Op. Dr. Sezai SEVENGİL

Konusu 'Doktorlar, öneriler sorular' forumundadır ve _buffy_ tarafından 26 Ocak 2009 başlatılmıştır.

26 Ocak 2009
    Konu Sahibi : _buffy_
  1. _buffy_

_buffy_ Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    herkese merhaba,
    Sezai bey 'e burun ameliyatı olanlar varsa onlardan yorumlarını duymak isterim.Bana deviasyon operasyonu yanında estetik bir düzeltmede önerdi fakat tabi yüz bölgesi olduğu için biraz endişeliyim bu doktorla tecrübesi olan varsa paylaşırsa çok mutlu olurum gerçekten .
    şimdiden teşekkürler..

2. 29 Ocak 2009
  3. lewis

lewis Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Sezai sevengil'e ameliyat oldunuz mu? Ben de ameliyat olmak istiyorum ama plastik cerrah olmadığı için tam olarak emin olamıyorum. Tavsiyelerinizi bekliyorum.

4. 31 Ocak 2009
  5. _buffy_

_buffy_ Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    senin durumundayım bende hastası olan varsa görüşlerini alıcaktım ama yok sanırım=)
    Aslında konuşunca ortak yerde buluşuyoruz ,benim tanıdığım konuşulabilen ilk doktor bile sayılır.Benim sağlık sorunumda olduğu için Kbb doktoruna daha sıcak bakıyorum ama yine de şüphe oluyor insanda..

6. 8 Şubat 2009
  7. zeyynnep

zeyynnep Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    merhaba ben 4 yıl önce sezai sevengil tarafından 2 defa burun estetiği oldum. estetik denilebilirse çünkü estetik adına hiç birşey yapamadı. 2 ameliyatın sonucu hüsran oldu. kesinlikle tavsiye etmiyorum kendisi kbb doktoru estetik adına bir bilgisi yok. imkanın varsa başka bir doktora görün derim. sonunda 3.son ameliyatımı dr:fevzi yavaş yaptı gayet memnunum şuan.

8. 27 Şubat 2009
  9. _buffy_

_buffy_ Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    çok teşekkür ederim paylaştığın için zaten bende vazgeçmiştim..

10. 12 Aralık 2011
  11. duygu7785

duygu7785 Hayallerimin tek sahibi Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    101
    Bende kesinlikle estetik için tavsiye etmiyorum Eşim 3 ay önce ameliyat oldu kırık olan kemiği alıp estetik yaptı sözde Burnu kırık olduğu için düz durmuyodu ameliyat sonrasında da düzelicek diye bekledik 3 ay geçti düzelmedi kontrol için gittiğimizde bize dediği ''gerçekten olmamış''dı Tekrar gün verdi ameliyat için fakat eşim bi gün önce başka bi doktora gözükmek istedi iyi ki istemiş çünkü gittiği doktor 3 ay sonra tekrar ameliyat olunamıycanı bunu yapıcak olanın da doktor olamıycanı yapanın ancak kasap olucağını söyledi Ancak ameliyatının üstünden 6 ay geçerse ameliyat edebiliceğini söyledi ve eşimi muayene etti sonuç kemik alınması gerektiği gibi alınmamış estetik adına bişey yapılmamış bi de muayene ederken estetik cerrah cağırdı beraber muayene ettiler KBB doktoru burdan kemiği aldığımda bu burnu toparlama şansın varmı diye sordu ama sezai sevengil hiç böyle bişey yapmamıştı bizimde o an tecrübesizliğimize denk geldi ve boşu boşuna 2000tl para ödedik bide 2. ameliyat için 300-400 civarı bi ödeme daha yapıcaktık şimdiyse sadece 600 vererek hem kemiği alıcak hem estetiği yapıcaklar Size tavsiyem sadece sezai sevengilden uzak durun biz mahkemeye vermeyi bile düşünüyoruz

12. 2 Mart 2013
  13. hosbess

hosbess Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    63
    Canım sen sadece estetik kaygıylamı gittin yoksa nefes alma gibi bişikayetin varmıydı vardıda onumu gideremedi doktor ben tam olarak anlamadımda?

