Onun çocukluklarina Ne Kadar Daha Katlanmaliyim???

Konusu 'Arşiv' forumundadır ve demet21 tarafından 4 Aralık 2006 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    4 Aralık 2006
    Konu Sahibi : demet21
  1. demet21

demet21 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Merhaba; sevgiyle ve saygıyla kucaklıyorum sizleri.lütfen bir kaç dakikanızı benimle paylaşın öneri ve görüşlerinize ihtiyacım var.:teselli:Hemen konuya gireyim kısaca kendimi ve derdimi anlatayım.Ben 21 yaşındayım ve özel bir şirkette çalışıyorum iş hayatımda hep takdir edildim büyük görevler üstlendim ve layıkıyla yaptım.4 yıllık bir birlikteliğim var Allah izin ederse evlenmeyi istiyoruz AMA... Sevgilim Kıbrısta öğrenci Lise yıllarımdan arkadaşım. arkadaşlıkla başlayan birlikteliğimiz aşka dönüştü.İkimizin aileside ilk yillarda görüşmelerimizi bilir saygı ile karşılarlardı.Ailem çok anlayışlıdır.Ama onun davranışları ailemi ondan soğuttu ve şimdi görüştüğümüzü bilmiyor istemiyorlar.Erkek arkadaşım aşırı kıskanç ilişkimizin ilk aylarında bunu akşamları dışarı çıkma tek başına gitme ablanla gitmesen olmazmı diye sorun olacak şekilde dile getirirdi ama bu boyuta geleceğini düşünmemiştim.Şimdilerde çalışmamdan şikayetçi onun için 3 kere iş değiştirdim çok güzel ve iyi konumda olmama rağmen arkama bakmadan çıktım. Ama bu 1,2,3 derken artık yeter dedim. Şu anda çok güzel bi işim iyi bi gelirim var. Kendi ayaklarım üzerinde durmayı hep sevmişimdir. Ama onu bir türlü memnun edemiyorum bu işimi de değiştirmemi yeni yerde ilişkimizin iyi olacağını buradan hoşlanmadığını söylüyor. Oysa eminimki yeni bulacağım yeride beğenmeyecek ve türlü mazeretlerle çıkmamı isteyecek. Evlendikten sonra çalışmayacağımı ona defalarca bana karışmamasını evlenene kadar hoş görmesini söyledim konuştuk anlaştık ama bu yetmedi sürekli baskı yapıyor iş konusunda aşırı kıskançlıklarını söylemiyorum bile.sizce ne yapmalıyım? İşimide seviyorum eşimide.Ama ne onunla oluyor ne onsuz :KK43: Yoksa bizim ilişkimiz alışkanlıklardan ibaretmi?Görüşlerinizi bekliyorum sevgiyle kalın :çiçek:

2. 4 Aralık 2006
  3. kronick

kronick bize her yer TRABZON:) Pro Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    106
    birincisi evlendikten sonra niye çalışmayacakmışsın onu anlamadım.böyle güven telkin etmeyen bir adama güvenipte iş güç bırakılırmı?çalışırken sana bunları yapan evlendikten ve çalışmayı bıraktıktan sonra dahada artırır baskılarını.
    ikincisi neden bu kadar kıskanç onu çözemedim.kişi kendinden bilir işi derlerya;böyle aşırı kıskançlıkları olan adamların;dışarda başkasının karısına kızına kem gözle baktığını o yüzden kendi karısı kızınada başka erkeklerin öyle bakacağını sandığını düşünürüm hep.yani kendi niyeti kötüki başkasınıda öyle sanıp bu kıskançlıkları yapıyor.
    üçünciüsüde ben şunu anlamıyorum.aşk sevgi kendini bu kadar aciz duruma düşürmek değildir.adam sana hayatuı zindan edecek sen seviyorum diyeceksin.kusura bakma ama anlamıyorum bunu...aklım hafsalam almıyo yani...ben buyum evlendikten sonrada çalışcam demeli kendi ayaklarının üstünde durabilmelisin...
    ama tabi yinede sen bilirsin...

