onu kaybetme korkunuzu hissettirdiginizde karşı taraf sogurmu??

Konusu 'Ah Erkekler' forumundadır ve arwen85 tarafından 22 Nisan 2009 başlatılmıştır.

22 Nisan 2009
    Konu Sahibi : arwen85
  1. arwen85

arwen85 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    sevgilinizi kaybetme korkunuz varsa ve bu yüzden her dedigini yapıyorsanız alttan alıyorsanız ve bunu hissediyorsa bu sogumasına sebep olurmu..arada bir sesimizi çıkarmalıyımız ne olursa olsun..birde bizde ona aynısını mı yapmalıyız elinden heran kaçıp gidicek biri gibi mi davranmamız gerekir..bu ilişkilerin daha iyi gitmesi için gereklimidir..?

2. 22 Nisan 2009
  3. Molia

Molia Faded color of dreams ... Üye

Beğenildi:
    748
    Ödül Puanları:
    153
    vaLLa ßu ki$iden ki$iyee değ$irr....ßen hemm kayßetme korkumu gösteriyorum hem de ona ya$atıyorumm.. ama ßazıları vardır ki istediginiz kdr cırpınınn o tınLamazz ya daa umursamayın o da sizi umursamamaya devam eder..Ki$iden ki$iye değ$ir ßu durumlar...Yanii her $eyi aßartmamak kaydıyla taßii...ay öLdümm ßittim ayyyyy gitmeeee etmee diye yaLvarmadıgımız surecee güzel laflarlaa onu kayßetmekten korktugumuzu gostereßilrzz.. ya da her zaman alttan aLmakk sıkıcı da oLaßilirr....Her $eye ne siz ne de o tamam desin....dememeli.....

4. 22 Nisan 2009
  5. boncuk84

boncuk84 nefsim içine sindi!!! Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    çokta alttan alma biraz tepkini göster bence

6. 22 Nisan 2009
  7. EU2

EU2 Guest

bence insandan insana değişir ayrıca neden senden soğusun anlamadım kaybetme korkusu

olağan bi duygu bende çok korkarım ama neden bunun için benden soğusun değer veriyorum ama tabi kararında yani bunu abartmamalı..

tepkini de belli etmelisin alttanda almalısın hep tepki vermekte hep alttan almakta olmaz dengeyi kurmalı kısacası..

8. 22 Nisan 2009
  9. Sensible

Sensible Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    97
    Ödül Puanları:
    108
    Kendinden fazla ödün vermedigin zaman iliski yürür bence.
    Kaybetme korkusunu ancak karsi tarafin sana bir yanlisi oldugu vakit verilmeli ki birdaha o hatayi yapmasin diye. Tabi hatanin büyüklügünede bagli.

Herseye istemeyerek evet denildigi zaman, sizi cepte hissedebilir.
    Burda önemli olan kendinden fazla ödün vermemek, onun istedigi gibi degilde kendi istedigin gibi olmak.

10. 23 Nisan 2009
  11. charming

charming Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Her dediğini yapmanız onu kaybetmeyeceğiniz anlamına gelmez.
    Zaten kendinizden ödün veriyorsanız bir ilişkide,yolunda gitmeyen birşeyler vardır bence.
    Aranızda paylaşacak birşeyler kalmadığında,hissedilen güzel duygular zamanla yerini alışkanlıklara bıraktıysa ve birbirinizi görmek sizi mutsuz ediyorsa eğer onun kalması hiçbir anlam ifade etmez.
    Bu tür korkularla yaşayıp farklı biri olacağınıza,olduğunuz gibi davranın.
    Sağlıklı bir ilişki yaşayabilmek için karşılıklı anlayışta bulunmak gerekir,tek taraflı değil...

12. 23 Nisan 2009
  13. arwen85

arwen85 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    ben bunu cok yapıyorum hep alttan alıyorum elimdeki sabun gibi kayıp gidicek gibi hissediyorum..bu igrenc bir durum yaaa..bende teki vermek istiyorum ama ya terkeder gider diyee salak gibi susuyorum..ilk defaa kaç aydır dun tepki verdim onaa..kırıldıgımı hissettirdim bagırım bilee hatta ama o bu durumuma gülüyordu yaa..hoşuna mi gitti bilmiyorum sonra aramalar iltifatlar flnn acaba artık bende mi yapmalıyımmm..kokmıyım dimii..belkii böylee yaranırımm..ama dediklerimi yapıcakmı acaba o kadar bagırdım..ama işin güzel tarafı ona bagırıncaa içimdekileri ilk defa net söyleyince kendimi çok güçlü hissettim..galibaa ben adam oluyorumm

14. 23 Nisan 2009
  15. Sineks

Sineks ölü böcek Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    acıkcası ben karsımda kendine güvenen birini istedigim gibi oda kendine güvenen birisini ister.. cunku hayatta bir cok ihtimmaler var.. bugün hersey yolunda olabilir ama yarın muamma.. bide evet insan sevdigine onu kaybetmek istemedigini söyleyebilir bunda bir sakınca yok aksine söylenebilecek ne güzel bir sey.. ama karsı tarafa duygusal baskı kurmadan.. cunku esaret altını sokar.. duygusal cıkmaza sokar ilşkileri bu... biraz sakin olmak lazım.. giden zaten gitsin.. kalan saglar bizim olsun....

16. 23 Nisan 2009
  17. desert06rose

desert06rose Annesinin kuzusu canim oğlum Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    bence bi insanda kaybetme korkusu kendine güvensizlikten meydana gelir kendine güvendiğini ona göster.."beni bırakamaz benden iisinimi bulacak eğer bırakırsa kendisi kaybeder dünyanın sonu deil" diye koşullandır kendini.. o zmn sende deil korku onda oluşmaya başlar...:jeyyar:

18. 23 Nisan 2009
  19. mihrak

mihrak GEYİKHANE Tek El Bakanı Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    arada bir değil gerektiği her zaman sesimizi çıkarmalıyız,alttan almamız gereken zamanlar da olur tabi ki ama bu onlara mecbur olma psikolojisi ile değil ilişkimize olan saygımızdan olmalı...

ama önce kendimize saygımız olması lazım...yoksa avucunda oynatması kaçınılmaz olur karşı tarafın...