Önlisans Mezunları Edebiyat Fakültesine Kayıt Yaptırabiliyolarmı?

Konusu 'Açıköğretim' forumundadır ve arzu_8686 tarafından 28 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

28 Ağustos 2009
    Konu Sahibi : arzu_8686
  1. arzu_8686

arzu_8686 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Önlisans Mezunları Edebiyat Fakültesine Direk Kayıt Yaptırıp 3.Sınıftan Başlıyabiliyorlarmı?Yada Kayıt Olmuyorsa Sizce İktisat mı? İşletme mi?Hangisine Kayıt Yaptırabilirim.Hangi Bölümün Dersleri Daha Kolay....:uhm:

2. 28 Ağustos 2009
  3. evrim2008

evrim2008 Sabırlıyım,bekliyorum:) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Önlisans mezunları dgs ye girip (örgün öğretim için söylüyorum) kendi bölümlerinden dgs tercih yapabiliyorlar belli bir puanı alırlarsa seçtiği üniversiteye göre 3.sınıftan kayıt oluyorlar genelde üniversiteler bir yıl hazırlık okuttuktan sonra 3.sınıfta okuma hakkı veriyorlar dgs klavuzunu incelemen lazım...Aöf için söylüyorlar Aöf de Edebiyat fakültesi yok edebiyat var o da 2yıllık...

Diğer soruna gelince senin ilgi alanına senin çalışma tempona bağlı hangi bölümün kolay olduğu kimine iktisat bölümü kolay gelir kimine işletme iş alanları hemen hemen aynı sonuçta seçim senin...

Kolay gelsin...

4. 31 Ağustos 2009
  5. çiçek64

çiçek64 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    108
    canım 2. üniversite olarak sınavsız edebiyata başlayabilirsin ama 1. sınıftan önce geçiş yapıp 3. sınıftan başlama hakkın yok.

6. 31 Ağustos 2009
  7. ZYNPalp

ZYNPalp Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    hadi yaa böyle bişey varmı gerçekten.

arkadaşın sorduğu farklı ama. iki yıllık bölüm okuyanlar açık öğretimden (işletme veya iktisat) 3. sınıftan devam edebiliyorlar onu sormuş sanırım. eğer okuduğun iki yıllık bölümün açıköğretimde devam edeceğin bölümle alakalı ise 3. sınıftan devam ediyorsun. alakalı bir bölüm değilse 1 yıl hazırlık sonrasında 3. sınıf oluyorsun. ama edebiyatı da bu sene verirlermi bilmiyorum. üniv i bir ara istersen. hatta sonucu da yazarsan sevinirim. bende merak ettim.