4. 4 Aralık 2006
  5. oyanur29

oyanur29 Guest

bu tür kapris yapanlar genelede kendine güveni olmayan insanlardır . tabiki senin bilkeceğin bir şey ama eğer bırakabiliyorsan bırak derim.

6. 4 Aralık 2006
  7. FindikKurdu

FindikKurdu Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Demet madem sende calismayi seviyorsun,bence bu konuda taviz verme...
    Bence o kendine bagimli olmani istiyor,o yüzden hicbir yeri begenmiyor,unutulmamasi gereken bir noktada,önemli olan senin is yerinden memnun olman...
    Simdiden sana böyle hükmediyorsa evlenince düsünemiyorum bile.Eger seni gercekten seviyorsa karalarina saygi duyup seni desteklemesi lazim bence...

8. 4 Aralık 2006
  9. Mahbile

Mahbile Acem Kızı Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    saygın iyi bi işin varmış ki bundan dolayı mutluluk duyacagına kıskançlık kısıtlama neden ??? Yaşamımızda olan insana deger vermeliyiz ama haklarımızdan vazgeçemden başkası için kişiliklerimizi degiştirmeden olmalı bana sorarsan önce aranızdaki güveni, anlayışı bi otuturunda ondan sonra evlilige karar verin derim ben

10. 4 Aralık 2006
  11. tatlicadiarzu

tatlicadiarzu O Bir Dadas Pro Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    106
    demetcim şuanki çalıştığım işyerinde genç ve yakışıklı patronlarım olduğu için benimkide başta orda çalışamazsın demişti ya ben ya orası!! tamam dedim orası işe başladım :) ne yaptı biliyonmu aradı beni yanlış yaptığını bidaha karışmayacağını söyledi ve ben o dönem onunla çalışıyodum sevgilim aynı zamanda patronumdu yanii ama daha iyi iş bulunca kaçırmadım fırsatı kaçırmam da :)

12. 4 Aralık 2006
  13. sekinci

sekinci Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    17
    Ödül Puanları:
    108
    demet arkadaşım benim çevremde yaşanan seninkine benzer bir ilişki biliyorum.aslında dedigin gibi bence alışkanlık haline gelen ilişki ikinizede zarar veriyo.yani evlenmeden önce iyi bir düşün derim ben.şimdi mantıklı düşünen bir insan sevgilisinin,karısının işine neden karışırki.hele o iş yerinde taktir edilen bir personelsen.kıskançlık öyle büyük bir boyuttaki senin başarını bile hazmedemedigi apaçık ortada.son kararı sen verirsin ama kendine haksızlık yapılmasına izin verme.

14. 4 Aralık 2006
  15. cancan

cancan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    demet görünen köy kılavuz istemez bence bu konunun cevabı sende bu evlenmeden böyle sonrası....

16. 4 Aralık 2006
  17. MERCH

MERCH Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    canımcım, benim öncelikle bir şey dikkatimi çekti, başlık ile konu arasında bağlantı kuramadım, çocuklar konusu başka herhalde.
    neyse bence kendini bu kadar üzme, erkeklerde kıskançlık kıvırcığın dediği gibi normal bir olay erkekde ve bayanda ama senin anlattıkların çok üzücü geldi bana, gercekten evlilik sonrası seni çok kötü günler bekliyor, bu şekilde giderse, lütfen onunla otur konuş, bak kıvırcık çok doğru söylemiş, eğer karı koca birbirini anlamayacak derecede kopuksa asla mutluluk devam etmiyor, seni öpüyorum.

18. 4 Aralık 2006
  19. demet21

demet21 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    hepinize çok teşekkürederim.sanırım geldiğinde uzun bi konuşma yapmamız gerekecek onunla.artık beni ya anlar ya anlar.evlilik bize çok uzak zaten.aklın yolu birmiş anlamış oldum iyiki varsınız :)

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.