organ taraması

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve nobility tarafından 3 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

3 Temmuz 2009
    Konu Sahibi : nobility
  1. nobility

nobility Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar ben 18 haftalık hamileyim ve doktor önümüzdeki ay için organ taraması yaptırmamı önerdi..zorunlu olmadığını ama herkese tavsiye ettiklerini söyledi. aranızda bu taramayı yaptıran ya da bilgisi olanlar varsa cevap yazabilir mi?

2. 3 Temmuz 2009
  3. office

office Hem kibirli, hem batının çok hayranı <3 Pro Üye

Beğenildi:
    38.106
    Ödül Puanları:
    463
    sanırım demek istediğin ayrıntılı ultrason. evet ben yaptırdım, ayrıntılı olarak kalp, böbrek v.s. bütün organlara bakılıyor. sonuç olarak da sağlıklı olduğuna dair rapor veriyor doktor. yaklaşık 25-30 dakika sürüyor. herşeyini ayrı ayrı görebiliyorsun. endişe edilecek birşey değil kolay oluyor.

4. 3 Temmuz 2009
  5. umutsuzbahar

umutsuzbahar Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    canım bunu normal gittiğin hastenede mi yaptırdın. her yerde yok galiba bu ayrıntılı ultrason cihazı. ben özel hastaneye gidiyorum ama yokmuş orda başka bi yere yönlendirdi. henüz gitmedim ama. şimdi herkese öneriyorlarmı bunu tavsiye niteliğinde yoksa sadece riskli olanlaramı öneriyorlar. kafam karıştıda yoksa bi risk falan mı var bizde . gerçi her şey normal dedi ama bilemiyorum. birde ne kadara mal oluyor bu ayrıntılı organ taraması. benim sağlık güvencem yokta malum hepsi cüzdana dayanıyor. tabi önemliyse mecbur gitcez ama doktor ayrıntılı bilgi vermedi bana merak ettim. :sinifsinif:

6. 3 Temmuz 2009
  7. office

Beğenildi:
    38.106
    Ödül Puanları:
    463
    yok risk olduğu için yapılmadı. ikili test gibi rutin bir tarama olduğunu söyledi doktorum. ama tabi isteyen yaptırıyor. ben özel ilgi hastanesinde yaptırdım, doktorumda orda. ssk bir kısmını karşılıyor ben ayrıntılı ultrason+şeker yüklemesine yanlış hatırlamıyorsam 150 tl gibi bişi verdim. ama hiç sigortanız yoksa ne kadara yapılıyor bilemiyorum. dediğim gibi aklınıza takılmasın doktorlar genelde öneri olarak herkese söylüyorlar, yaptırıp yaptırmamak tamamen size kalan birşey yerimseniben

8. 3 Temmuz 2009
  9. umutsuzbahar

umutsuzbahar Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86

teşekkür ederim canım . benim 27. hafta normalde 24-24 haftalarda yapılıyormuş bu tarama . ama geç kalmamışım henüz. bende tereddüt ettim. acaba bi sorun varda ondan mı yönlendirdi diye. şimdi yönlendirdiği doktoru aradım bilgi aldım. uzun sürmüyormuş 35-40 dk falan dedi. fiyatta 100 TL imiş. belki başka merak edenler de olabilir. çok pahalı olmadığı için gidip yaptırıcam artık . hem bizde bi kere fazladan görmüş oluruz bebişimizi . tekrar teşekkür ederim canım . böyle paylaşınca bilgilenince insanın endişeleri azalıyor. a.s.

10. 3 Temmuz 2009
  11. office

Beğenildi:
    38.106
    Ödül Puanları:
    463
    rica ederim. içinin rahatlamasına çok sevindim. yaptırmakta fayda olduğunu düşünüyorum. sonuçta allah korusun ufacık bir terslik olduğunda doktorun haberi olduğundan doğum anında müdahale edilebiliyorlar. gerçekten önemli bir inceleme. a.s.

12. 3 Temmuz 2009
  13. eftelyaaa

eftelyaaa Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    106
    canım ayrıntılı ultrasonu herkese öneriyorlar genelde özelde yapılıyor bizde yaptırmıştık.ve sorun yoksa genelde doktor sana iyi iyi güzel güzel demekle yetiniyor.yaklaşık 30 dakika sürüyor.Allah sağlıkla kucağına almayıda nasip etsin

14. 3 Temmuz 2009
  15. renkli35

renkli35 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    57
    Ödül Puanları:
    108
    içinin rahat etmesi için bencede mutlaka yaptır. hem bebişinin yüzünü daha iyi görme fırsatı bulursun, hemde sağlığını daha ayrıntılı öğrenmiş olursun.

16. 3 Temmuz 2009
  17. nehiriver

nehiriver 09 10 09 saat 9 05 :) Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    ben bu bhafta pazartesi gitcem gitmekten zarar gelmez git bence

18. 8 Temmuz 2009
  19. freedaisy

freedaisy Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    76
    ben 18+2 haftalık hamileyim,anomali taraması için 29 mayıs hastanesinden 21 temmuza gün aldım. ben emekli sandığına bağlıyım 56 tl dediler,sizin söylediğiniz rakamlardan daha ucuz.paylaşayım istedim. bence anomali taraması çok önemli. mutlaka yaptırın derim ben.