Operatif Histeroskopi Yaptıranlar ya da Yeni Yaptıracak Olanlar

Konusu 'Kadın Faktörü / Kadın İnfertilitesi' forumundadır ve mayflowers tarafından 16 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

16 Mayıs 2010
    Konu Sahibi : mayflowers
  1. mayflowers

mayflowers Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    arkadaşlar,önümüzdeki hafta operatif histeroskopi yapılacak.daha sonra aşılama düşünüyoruz.sizler histeroskopiyi nerede yaptırdınız ya da nerede yaptıracaksınız?aşılama için hangi merkeze gidiyorsunuz?dr.tavsiyeleriniz varmı?lütfen bu konularda hep birlikte tecrübelerimizi paylaşalım..

2. 19 Mayıs 2010
  3. mayflowers

mayflowers Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    arkadaşlar sesimi duyan yokmu??:KK43:

4. 14 Haziran 2010
  5. edmarmela

edmarmela Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşım yazını yenigördüm bende histereskopi oldum ama operatif histereskopi ne demek yada benim işlemden farklı bişey mi hiç biliyorum ben antalyada oldum

Son düzenleme: 15 Haziran 2010
  6. 14 Haziran 2010
  7. mayflowers

mayflowers Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    arakdaşım yazını yenigördüm bende histereskopi oldum ama operatif histereskopi ne demek yada benim işlemden farklı bişey mi hiç biliyorum ben antalyada oldum

merhaba,senin histeroskopin muayene şartlarında mı yapıldı acaba?şöyle söyleyeyim;histeroskopi, eğer muayene şartlarında yapılıyorsa ofis histeroskopi deniyor..bu daha çok tanı koyma amaçlı yapılıyor yada küçük müdahale gerektiren durumlarda..ve de ağrısız bir işlem..ama eğer ameliyathanede ve genel anestezi ile yapıldıysa o da operatif histeroskopi oluyor..bu durumda sana yapılan işlem hangisi ve sonrasında neler yaşadığını öğrenmek isterim..örneğin adet gecikmesi falan yaşadınmı?

8. 15 Haziran 2010
  9. edmarmela

edmarmela Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    o zaman benimki de operatif histereskopi çünkü ameliyathanede oldu ve anestezi uygulandı ben böyle bişey beklemediğim için çok korkmuştum ama korkacak bişey yokmuş çünkü hiç bişey anlamadım uyandığımda herşey bitmişti. benim doktorum ayakta kalma çalışma dinlen gibi şeyler söylemedi hiç o yüzden bir gün sonra işe gittim ama o gün nöbetin bendeolduğunu tamamen unuttuğum için ayakta kalmak zorunda kaldım ve çok fazla akıntım oldu kötü oldum dinlenince ilaçları kullanınca bişeyim kalmadı. Adet tarihim gelmedi 3 hafta oldu daha bu operasyonu geçireli. benim iki kez boş gebeliğim oldu. Rahimde şekil bozukluğu olduğu için yani bebeğin gelişeceği yerde bi çıkıntı oldğunu ve bununda bebeğin gelişmesini engellediği için histereskopiye karar vermiştik işallah sorunumuz ortadan kalkmıştır. Sizin histerekopinin nedenini öğrenebilir miyim? siz nerde oldunuz? bi de histereskopiden sonraa aşılama düşündünüzü söylemişsiniz her histerskopiden sonra bu şartmı ?

Son düzenleme: 15 Haziran 2010
  10. 15 Haziran 2010
  11. sinos

sinos Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    merhabalar özlem ben de operatif histereskopi oldum mart ayının sonunda...histereskopide iki adet polip çıkarıldı benim tam tüplerimin önünde duruyormuş ve tüplerimi tıkıyormuş,biz daha öncesinde bir kez tüp bebek denemiş ve başarısız olmuştuk.
    şimdi son çekilen rahim filmime göre tüplerimde bir sorun gözükmüyor Allah'a şükür.doktorum bir süre kendiliğinden gebelik oluşmasını bekleyelim dedi.ben beklemedeyim şu anda.yani sanırım histereskopi sonrası aşılama yapılır diye genelgeçer bir kural yok, o tamamen senin durumuna göre belirlenir bence.
    Rabbim izin verirse hepimiz anne oluruz İnşaallah.

12. 15 Haziran 2010
  13. sinos

sinos Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    ayrıca benim de rahimde bir bölümde biraz çökme tespit edilmiş histereskopide ve doktorum orayı da düzelttiğini söyledi.

14. 15 Haziran 2010
  15. edmarmela

edmarmela Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    işallah rahatsızılığın düzelmiştir bu operasyondan sonra. Çok kötü günler geçirdim hele boş gebelikleri öğrendikten sonra anlayabiliyorum yani neler hissettiğini neler yaşadığını allah düşmanım bile olsa böle acılar yaşatmasın. Doktorum rahim ile ilgili bi problemin kalmadığını söyledi işallah öyledir ve normal yollarla hamile kalabilirim. Ama bazende hiç beklemeden tüp bebek yöntemlerine mi başvursak diyorum. :KK46: :KK46:

16. 15 Haziran 2010
  17. sinos

sinos Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşım hepimiz için çok zor zamanlar bunlar.İnşaallah günün birinde biz de kavuşuruz bebeklerimize şu çektiklerimizin hepsi de anı olarak kalır.
    tüp bebek tedavisi süreci zor ve sıkıntılı..bir de sonucunda başarısız olunca yaşadığım hayal kırıklığının tarifini yapamam..
    umudun peşinde koşuyoruz işte..
    Rabbim sabrını ve mükafatımızı versin İnşaallah normal yollardan gebe kalabiliriz.

18. 15 Haziran 2010
  19. tolunay35

tolunay35 bu sınav çok zor!!!!!!!!! Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    bendede bicornis var ameliat olmak gerekli gazi hastanesinden doktorm ege üniv önerdi.ameliat paylaşımlarınız tavsiyeleriniz lütfennn ...