Önemli bir haber...Saç çıkaran ürünlere dikkat!

Konusu 'Saç Bakımında Kullanılan Ürünler' forumundadır ve jared tarafından 17 Eylül 2009 başlatılmıştır.

  17 Eylül 2009
  Konu Sahibi : jared
 1. jared

  jared Aktif Üye Üye

  Katılım:
  25 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  311
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  86
  Bir sitede okudum açıkçası korktum biraz :gitme:

  Amerikan Kozmetik Cerrahi Derneği doktorları ve hastaları uyararak saç çıkartan şampuanları kullanırken aynen bebeklerde olduğu gibi sadece başın yıkanmasını, yıkama işleminde şampuanın vücuda gelmemesine dikkat edilmesini önerdi.

  Bu bilgi ve uyarının gönderilme sebebi saç çıkartan şampuanların uygulama esnasında, bilhassa da durulanırken yüzünüze ve vücudunuza temas etmeleri halinde kıllanmaya sebep olduğu vakaların tespit edilmesi ve bu vakaların artmasıdır. Amerika’da saç çıkartıcı şampuan kullanan hastalarda yüz kıllanmasında çok fazla bir artma gözlenmiştir.

  Saç çıkartan bir şampuan kullanıyorsanız saçların durulanma suyunun bile vücutla temas etmemesi konusunda hassas olunmasını tavsiye eden Amerikalı doktorlar ya başın berberlerde olduğu gibi arkaya doğru ya da daha rahat etmek için duş esnasında öne doğru eğilerek yıkanmasının yan etkilerden korunmak için yeterli olacağını söylüyorlar.

  Amerika'da bu konuda yakın zamanda çalışmalar yapan Dr. Ziya Şaylan’a göre bu saç çıkartıcı şampuanlar mevcut incelmiş saçlarda %45 oranında başarı sağlamalarına rağmen saç dökülmeleri (kellikleri) 2 seneden fazla olanlarda başarılı olmamaktadırlar. Bu hastalarda saç kökleri artık tedaviye cevap veremeyecek kadar zayıflamışlardır.

  En son bulgulara göre erkeklerde, sanıldığını gibi erkeklik hormonu fazlalığının saç dökülmesi ile bir ilgisi yoktur. Saç dibinde bulunan bir enzim (DHT) hatalı ise o zaman testesteron seviyesi az bile olsa saçlar dökülmektedir. Geçtiğimiz yüzyılda köselerin saçlarının dökülmemesi erkeklik hormonu eksikliğine bağlanmış ama günümüz bulgularıyla bu hipotez çürütülmüştür.
   
 2. 18 Eylül 2009
  Konu Sahibi : jared
 3. LEYLA10

  LEYLA10 Popüler Üye Pro Üye

  Katılım:
  22 Ağustos 2009
  Mesajlar:
  1.075
  Beğenildi:
  5
  Ödül Puanları:
  106
  akannehir akannehir akannehir
   
 4. 27 Kasım 2009
  Konu Sahibi : jared
 5. ismilazimdiil

  ismilazimdiil Aktif Üye Üye

  Katılım:
  27 Eylül 2009
  Mesajlar:
  39
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  76
  evt arkadşlar bence bu çok önemli bi nokta.benm ark saç çıkarn bi şampuan kullanıodu isim vermiym en çk bilinenlerdn biri.kafasında saç çıkmadı ama omuzları resmen kıllandı.
   
 6. 27 Kasım 2009
  Konu Sahibi : jared
 7. TheShe

  TheShe Guest

  :bbo:

  İyi de biz hiç bir yere değdirmeden yıkayamayız ki.
  Kuaföre gidip yıkatmak lazım o zaman :sinifsinif:
   
 8. 4 Aralık 2009
  Konu Sahibi : jared
 9. zukseddin

  zukseddin Aktif Üye Üye

  Katılım:
  11 Temmuz 2009
  Mesajlar:
  876
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  86
  hep aklıma gelirdi demek dorumuş