Önerilerinizi bekliyorum

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve Boswer tarafından 18 Ocak 2010 başlatılmıştır.

18 Ocak 2010
    Konu Sahibi : Boswer
  1. Boswer

Boswer Annemi çok özledimm Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    4 yıldır çalıştığım şirkette benimle aynı işi yapan ve 1-1,5 yıllık elemanlar benden çok fazla maaş alıyorlar.Şirketimiz yeni el değiştirdi.Geçen yıl buyüzden düzenleme yapılamadığını söylemişlerdi.Sabrettim bu yıl beklentilerim var.Müdürlerimle görüştüm.Tamam gerekli kişilerle görüşecez dediler ama çok umutluda değilim açıkcası.İster istemez içimden acaba olurmu diyorum..
    Geçen haftasonu öylesine bir yere başvurdum.(İnternetten) 1-2 gün içinde aradılar ve görüştüm.Önümüzdeki hafta genl müdürleriyle görüşmem için çağırdılar.
    Ben maaşımı görmek istiyorum açıkcası zam beklentim dışında olursa ayrılmayı planlıyorum tabiki iş bulup..
    Sorunum şu;
    Genel müdürlerle görüşeceksem bu son görüşmedir diye düşünüyorum.Şimdi bana tamam derse bu şirket ben ne yapacam.Bu yılki maaşımı görmek istiyorum..

Sizce ne yapmalıyım.

2. 18 Ocak 2010
  3. HeartLess

HeartLess HUZUR MELEĞİMSİN SEN.. Pro Üye

Beğenildi:
    29
    Ödül Puanları:
    198
    Bence yıllardır çalıştığınız işyerinizde,önünüzü görmeden hareket etmeyin derim,
    diğerleriyle görüşün ama ne kadar güvenli ve size buranın dışında neler vaad ediyorlar...
    inanın iş konusunda çok sıkıntılı bir dönemdeyiz,yani işinizi bırakmanızı istemem ama
    kendinizi garantiye almadan da sakın hissettirmeyin diye düşünüyorum...

4. 18 Ocak 2010
  5. Boswer

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    İlk görüşmede mesleki konular konuşuldu sadece..Şuan aldığım ücretin yaklaşık %50 fazlasını istedim..Ücret konusu ve diğer konular bu görüşmemde konuşulacak büyük ihtimalle.

Şuan çalıştığım şirket %25 zam yapsa ayrılmıycam zaten..

Ama çok koyuyyor yeni elemanların nerdeyse 2 katım maaş almaları

6. 18 Ocak 2010
  7. HeartLess

HeartLess HUZUR MELEĞİMSİN SEN.. Pro Üye

Beğenildi:
    29
    Ödül Puanları:
    198
    Ayrıca kalifiye bir elemansanız,işinizde profesyonelseniz,
    hakkınızı isteyin derim,sizi kaybetmeyi göze alamaz,
    ama şuda var ki,daha az maaşla da çalıştıracak bir yığın kişi bulabilir...

8. 18 Ocak 2010
  9. joey

joey just breathe Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    peki sana ne zaman açıklayacak firman maaşını? aşağı yukarı yapacakları zam bellidir zaten. baktın öteki taraf senin muhtemelen alacağın zamlı maaştan fazlasını veriyor, orayı düşünebilirsin (tabii geri kalan herşey içine sindiyse)

genel müdürle görüşeceksen evet son görüşmedir. Muhtemelen sana zaman verebileceği gibi hemen cevap da isteyebilir. O yüzden oraya gitmeden kafanda bir karar oluştur ki orada neye uğradığını şaşırma. ne bileyim atıyorum bana 5 lira dan az verirse kabul etmem, ama fazla verirse ederim gibi...

10. 18 Ocak 2010
  11. Boswer

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    Konuştum ne kadar yararlı olur bilemiyorum ama..

Bizim şirkette tuhaf bir durum var.Ben ayrılırsam yerime muhakkak daha fazla maaşla başlatıcaklar.Diğer arkadaşlarıma yaptıkları gibi..Ama burdan ayrılırsam eğer çok bocalıycaklar çünkü bazı şeyleri sırf ben biliyorum.

12. 18 Ocak 2010
  13. jesabel

jesabel Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    86
    bence de görüşün. size bir iş teklifi ile gelirlerse biraz zaman isteyin. bu arada kendi şirketinizdeki yöneticilerinize de zam beklentiniz karşılanmazsa ayrılmayı düşündüğünüzün sinyalini verin.(hangi sektördesiniz bilmiyorum ama bizim sektörde bu yöntem kullanılır ve ilerde çalışanın aleyhine bir durum da yaratmaz) umarım gönlünüze göre olur.

14. 18 Ocak 2010
  15. Boswer

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    Zammı 5 Şubatta görecem.Yani maaşımı alınca..
    Ama görüşme perşembe günü..Görüşeceğim şirkete nasıl bir bahane sunmalıyımki bu süreyi uzatabileyim

16. 18 Ocak 2010
  17. Boswer

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    Görüşecem..Çalıştığım şirketlede görüştüm..Hatta görüştüğüm firma olduğunuda söyledim.
    2-3 hafta ileriye atabilsem şu kararı çok güzel olur ama nasıl

18. 18 Ocak 2010
  19. NEGRO88

NEGRO88 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    SÖYLERSİN CANIM ŞİMDİ BAN BAŞVURDUM AMA BAZI SORUNLARIM VAR ŞU ZAMAN BŞLAYABİLİRİM DERSEN OLABİLİR GİBİ. İNŞ ZAM ONAYLANIR DA ALIŞTIĞIN DÜZENDEN KOPMAZSIN bilmiyorumkismile