş gitmiş-tatlicadiarzu-

4. 13 Ağustos 2008
  5. EU1

EU1 Guest

Ben hiçbir ilişkimi anlatmadim.
    Zaten anlatamam kocam beni bebkken sevenleri bile kiskanir

6. 13 Ağustos 2008
  7. libra55

libra55 Guest

arkadaşlar hepinize katılıyorum ,
    bence anatılmaması karşı tarafa duyulan saygı ile de ilintili..
    sonuçta eşimiz bizim asker arkadaşımız v.s değil ki önceki ilişkilerimizi, başımızdan geçenleri bir bir anlatalım..
    her insanın saygı duyulması gereken bir giz dünyası vardır düşüncesindeyim..
    anlatılmıyor ise de bunun sebebi karşı tarafa duyulan saygı ve verilen değerdir..
    şeffaflık adına böyle şeylerin anlatılıp da kaosa sürüklenen birçok ilişki biliyorum ve hatta ortada hiçbir şey yokken sona eren..
    kötü hiçbir şey yaşanmasa da insanda güvensizlik yaratacaktır böyle şeyler..
    hepimiz insanız..ben nişanlımdan geçmişi ile ilgli asla ve asla tek bir kelime duymak istememÇok üzgünüm çoooksengözlerimebaksanab

8. 13 Ağustos 2008
  9. yexsxxsxim

yexsxxsxim *dışı buz içi b@l’ım* Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ben eşime hepsini sordum bana anlattı
    ben de ona anlattım
    ben eşine anlatılmasından yanayım

10. 13 Ağustos 2008
  11. sonuyok

sonuyok özlem kokan kızım Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    148
    ben hepsini anlattım ne diye saklayayım ki :1closedeyes:
    masum değiliz hiç birimiz sütten çıkma ak kaşık da değiliz gençlik ta tabiki olcak sevgililer bunu kafaya takıp saçma sapan kıskançlık yapanlar bence komplekslisengözlerimebaksanabben eşimin de ilişkilerini biliyorum hemde ayrıntısına kadar anlat dedim anlattı
    aslında geçmişi yaşamayı ne çok seviyoruz geleceğe bakmak lazım
    benim öyle takıntılarım yok güven meselesi ise eğer güvenmiyorsa evlenmeseydi güvenmiş ki evlenmiş undan sonrası için herşey olabilir hayta bir bilinmez :sm_confused:
    olgunlukla karşılamak gerek :icecream:
    hatta esimin eski kız arkadaşıyla bazen karşılaşıyoruz aynı semtte oturuyoruz çünkü selam vermiyor ama bakıyor bende bakıyorum geçip gidiyor ne olacak sanki sonuçta beni seçti bende onu.......

12. 13 Ağustos 2008
  13. Yaxsxama Dair

Yaxsxama Dair Hercai hayat... Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    "Larisa"arkadaşımın ballandıra ballandıra anlatmadım tabirine biraz sitem ederek sözlerime başlamak istiyorum,ben birlikteliklerde gizli saklı hiçbişey kalmaması ve daha çok güven sağlanabilmesini düşünerek bir hata yapıp! eşim olacak şahısa ondan önceki erkek arkadaşımı anlatmıştım,erkek arkadaşımla bazı fikir çatışmaları yüzünden evlilik kararından dönmüş ve ayrılmıştık,nerden bilebilirdim ki boşanma aşamasında bu masumca ve gayet iyi niyetle anlattığım konunun aleyhime kullanılabileceğini,kendiside nişanlısı tarafından aldatılmış bir insandı ben bunu bilerek bir evlilik yaptım ama erkekler çok bencil,benim boşanma dilekçemde onunla ilgili mahkemeye sunduğum gerçek beyanlar heralde onun o kadar çok gücüne gitmişki bana ne suçlamada bulundu biliyomusunuz kızlar benden önceki erkek arkadaşıyla görüşüyor beni onun için terketti! inanabiliyomusunuz bu iftiraya, seneler önce bitmiş bir ilişki ve bunu kendi hayalinde nasıl kurduysa tazminat ödememek için beni karalıyor lanet olsun böyle insanlara onun için siz siz olun önceki birlikteliklerinizi anlatmayın.

14. 13 Ağustos 2008
  15. Efla

Efla bize bağışla Allahım Pro Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    108
    ben de eşimle flört ederken anlatmıştım, ona da sormuştum.
    21 yaşımızda başladığımız için fazla bir geçmişimiz yoktu ikimizin de,kısaca bahsetmiştik.
    bence yüzeysel olarak bahsedilmeli. yarın bir gün eski sevgililerle denk gelme durumu da var.
    ara ara kıskançlık duyguları kabarsa da bilmekten ve söylemekten yanayım.
    hihoyyyt

16. 13 Ağustos 2008
  17. Laale

Laale Aşikârdır Zat-ı Hak Pro Üye

Beğenildi:
    21.620
    Ödül Puanları:
    363
    Ben de eşim de birbirimize açtık tüm eski defterleri..
    Hatta ikimizin de sicilinde pek hafif olaylar yoktu..cokacimcoook
    Ballandırmaya da gerek yoktu ne kadar yoğun ilişkiler yaşadığımız zaten eski ilişkilerimizin süresinden belliydi. İkimiz de ciddi ilişkiler yaşamışız,hayatımızı koymuşuz bence o insanlara..benneyaptımki
    İlk başlarda kıskançlık duyardım ama şimdi geçti gitti...
    Onun ne düşündüğünü bilmiyorum açıkçası..
    Ama şuna inanıyorum ki evlendikten sonra; eşlerin geçmişteki flörtlerinden çok daha büyük sorunlar yaşanıyor evlerde..Ahh derdimiz o eski kadınlar ve erkekler olsaydı derim..:nazar:

18. 13 Ağustos 2008
  19. KarKralicesi

KarKralicesi hoppppp Gümmmm (: Pro Üye

Beğenildi:
    17.151
    Ödül Puanları:
    488

Ortaki amacım ballandıa ballandıra anlatanlaraydı.
    Şöyleki;
    Cevremde şahit olduğum veya tanık olduğum durum.
    Sevgilisini eşini kıskandırmak için gecmişindeki kişi yada kişilerden bahsedip adamı cileden cıkaranlaraydı kastım:1closedeyes: