onu sevmiyorum ama evlenmekten başka çarem yok

Konusu 'Aşk Hikayelerimiz/Dertlerimiz' forumundadır ve meldaela tarafından 9 Ekim 2010 başlatılmıştır.

9 Ekim 2010
    Konu Sahibi : meldaela
  1. meldaela

meldaela Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    herkes mrb tekrar arkadaşlar..sanırım bu site,ve sizler olmasanız kendime zarar verecek duruma gelirim korkarımki..henüz yeni nişanlandım ve buraya daha öncede yazmıştım nişanlandığım insanın dengesiz davranışlarından yakınmıştım..çok sorunlu bir ailm ar..babam hayatta değil,annem ablalarım ve abim var..1 ay oldu nişanlanalıannemin tek isteği olan dileği benm evlenmem..ablalarımın yaşı çok geçti ve gece çalıştıkları için,evlilik durumları olmadı ve annemin tek ümidi ben kaldım..tabii benimde mesleğim ve işim olmadığı için,evede maddi açıdan katkım olmadığı için,ablalarımn gece çalıştığı ve maddiyatın söz konusu olduğu ortamdan dolayı evlenmem yönünde baskı yapıyor ve nisanda düğün tarihi alındı..ancak ben nişanlandığım kişiyi asla sevmiyorum..ısınmaya,bişeyler almaya çalışıyorum olmuyor olmuyor olmuyor...en ufak bişeyden şüphe ediyor,bir şakayı bile ciddiye alıyor,bunun dışında yaptığı hareketler,davranışları benim kafamdaki insana asla uymuyor ve inanılmaz itici geliyor..tabii sahte davranmak zorunda kalıyorum yanında..içimden gelmeden sahte davranıyorum..sevmediğim biriyle evlenmemin yalnış olduğunu söyleyeceksiniz biliyorum ama başka çarem yok inanın yok..ablalarımla aram çok kötü,evde sığıntı giibiyim..bugün anneme düğün neden nisanda,ocakta evlensin giitsin demişler..düşünün ne derece dışlandığımı..ancak evleneceğim kişiyi sevmiyorum kızlar sevmiyorum ama çarem yok yaa istenmiyorum evde ve bir an önce benden kurtulmak istiyorlar..nedeni ise anlaşamıyoruz..ben onlardan çok farklıyım..alkol sigara,ve gece hayatı ve eve maddi katkım olmadığı için hep dışlandım onlar tarafından..ne yapacağım ben kızlar..annemle konuştum ancak eğer gelinlikle bu evden çıkmayıp vazgeçersen,seni tanımam affetmem diyor..çıldırmak üzereyim..bu arada yaşım ise 26..

2. 9 Ekim 2010
  3. MonaPisa

MonaPisa Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    46
    Ödül Puanları:
    148
    Neden çalışmıyorsunuz peki?

4. 9 Ekim 2010
  5. meldaela

meldaela Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    çalışıyordum nişanlanınca ayrıldım ama çalışsamda istenmiyorum evde huzur yok hemde hiç

6. 9 Ekim 2010
  7. Perisoko

Perisoko Sakın beni bırakma.... Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    Üzüldüm, tuhaf bi durum.. Herşeyin bir çaresi vardır diye başlamak istiyorum be. Ama annenizi hatalı buluyorum bu noktadaa sırf sizi gelinlikle görecek diye istemediğiniz biriyle evlendirmek zorunda bırakması çok tuhaf doğrusu. Maddi bakımdan elbette bi çözümü bulunur. Sonuçta başınızı sokacak bir yuvanız var, siz o aileye aitsiniz, illaki karnınız doyar yani. Ben gerçekten üzüldüm, sürekli başka çarem yo demişsiniz benden 3 yaş büyüksünüz, size akıl vermek değil niyetim ama lütfen tavrınızı koyun gerekirse sosyal yardım kuruluşlarına veya mahkemeye başvurun. Hangi çağda yaşıyoruz, kimse kimseyi istemediği bir insanla zorla evlendiremez hiç kimse... Evlilik bu ya.. Allahaşkına kendinizi üzmeyin gücünüzü toplayıp hakkınızı arayı siz mal değilsiniz. Duyguları olan seçim hakkı olan bir insansınız lütfen !!

8. 9 Ekim 2010
  9. Perisoko

Perisoko Sakın beni bırakma.... Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    Canım yaa :sinifsinif:

10. 9 Ekim 2010
  11. MonaPisa

MonaPisa Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    46
    Ödül Puanları:
    148
    Bu şartlar altında evlenirseniz şu anda içinde bulunduğunuz çıkmazın çok daha beterine girip çok daha fazla mutsuz olacağınızın farkındasınızdır umarım.

12. 9 Ekim 2010
  13. meldaela

meldaela Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    inanın ağlamaktan zor yazıyrum ama o kadar dışlandımki ailem tarafından,daha doğrusu ablamlar tarafından..annem onlara benzeme ve evlen diyor..eğer yüzüğü atarsan redderim diyor..diğerlei ise gitmem için gün sayıyor ve eşyalar bizim,ev bizim diye sürekli bir başa kalkma durumu..çıldırmak üzereyim cnm..o kadar çaresizimki ne yapacağımı bilemiyorum..evlenmezsem evde istenmiyorum ve annem biliyorum kesinlikle affetmez beni bundan eminim..evlenirsem hayatım boyunca mutsuz olucam..acaba nişanlıma yüzüğü teslim edip,herkesi herşeyi terkmi etsem o kadar yalnız ve kötüyümi ne yapacağımı bilemiyorum..

14. 9 Ekim 2010
  15. meldaela

meldaela Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bliyorum bunun farkındayım ama farkında olduğum bir diğer şey ise,nişanı atarsamda,annem asla affetmeyecek,kızlar zaten gitmemi bekliyor evde su bile içemeyecek duruma geleceğim..

16. 9 Ekim 2010
  17. burcu_brc

burcu_brc Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    Ablalarınızla anlaşamıyorsunuz, onlar sizi dışlıyor ve anneniz evlenmeniz için baskı yapıyor diye sevmediğiniz, istemediğiniz bir insanla evlenmek zorunda değilsiniz. Sonuçta siz nişanlınızla evlenmezseniz evlenmediğiniz için annenizin ve ablalarınızın sizi evden atacak halleri yok. Hayat sizin hayatınız ve onları memnun etmek için ömür boyu sevmediğiniz bir adama katlanmak gibi bir işkenceyi kendinize yapmayın. Siz de kendinize göre bir iş bulun çalışın, kendi ayaklarınızın üzerinde durun ve eve de katkıda bulunursunuz. Sonra da nasip seveceğiniz biri çıkar karşınıza ve onunla evlenip mutsuz aile yaşantınızdan kurtulursunuz. İstemediğin kişiyle ne olursa olsun evlenme derim sonraki pişmanlık fayda etmez. Hem kendini hem de karşındaki insanı kandırmış ve ikinizi de mutsuz etmiş olursun.

18. 9 Ekim 2010
  19. meldaela

meldaela Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ailem bana sahip çıkmaz cnm eğer nişanı atarsam..annem asla tanımaz beni ablamlar ise gideceğimi bildikleri halde dışlıyorlar..birde nişanı atarsam su bile içemem evde su bile...istemiyorlar..onlar 2si ayrı ev tutacaklarmış ben evlenince..