Op. Dr. Teoman Doğan hakkında bilgi paylaşım

Konusu 'Doktorlar, öneriler sorular' forumundadır ve Kazen tarafından 7 Aralık 2009 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
  7 Aralık 2009
  Konu Sahibi : Kazen
 1. Kazen

  Kazen Babalar ve Oğulları Yönetici

  Katılım:
  12 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  12.375
  Beğenildi:
  17.207
  Ödül Puanları:
  488
  Op. Dr. TEOMAN DOĞAN Hakkında

  1968'te Stockholm’de doğdu. 119. dönem mezunu olarak Galatasaray Lisesini bitirdi. Tıp fakültesini Marmara Üniversitesi’nde okudu. TUS sınavında dereceyle girdiği plastik cerrahi ihtisasını yine aynı üniversitede yaptı. Üniversite yıllarında Berlin’de Humbolt hastanesinde kısa bir staj yaptı. Tıp diplamasını ABD’de kabul ettirmek için ECFMG sınavlarını geçti USMLE sertifikası aldı.

  San Francisco’da Dr. Buncke’nin yanında mikrocerrahi eğitimi (research fellowship): Asistanlığı sırasında mikrocerrahinin babası sayılan Dr. Buncke'nin yanına, San Francisco ya gitti. Mikrocerrahi eğitimini bu klinikte tamamladı. San Francisco’da aldığı cerrahi eğitimin yanında sayısız deneysel çalışma yapma imkanı buldu ve bu çalışmalarını en saygın dergilerde yayınladı. Bir yandan mesleki gelişimini tamamlarken bir yandan da Amerika’da akademik ortamı ve sağlık sistemini tanıma şansını buldu.

  Anatomi doktorası ve üniversite hocalığı : İhtisası sırasında anatomi çalışmalarına ağırlık verdi ve Marmara Üniversitesi’nin anatomi kürsüsünde doktora yaptı. Böylece hem tıbbın temel dallarından olan anatomide akademik kariyere başlamış oldu hem de anatomi bilgisini en üst düzeye çıkararak cerrahi tekniğini geliştirme şansı yakaladı.

  2002 yılından sonra Maltepe ve Kadir Has Üniversitelerinde ingilizce anatomi dersi verdi. Dr.Doğan halen anatomi alanında akademik çalışmalarına devam etmektedir.

  30’un üzerinde uluslararası bilimsel makale : İlk uluslararası makalesini asistanlığının ilk yılında yazdı. Cerrahi eğitimi sırasında sayısız mikrocerrahi, el ve rekonstrüksiyon ameliyatı yaptı. Kullandığı her tekniği geliştirmeye çalıştı. Bir çok deneysel ve klinik çalışma yaptı ve bunları birer uluslararası makale olarak yayınladı. İhtisasını dünyanın en çok yayın ve araştırmaya sahip asistanlarından biri olarak bitirdi.

  Harvard, NYU : Başvurduğu Harvard, New York University gibi bir çok amerikan üniversitesinden davet aldı. 2002 yılında endoskopik kozmetik cerrahinin kurucusu Dr. Ramirez’in yanına, Baltimore'a gitti.

  Dr.Guyuron ile burun ameliyatları ve migren cerrahisi: Aynı yıl Cleveland’da estetik burun ameliyatlarında dünyanın en iyilerinden sayılan Dr.Guyuron’un yanına gitti. Burada da bir çok estetik operasyona katıldı, özellikle burun ameliyatlarında en son gelişmeleri inceledi. Aynı zamanda Dr. Guyuron’un geliştirdiği yeni bir teknik olan migrenin endoskopik cerrahi ile tedavisi üzerine çalıştı.

  Çalışma hayatı: İhtisası sonrasında Acıbadem Hastanesi’nde göreve başladı. Bu hastanede iki sene çalıştı, sayısız estetik ve rekonstrüktif ameliyat yaptı.


  Estetik Ameliyatlar Hakkında

  Burun Estetiği (rinoplasty)
  Meme Büyütme Ameliyatı (Breast Augmentation)
  Meme Küçültme Ameliyatı (Reduction Mammaplasty)
  Meme Dikleştirme Ameliyatı (Mastopexy)
  Kepçe Kulak Ameliyatları
  Karın Germe Ameliyatı (addominoplasty)
  Göz Kapağı Estetiği (blepharoplasty)
  Liposuction (Yağ Alma Ameliyatı)
  Kol Sarkıklığı tedavisi (Arm lift)
  Çene ve elmacık kemiği protezleri
  Yanak ve kaş kaldırma operasyonları
  Erkeklerde Meme Büyümesi: Gynecomastia
  Yağ Enjeksiyonları (Fat Injection)
  Endoskopic Yüz Cerrahisi(Endoscopic Facelift)
  Endoskopic orta yüz cerrahisi: “yanak kaldırma”
  Endoskopic Alın ve şakak germe ameliyatı (Front lift)
  Klasik Yüz Germe Ameliyatı (Facelift)
  Kaş Kaldırma: Endoskopic ve Askı Teknikleri
  Microtia: doğuştan kulağı olmayan çocukların tedavisi
  Saç Ekimi
  Dikişsiz saç ekim fue tekniği
  Migren ve Cerrahi Tedavisi Hakkında
  Migren tedavisi

  Güncel
  MiniRinoplasti
  Zayıflama ve estetik cerrahi
  Revizyon burun ameliyatları
  Popo Estetiği
  Kalça Şekillendirme
  Ameliyatsız Çözümler
  Botox nedir ne amaçla kullanılır
  Dolgu maddeleri
   
  Son düzenleme: 19 Şubat 2016
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.