14. 18 Mart 2013
  15. hosbess

hosbess Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    63
    14 MARTTA eşim amelyata girdi.K.B.B UZMANI SEZAİ SEVENGİLE DAHA FAZLA İÇİNİN ISINDIĞINI SÖYLEDİĞİ İÇİN ONU TERCİH ETTİK

1 saat 10 dk sürmesi planlanan amelyat 2 saat sürdü.eşimin burnunda çocukken oluşmuş olan kırıkı desteklemesi uzun sürmüş.Oldukça temiz ağrısız ve bulantısız uyandı narkozdan GÖZALTLARI EPEYCE MORARDI BELLİ ARALIKLARLA 1ER 2ŞER SAAT BUZ TANPON UYGULADIK MİNUMUM GÜNDE 3 SEFER ÖNERDİLER .BUNA KARŞIN GÖZ ŞİŞMELERİ VE MORLUKLAR 2. 3. GÜN DAHA FAZLA OLUYORMUŞ ,OLDUDA.
    1 GECE YATTI HASTANEDE.ertesi sabah burnuna koyduğu sargı bezlerini çıkardı tanpon kullanmayı sevmediğini söylemişti zaten sezai bey .ISRARLA sormama rağmen hiç ağrısı olmadığını söylüyor eşim Burun ustundeki alçı duruyor.18 martta ilk kontrolune gittik dikişlerine baktı pansuman değişti.22 MARTTA dikişleri ve alçıyı almak üzere tekrar çağırdı.
    ŞİMDİDEN EŞİMİN BURNUNU KISKANMAYA BAŞLADIĞIMIDA İTİRAF ETMELİYİM :)))
    OPERASYONDA:

*burnu kırarAk dışarıdan bariz görülen c kavisini düzeltmiş.
    * burun ucu kıkırdağındaki kırığı desteklemiş.
    *burnu ufaltmış.
    *burnun kemerini hafif törpüleyerek yumuşatmış.
    *bir taraftaki eti diğer taraftaki nefes almasına mani olan eğri kemiği almış.
    *burun deliklerinin biri diğerinden daha büyüktü büyük olanı diğeri kadar ufaltarak eşitlik sağlamış

16. 1 Mayıs 2016
  17. Hacer_Zen

Hacer_Zen Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    1
    Sizin yorumunuz beni çok tedirgin etmiş, ve bu yorum kafamı çok karışmıştı, ancak yine de doktor beye çok ısınmış ve güvenmiştim dolaştığım onca doktordan ona güven ve samimiyet duyduğum kadar diğerlerinden alamadım, hepsinin derdi para, ve verebileceğiniz para kadar sizin ile ilgililer. Nihayetinde bu yorumun kafamı karıştırmasına rağmen ameliyat oldum, kendimi doktor beye emanet ettiğim için çok mutluyum, inanın burun estetiği burun küçültmek değil, yüz hatlarınıza uygun doğal görünümlü bir burna sahip olmak, hep ameliyattan çevrem burun estetiği olan kişilerin gibi önce benim burnum bende emanet bir burun gibi duracak diye korkuyordum, ama Allah Dr. Sezai Beyden razı olsun, neredeyse annem bile estetik yaptığımı anlamadı, gerçekten maharetli bir cerrah Dr,sezai bey. Her gittiğim de ona şükranlarımı sunuyorum. Bu yorum yüzünden belki de ona ameliyat olmaktan vazgeçtim. Talihsiz bir durum yaşamış olabilirsiniz belki, belkide tek taraflı bir yorum doktor beye sizin neden bu durumu yaşadığınızı ona da sormak lazım, tabi isminiz cisminiz de belli degil ne sokabilirim ki? Ya da tatmini bir insan olabilirsiniz bilakis bazı medyatik ünlüler çok büyük paralar ödeyip dünyanın neredeyse en ünlü plastik cerrahlarına bir burun ameliyatı için defalarca bıcak altına yatıyorlar, ihtimal vermek istemiyorum ancak sadece doktor veya hastaneyi müzmin, çıkarcı nedenler den dolayı kötülemek amacıyla bu yorumu yapmış olabilirsiniz ama şunu gerçekten belirtmeliyim ki ameliyat öncesi ve sonrasında defalarca doktor beye gittim denk geldiğim hiç bir hastasından hiçbir memnuniyetsizlik veya şikayet duymadım, hatta hastane çalışanlarının bir çoğu doktor beye ameliyat olmuş, başarısız bir doktora hastane çalışanları ameliyat olmazdı sanırım.... Neyse burası özgür bir platform olduğu kadar adaletsiz de malesef... Durumunuz ne olursa olsun tekrar geçmiş olsun dileklerim ile... Bende sadece kendi düşüncelerimi paylaşmak istedim.....