One A Day Maximum

Konusu 'Arşiv' forumundadır ve vimjo_moderator1 tarafından 14 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
  14 Ağustos 2010
  Konu Sahibi : vimjo_moderator1
 1. vimjo_moderator1

  vimjo_moderator1 Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

  Katılım:
  3 Ağustos 2010
  Mesajlar:
  695
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  [​IMG]

  ONE A DAY MAXİMUM

  One A Day Maximum, sağlıklı bir yaşamın devamı için gereken vitamin ve mineralleri içermenin yanısıra aktif yaşayanlara özel içeriğiyle;

  Yüksek performansı destekler

  Fiziksel ve zihinsel olarak aktif bir yaşam, enerji metabolizmasının hızlanmasına bağlı olarak vitamin-mineral tüketimini artırır ve böylece enerji döngüsünde kullanılan vitamin-minerallere ihtiyacımız artar.One A Day Maximum enerji metabolizmasının daha iyi çalışmasını sağlayan B grubu vitaminler ile A, C, E vitaminlerinin yanısıra kalsiyum, magnezyum, çinko ve demir içerir

  Serbest radikallerin zararlarına karşı koruma sağlar

  Soluduğumuz havadaki oksijen, vücut içinde serbest radikaller adı verilen ve toksik (zehirli) etki gösteren bazı maddelerin oluşmasına neden olur. Fiziksel aktivitenin arttığı durumlarda vücudumuz daha çok oksijen tükettiği için daha fazla serbest radikal oluşur. Birçok hastalığa da öncülük eden serbest radikallerin zararlı etkilerinden korunmak için antioksidan özelliği olan multivitamin-mineral takviyesi önemlidir.One A Day Maximum A, E ve C vitaminleri gibi antioksidan özelliği yüksek vitamin-mineral içeğiyle serbest radikallerin zararlı etkilerine karşı koruma sağlar.

  Spor yapanların ihtiyacını karşılar

  Yoğun fiziksel aktivite ve spor sırasında terlemeye bağlı olarak suda çözünen vitamin-minerallerin atılımı artar. Bunun sonucunda suda eriyen vitaminlere olan ihtiyaç artar. Diğer taraftan spor yapanlarda demir ve magnezyum eksikliği de performans kaybına neden olur. One A Day Maximum içeriğindeki maksimum çeşitlilikteki multivitamin ve mineral içeriğiyle aktif yaşayanların tercihidir. Formülü: Vitaminler A vitamini 5000 IU B1 Vitamini 1.5 mg B2 Vitamini 1.7 mg B6 Vitamini 2 mg B12 Vitamini 6 mcg B2 vitamini 1.7 mg C Vitamini 60 mg D Vitamini 400 IU E Vitamini 30 IU Biotin 30 mcg Folik Asit 0.4 mg Niasin 20 mg Pantotenik asit 10 mg Mineraller Demir 18 mg İyodür 150 mcg Kalsiyum 130 mg Klorür 34 mg Magnezyum 100 mg Potasyum 37.5 mg Mangan 2.5 mg Bakır 2 mg Çinko 15 mg Krom 10 mcg Molibden 10 mcg Selenyum 10 mcg Tıbbi Özellikleri: Kişilerin vitamin ihtiyaçları cinsiyetlerine, yaşlarına ve yaşam tarzlarına göre değişmektedir. ONE-A-DAY Maximum, hücrelerin hayati fonksiyonları için gerekli 12 vitamin ve 12 mineral içermekte olup, hastalıklara karşı vücut direncinin korunmasında, vücudun vitamin ve mineral dengesinin sürdürülmesinde ve bu denge bozulduğu takdirde düzeltilmesine yardımcı ve beslenmeyi tamamlayıcı olarak görev yapar. B vitaminleri, vücuttaki hayati olayların gerçekleşmesinde çok önemli rolü olan enzimlerin çalışması için gereklidir. B1 vitamini sinir sistemi için çok önemli bir vitamindir. B2 vitamini karbohidrat, aminoasid ve yağ metabolizması için gereklidir. B6 vitamini protein, karbohidrat ve yağ kullanımını etkileyen metabolik fonksiyonlar için gereklidir. Niasin DNA sentezinde ve B12 vitamini de sentezin normal bir şekilde yapılmasında rol oynar. Biotin ise yağ, şeker ve bazı aminoasitlerin metabolizması için gereklidir. Folik asit, kırmızı kan hücrelerinin oluşması için gereklidir. Antioksidanlar C, E vitaminlerini, beta karoteni (A vitamininin öncü maddesi) ve selenyum, manganez, çinko ve bakır gibi antioksidan enzimlerinin kofaktörü olarak işlev gören belirli mineralleri içerir. C vitamini ve E vitamini, temel hücresel bileşenleri koruyan bir antioksidandır.
  A vitamininin öncü maddesi olan beta-karoten de antioksidan sisteminde etkilidir.
  D vitamini, kalsiyumun düzgün bir şekilde emilmesine ve kullanılmasına yardımcı olur.
  Pantotenik asid, yağ ve şeker metabolizması için gereklidir. Mineraller, çok sayıda hayati fonksiyon için gereklidir. Demir, kan yapımı ve oksijen taşınması için gereklidir. İyot, tiroid bezinin sağlıklı çalışmasını sağlar. Çinko, pek çok enzim sisteminin bir bileşiği olarak, bağışıklık sistemi için önemlidir. Kalsiyumun esas fonksiyonu, kemik kütlesinin oluşumunu ve devamını sağlamaktır. Selenyum, biyotransformasyon, detoksifikasyon ve bağışıklık yanıtı gibi birçok fonksiyonda önemlidir. Aşağıdaki durumlarda birkaç vitaminin eksikliği bulunabilir:
  Uzun süreli yetersiz beslenme, zayıflama diyeti yapma, dengesiz beslenme ya da yetersiz beslenme, sindirim bozukluğu ve emilim bozukluğu, diyaliz, vejetaryan beslenme ve menopoz;
  Artan gereksinim, örn., katabolik metabolizma durumu, gebelik (özellikle risk altındaki gebelikler), yaşlılık, enfeksiyon hastalıkları, aşırı zihinsel ve fiziksel aktivite (spor), doğum kontrol hapı (oral kontraseptif) kullanımında, menstruasyon öncesi ve menstruasyon dönemlerinde, emzirme sırasında ve risk gruplarında, örn., alkol kullananlar ve sigara içenler.
  Önerilen kullanım yeri: Yetişkinlerde, günlük vitamin ihtiyacını karşılamak amacıyla, hastalıklarla bağlantılı olan ve yalnızca diyetsel besinlerle tedavi edilemeyen eksikliklerin önlenmesine ve tedavisine yardımcı olarak kullanılır. Kullanılmaması gereken durumlar: One-A-Day Maximum,
  Formülünde bulunan maddelerden herhangi birine hassasiyeti olan kişilerde,
  Aşırı demir yüklemesinde,
  Demir metabolizması bozukluğunda,
  Hipertiroidizmde kullanılmamalıdır.
  Uyarılar/Önlemler : Hipervitaminoza neden olabilen A ve D vitaminleri ile ayrıca tedavi gören kişilerde yan etki görülmemesi için doz ayarlanmalıdır.
  Gebelikte yüksek dozlarda A vitamini alınmamalıdır.
  Demir içermesi nedeniyle, dışkı siyahımsı renk alabilir ve ayrıca yüksek dozlarda uzun süre kullanıldığında hemosiderozis ihtimali gözönünde bulundurulmalıdır.
  İdrarda kalsiyumun arttığı durumlarda, böbrek fonksiyon bozukluğu ya da üriner taş hikayesi bulunanlarda, idrarda kalsiyum atılımının izlenmesi gereklidir.
  Başka vitamin içeren ilaçlarla birlikte kullanılmamalıdır.
  Kullanmakta olduğunuz ilaç varsa, muhakkak doktorunuza ve eczacınıza bildiriniz. KULLANMADAN ÖNCE DOKTORUNUZA VEYA ECZACINIZA DANIŞINIZ VE KULLANIM KILAVUZUNU DİKKATLİCE OKUYUNUZ. Yan etkiler: Belirtilen doz aralığında genellikle yan etki görülmez.
  Nadiren alerjik reaksiyonlar, mide-barsak bozuklukları (diyare, şişkinlik gibi) görülebilir. İstenmeyen bir etki görüldüğü zaman Sağlık Bakanlığı Türk İlaç Advers Etkilerini İzleme ve Değerlendirme Merkezi (TADMER)'e bildiriniz. İlaç etkileşimleri ve diğer etkileşmeler: Levodopanın antiparkinsonizm etkisi, piridoksin (B6 vitamini) tarafından inhibe edilir. Kalsiyum, oral tetrasiklinlerin ve florür preparatlarının emilimini azaltabilir.
  Tiyazid diüretikleri idrarla kalsiyum atılımını azalttığından kanda kalsiyum artış riski gözönünde tutulmalıdır. Günlük kullanım şekli ve dozu: Yetişkinler tarafından günde bir tablet, bir miktar sıvı ile alınır. Ticari takdim şekli: OAD Maximum Film Kaplı Tablet: 60 tablet içeren şişelerde. İzin tarihi ve numarası: 20.12.2002 - 2002/135 Bayer AG, Almanya lisansı ile ithal edilmiştir. İzin sahibi: Bayer Türk Kimya San. Ltd. Şti., Çakmak Mah. Balkan Cad. No: 53 34770 Ümraniye / İstanbul Üretici ismi: Leiner Health Products, ABD'de üretilmiştir ve Vita Health Products, Kanada'da ambalajlanmıştır. 25 C’nin altındaki oda sıcaklığında, kuru ve serin bir yerde saklayınız.
  Çocukların ulaşamayacakları yerlerde ve ambalajında saklayınız.
  Her kullanımdan sonra kapağı sıkıca kapatınız.
  Tabletleri nemli ortamda bırakmayınız ve nemli ellerle tutmayınız.

  Bu ürün hakkında detaylı bilgi ve sipariş için tıklayınız
   
 2. 27 Ağustos 2010
  Konu Sahibi : vimjo_moderator1
 3. petunya_87

  petunya_87 Aktif Üye Üye

  Katılım:
  8 Ekim 2009
  Mesajlar:
  184
  Beğenildi:
  1
  Ödül Puanları:
  86
  harika bir vitamin..
   
 4. 28 Ağustos 2010
  Konu Sahibi : vimjo_moderator1
 5. vimjo_moderator1

  vimjo_moderator1 Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

  Katılım:
  3 Ağustos 2010
  Mesajlar:
  695
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Düzenli kullanıldığı takdirde çok çabuk etkisini alabileceğiniz bi üründür..sağlıkla kalınız
   
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.