organ bağışı

Konusu 'Anket : üyelerimize sorduk...' forumundadır ve lakhesis tarafından 12 Mayıs 2009 başlatılmıştır.

?

organ bağışı yaptırmak istiyormusunuz?

Anketin kapanma tarihi 16 Haziran 2010.
  1. evet.. kesinlikle

60,0%
  2. olabilir

20,0%
  3. evet ama korkuyorum

25,7%
  4. hayır.. gerçekten istemiyorum

2,9%
Birden fazla oy kullanılabilir.
    12 Mayıs 2009
    Konu Sahibi : lakhesis
  1. lakhesis

lakhesis Guest

organ bağışını destekliyor musunuz? organ bağışında bulunacakmısınız?

2. 12 Mayıs 2009
  3. dengesiz.66

dengesiz.66 elleşmeyin asabiyim... Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    evet kesinlikle...
    hep derim eşime aileme ölürsem işe yarayan organlarımı bağışlayın diyee...tabi işe yarayan varmı bilemem.....

4. 12 Mayıs 2009
  5. Zeliha

Zeliha Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    kesinlikle ve tüm ailemede söyledim. hepsi bilirler resmileştirmedim ama hepsine her zaman söylüyorum.

6. 13 Mayıs 2009
  7. lame

lame Guest

evet konuştum bu konuyu eşimle eğer bir gün ölürsem bütün organlarımı bağışlansın dedim emin olun bunu eşimiçinde yaptırırım ama bunu resmiyete dökemiyorum nedeniyse türkiyedeki doktorlara güvenmiyorum mazallah ameli,yata girer,im yaşama şansın varken sırf organlar için çekerler fişimi......türkiyede güvenim yok para için sağlam adamı doğrayan ülkede ama eşime vasiyet bıraktım kusura bakmayın şu diyalize giren hastalara bakın.....dini ırkı ne olursa olsun ayrım yapmaksızın bağışlanmasını istiyorum .....eğer başkası için kara vermek gerekirse onada okey veririm

8. 13 Mayıs 2009
  9. lakhesis

lakhesis Guest

GerÇekten arkadaŞlar Çok sevındım aynı fıkırcde olduumuza.. Hayat kurtarma Şansımız ancak bu kadar yÜksek olabılır...

10. 13 Mayıs 2009
  11. ecrin1001

ecrin1001 BIR KIZI BIR OGLU VaRMIS ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    198
    ben organ bagışını destekliyorum..aileme ben bagışlıcam diyorum annemde kızıyor sen ölcen birde seni kestirip biçtiremem diyor:)))

12. 13 Mayıs 2009
  13. acemiperi

acemiperi Şükür Rabbime Üye

Beğenildi:
    520
    Ödül Puanları:
    153
    çok istiyorum ama art niyete kurban gitmekten korkuyorum. kardeşim "sen organ bağışı yapıcam de, ameliyat masasında sana hiç uğraşmasınlar bıraksınlar öl diye" diyor

14. 14 Mayıs 2009
  15. EU3

EU3 Guest

ben organ bağışında bulundum bile herkese tavsiye ederim.

16. 15 Mayıs 2009
  17. lakhesis

lakhesis Guest

nasıl lütfen bize anlatırmısın ayrıntılı bi şekilde ve manevi nasıl etkisi oldu.. çok merak ettim..

18. 15 Mayıs 2009
  19. lakhesis

lakhesis Guest

arkadaşlar burda çok ince bi nokta var ama... doktorlara kan emici die bakmamalıyız.. en son yürekler olur kitabını okumuştum tavsiyede ederim.. zaten beyin ölümünü beklemek zorunda doktorlar.. sizi masada bıraksalar bunun yaptırrımı var herşey bim düşündüğümüz kadar basit değil aslında.. ve bunu resmen beyan etmenize gerek yok aslında. sizin beyin ölümünüz gerçekleştiğinde ilk eşinize, anne ve babanıza , kardeşlerinize sorulacak beyan edilmemeişse.. onlara vasiyet edebiliriz.. ben ölürüm ama 10 kişiye hayat olurum.. toprakta kurtlanacağına organlarım:KK43:( artı kalp en kısa dayanan organmış.. diğer organlar 6 7 saate kadar saklanabilirmiş ama kalp çıkarıldıktan en geç 1 2 saat içinde nakledilmesi gerekirmiş.. kanınız bile hayat kurtarabilir yani:)