onu bıraktıkdan sonra yaşayacaklarım...!

Konusu 'Hayat Bilgisi' forumundadır ve yessillim tarafından 9 Ağustos 2007 başlatılmıştır.

  9 Ağustos 2007
  Konu Sahibi : yessillim
 1. yessillim

  yessillim Popüler Üye Üye

  Katılım:
  16 Haziran 2007
  Mesajlar:
  711
  Beğenildi:
  19
  Ödül Puanları:
  108
  onu bıraktığım anda yaşayacaklarım bunlarmış
  hazırmıyım
  biliyorum
  ama onu bırakmak istiyorum

  Bıraktıktan Sonra...

  20 Dakika Sonra

  İyileşme süreci başlar, belirgin fiziksel değişiklikler meydana gelir. Amerikan Kanser Derneği'nin raporuna göre, son sigaradan 20 dakika sonra kan basıncı, kalp atış hızı ve nabız normale döner. Sigara içmediğiniz takdirde, ciddi tıbbi komplikasyonların risk faktörleri azalır.

  12 Saat Sonra

  Karbonmonoksit ve nikotin seviyeleri hızla düşmeye başlar. Aynı zamanda kanınızdaki oksijen miktarı artar.

  3 Ay Sonra

  Tat ve koku alma duyularınız son derece keskinleşir. Akciğerlerinizde temizlik başlar. Bu süreçte öksürükte artış olabilir. Bu geçici bir durumdur.

  Akciğerlerde ve akciğerlerden hava taşıyan bronşlarınız yeniden elastiklik kazanır ve böylece havayı daha etkin bir şekilde taşırlar. Nefes almanızda belirgin bir iyileşme hissedersiniz ve efor gerektiren hareketleri yaparken tıknefes olmazsınız. Vücudunuz akciğerlerdeki katran gibi toksinleri atmak ve sinir uçlarını onarmak için vargücüyle çalışırken kendinizi yorgun hissedebilirsiniz veya çabuk yorulabilirsiniz. Zamanla kendinizi daha iyi, daha canlı, daha enerjik hissedeceksiniz.

  2-3 Ay Sonra

  Akciğerlerinizin kapasitesi 2-3 ay içinde yüzde 30 artabilir. Artan enerjiniz ve hareket kabiliyetiniz sayesinde kendinizi daha genç hissedeceksiniz. Bu fiziksel iyileşmeler ruh halinizde de belirgin bir iyileşme meydana getirecektir. Hayata daha pozitif bakacak, olaylar karşısında daha soğukkanlı ve sabırlı olmaya başlayacaksınız.

  6-9 Ay Sonra

  Akciğerlerinizi temizlemekle görevli olan tüyler yeniden büyüdükçe ve sigaranın tahribatından kurtuldukça akciğerlerinizde enfeksiyon meydana gelme ihtimali önemli ölçüde azalacaktır. Bu tüylerin görevi, akciğerlere giren enfeksiyona sebep olabilecek zehirleri ve yabancı maddeleri dışarı atmaktır.

  1 Yıl Sonra

  Kalp hastalığına yakalanma riski yarı yarıya azalacaktır. Beyin felcinden, akciğer hastalığından, kalp hastalığından ve mesane, böbrek, pankreas, gırtlak ve yutak kanseri gibi diğer kanserlerden ölme riskiniz önemli ölçüde azalacaktır. Bu iyileşmeler sigara içmediğiniz sürece devam edecektir.
   
 2. 11 Ağustos 2007
  Konu Sahibi : yessillim
 3. realist

  realist Popüler Üye Üye

  Katılım:
  3 Aralık 2006
  Mesajlar:
  3.088
  Beğenildi:
  75
  Ödül Puanları:
  148
  Ben bırakalı altı yıl oldu!...Size de tavsiye ederim.Nasıl içmişim yıllarca hayret doğrusu!...