Organik cilt bakım ürünü ne demektir? Tecrübe ve bilgilerinizi paylaşır mısınız?

Konusu 'Cilt Bakımı Ürün Tavsiyeleri' forumundadır ve TozBezi tarafından 11 Mayıs 2009 başlatılmıştır.

11 Mayıs 2009
    Konu Sahibi : TozBezi
  1. TozBezi

TozBezi Canım Oğlum... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    arkadaşlar merhaba
    sabah gazetede ebru şallı'nın cildi için organik ürünler kullandığını yazıyordu...
    bazı araştırmalar yaptım ve kullandığımız birçok ürünün içinde paraben denilen bir madde olduğunu ve vücuda zararı olduğunu okudum(kanser yapıcı maddeler)...
    mümkünse organik içerikli ürünler tercih edin ama etiketlere aldanmayın her ürün organik olmayabilir diye bir sürü kaynak buldum ve kafam daha çok karıştı...

SORU:Arkadaşlar nedir bu organik içerikli ürünler?
    bizim kullandığımız eczane ürünleri ya da pahalı kozmetik ürünleri bu zararlı maddeleri içeriyor mu?

bu konuda bilgilerinizi ve ürün eleştirilerinizi aynı zamanda tavsiyelerinizi yazarsanız çok sevinirim. a.s.a.s.

Son düzenleme: 11 Mayıs 2009
  2. 11 Mayıs 2009
  3. TozBezi

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Belli başlı markalar gerçek anlamda organik. Bunu anlamak için ambalajlarında veya etiketlerinde organik amblemi, logosu olmasına dikkat etmeniz yeterli.bitki ve meyve özleri kullanılabilir ama bu organik demek anlamına gelmez.
    Gerçek anlamda organik olan ürünlerin en fazla 3-4 ay içerisinde bitirilmesi önem taşıyor. ıçerisinde koruyucu kimyasallar olmadığı için kısa sürede bozulma durumları oluyor.

Organik cilt bakımı ilgi alanıma girdiği için bu konuda baya bir araştırma yaptım bir ürünün organik olabilmesi için kesinlikle sertifikalar alması gerekir ve organik logolarınında olması şarttır.Bize türkiyede organik diye satılmaya çalışılan ürünlerin hiçbiri organnikd eğil örneğin:lush,yves rocher,rosense bu ürünlerin içeriklerinde paraben,sls gibi zararlı maddeler var eğer organik cilt bakımı kullanmak istiyosanız size önerebilceğim markalar Logona,Living Nature,Sante,Lavera,Yalia,Aubrey Ornaics,Weleda daha bir çok marka da var ben bu saydıklarımın çoğundan birer parça ürün denedim organik kullanmaya başladığımdan beri cildimde gördüğüm en büyük değişiklik artık cildim ne çok yağlanıyor nede çok kuruyor yani cildim normale döndü dengesi yerine geldi derinlemesine nemlendiğini hissediyorum cildimin bu ürünler herkese iyi gelicek değil tabiki önemli olan doğru ürünü bulmak..

arkadaşlar bazı sitelerden bilgileri aktardım kafam çok karıştı
    organik logosu ya da etiketini bulmaya çalışıyorum şimdi

4. 17 Haziran 2009
  5. TozBezi

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    SAĞLIKLI BıR CıLT ıÇıN
    Sürülen her ürünün yüzde 60'ını cildin ya da saçların emdiğini düşünecek olursak, sağlık için organik bazlı kozmetik ürünler çok daha yararlıdır. Özellikle hassas bir cilde sahipseniz şunu unutmamalısınız; kullandığınız ürünlerde bulunan kimyasallar cildinizde herhangi bir tahrişe, dökülmeye ve zarara yol açar. Hatta çoğu madde kanserojen olduğu için kanser riski de taşır. Düzenli bir şekilde organik kozmetik ürünler kullananlar, vücutlarındaki toksinlerin de azalmasına yardımcı olur. Aksi halde ürünlerdeki kimyasallar ve katkı maddeleri cilt üzerinde kalıntı oluşturarak cildin nefes almasını engeller ve gözeneklerin tıkanmasına yol açar. Cilt, yoğun ürünler nedeniyle nefes alamadığı için de akne, sivilce ve yağlanma problemlerine daha yatkın hale gelir. Sağlıksız cildin de yaşlanma süreci çok daha hızlı gerçekleşir.

