önlisanstan lisans a gecıs ne zaman ve nasıl oluyo?

Konusu 'Açıköğretim' forumundadır ve sevgiherseydemek tarafından 26 Eylül 2009 başlatılmıştır.

26 Eylül 2009
    Konu Sahibi : sevgiherseydemek
  1. sevgiherseydemek

sevgiherseydemek Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaslar ben halkla ilişkiler önlisans ta okuom seneye kpss ye gırecem ama olmazsa 4 yıllıga gecıs yapıcam bu ıslemler nasıl oluyo bılgınız varmı ve ne zaman oluo zamanını kacırmayım kotu olurrrr:Saruboceq:

2. 28 Eylül 2009
  3. papatya_931

papatya_931 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım bende tam bilmiyorum ama bildiğim kadarıyla yardımcı olayım.2006 bil tek programlama mezunuyum geçtiğimiz şubat ayında aof lisans tamamlama başvuruları vardı yaptım şuan muaf olduğum dersler haricinde işletmeye dewam ediorum. Sende gidip bi aof bürosuna sorabilirsin. Yanlış bişi sölediysem düzeltin arkadaşlar..

4. 28 Eylül 2009
  5. mors

mors cantanem Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    4 yillik icin dikey gecis sinavina girmen lazim..eger aof devam etmek istersen ogrenci islerine danis onlar yardimci olur..

6. 28 Eylül 2009
  7. bade_88

bade_88 ben sonbahar kızıyım... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım önlisan muhasebe ezunuyum geçen sene 3. sınıftan açıköğretime başladım bu sene 4. sınıf oldum ekim gibi başwuru yapıyorsun bi aöf bürosuna gidip aöfnin internet sitesinde tarihler açıklanıo ordan takip edebilirsin yapman gereken harç yatırmak bölüm seçmek diploma fotokopisi falan zor bir işlem diil kolay gelsin sana...merak ettiğin başka şeyler warsa cvplayabilirim...:lepi:

8. 28 Eylül 2009
  9. evrim2008

evrim2008 Sabırlıyım,bekliyorum:) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    26 Ekimde lisans tamamlama için başvuru yapacaksın gerekli evraklar sitelerinde mevcut yine bulamazsan elimdeki klavuzdan sana yazarım.Önce netten başvurup sonra büroya gideceksin seçebileceğin bölümler ya İşletme ya İktisat...

10. 28 Eylül 2009
  11. sevgiherseydemek

sevgiherseydemek Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    canlarım cok saolun ama ben 2.sınıfa yenı gectım sımdı mı basvuracam 3.sınıf ıcın yoksa 2.sınıfı bıtırdıkten sonra mı.

12. 28 Eylül 2009
  13. nathifa

nathifa Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    367
    Ödül Puanları:
    123
    2. sınıfı bitirip mezun olduktan sonra başvurunu yapman gerekiyor bildiğim kadarıyla çünkü diplomanı ya da mezuniyet belgeni istiyorlar kayıt için.

14. 29 Eylül 2009
  15. melser

melser Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    108
    bende halkla ilişkiler okuyorum bu sene ikiye geçtim seneye kpssye başvurup onun derslerini çalışmayı düşünüyorum hem açık öğretim hem kpss derslerine çalışmak zor olur gibi geliyo o yüzden şimdi bu sene bittikten sonra 1 yıllık ara verip kpss ye çalışmak istiyorum acaba açıköğretime 1 yıllık ara verdikten sonra dikey geçiş mümkün mü kpssde ön lisans mezunlarının sorularının daha kolay olduğu söyleniyor

16. 30 Eylül 2009
  17. evrim2008

evrim2008 Sabırlıyım,bekliyorum:) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Mezun olduktan sonra başvuru yapacaksın yani diploman şart seneye bitirince ekim ayında başvuru yaparsın şimdi değil...

Halkla ilişkilerin 2.sınıfı oldukça kolay pek zorluk çekmezsin sadece çok sözel,sorular hep daha önce çıkmış sorulardan çıkıyor.Kpss ne kadar kolay olursa olsun ki öyle değil çok fazla başvuran var ne kadar yüksek alırsan senin için kar.Bende halkla ilişkiler bölümünü bitirdim bu bütünlemede seneye giricem kpss ye 80 ve üzeri alman lazımki bir iş şansı olsun.

18. 11 Mayıs 2010
  19. Tarcinli_Kurabiye

Tarcinli_Kurabiye Esta Piti Piti :) Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Ya konu açılalı ve üzerinde yorum yapalı çok olmuş ama birşey soracağım ben de..Bu önlisanstan aöf'ye geçişte sadece iktisat ve işletme bölümüne geçiş yapılabiliyormuş..peki hangi bölümlerden mezun olmamız gerek araştırdım bulamadım..Ben Grafik mezunuyum, iktisat ya da işletmeye geçiş yapabiliyor muyum acaba CADIARZU