RAF ÖMRÜNE DıKKAT!
    Öncelikle tüm organik kozmetik ürünlerini inceleyin. Her ürün doğal olsa da cildinize zarar vermeyeceğinden ve ürünün size uygun olup olmadığından da emin olun. Ayrıca içeriğinde çiçeklerden, otlardan, yapraklardan ve ağaçlardan elde edilmiş yararlı yağlar ve antioksidan bulunan doğal cilt bakım ürünleri, kimyasal katkı maddesi içermediği için raf ömrü daha kısa tutulur. Bu nedenle organik ürünlerin ambalajını açtıktan sonra buzdolabında saklamaya özen gösterin.

sabah gazetesinden alıntıdır...

6. 23 Haziran 2009
  7. uhuvvet

uhuvvet Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    sağolasın çok güzel ve yerinde bir konuya değinmişsin.
    Organik ürünlerin hangileri olduğunu bilmeli ve cildimiz icin en doğru olanı kullanmalıyız.
    Dermatologlara sorabiliceğimizi düşünüyorum

8. 26 Haziran 2009
  9. TozBezi

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    sanırım bu konuda fazla deneyimli olan yok
    ilk yorumu sen yazdın ya cok mutluyum
    organik ürün dedikleri zaman tanıdık bildik markaların hiç birinin adı gecmiyor

10. 27 Haziran 2009
  11. uhuvvet

uhuvvet Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    ılgilenilmesi gereken bir konu
    Ben organik ürün kullanıyorum diyebilen yok mu hiç
    bilhassa benim cildim aşırı tepki veriyor ürünlere
    alerji oluyor
    kimyasal ürün icermeyen ürünler kullanmam lazım
    yukarıda birkac isim yazmıssın ,onların organik olduğu kesin mi acaba?

12. 27 Haziran 2009
  13. masals

masals Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    88
    eczane ürünü kullanıyorum ama organik mi değilmi hiç bakmadım aslında iyice araştırmak lazım bilene sormak gerekiyor külubte bir cilt uzmanı olsa iyi olacak

14. 27 Haziran 2009
  15. sevindirik

sevindirik Guest

arkadaşlar bir tavsiyede bulunim sizlere.en azından şöyle söyliyim kullananlar çokk memnunlar.(ev yapımı)doğal ürün bu cilt güzelligi için her cildede gidiyor çünki içinde kimyasal yok tamamen doğal.benim annemle kız kardeşimde kullanıyor çok memnunlar bende istettim.1.uygulama cildin ölü hücresini atıyor ciltte hafif kabuklanma oluyor cilt yenileniyor.2. uygulamada cildinize uyguladıkça güzelleşiyor cildiniz hafif hafif pembeleşiyor beyazlık ve parlaklık oluşuyormuş.kullananlar çok memnun en azından doğal sonuçta çildime uyguluyorsunuz ürünleri.doğal olan bir ürünü uzun bir süre senelerce saklayamazsınız bozulur arkadaşlar.buda 5 ay kadar gidiyor.iki ürün ayrı ayrı fiyatıda uygun 35 ytl.isterseniz deneyin memnun kalacağınızdan eminim ben.
    k.iyi bakın arkadaşlar ama uzun süreli ürünleri kullanmayın heep kimyasal cildinize yazıktır.
    hoşcakalııın...

16. 27 Haziran 2009
  17. TozBezi

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    bende eczane ürünü kullanıyorum ama megerse yıllardır kullandıgım krem paraben denilen bir madde içeriyormuş...bu maddenin zararları say say bitmez
    yukarıda yazdıgım markalar net arastırmalarım sırasında karsıma cıktı
    fazla bilgim yok
    tek bildigim bizim bildigimiz markaların hiç birinin adına rastlamadığım...
    dr. Murat dedikleri marka için ebru şallı organik diyor
    inanırım o kadın doğal olmayan birşey sürmez yüzüne
    offf ben cok sıkıntıdayım arkadaslar kendi elimle kaş yaparken göz çıkarmak istemiyorum

18. 27 Haziran 2009
  19. TozBezi

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    uhuvvetcim ben dermatologlara güvenmiyorum pek
    mesela tanıdık cildi için gitmişti bir krem tavsiye etti
    bir yıl sonra aynı doktora gitti baska krem tavsiye etti
    megerse ilaç mümessilleri gibi krem dagıtıcılarıylada ilişkileri varmıs