organik ürünler

Konusu 'Bebek Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve sezince tarafından 28 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

28 Ağustos 2010
    Konu Sahibi : sezince
  1. sezince

sezince Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    bebeğine organik nohut,pirinç,şehriye vb. kullanan var mı? ben organik ürünler almaya başladım. city farm diye bir marka kullanıyorum. biraz pahalı tabii. ne dersiniz, bu ürünleri almaya devam etmeli miyim? faydası vardır di mi? benim kafam karıştı. :KK43:

2. 29 Ağustos 2010
  3. ulkeryildizi

ulkeryildizi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    Canım ben de bakliyatları cityfarm alıyorum. Evet pahalı ama ne kadarcık yiyorlar ki çok uzun süre gidiyor. Bildiğim kadarıyla güvenilir bir marka cityfarm. Sebze meyvesini de Nazilli'deki bir çiftlikten getirtiyorum. Belki duymuşsunuzdur Pınar Hanım var Nazilli'de. Geçen gün Hürriyette röportajı da yayınlandı hatta, ( En nl domates bu iftlikte yetiiyor - Hrriyet Pazar ) birçok ünlü, hatta Emine Erdoğan bile ondan alıyormuş sebze meyveyi. Ben çok memnun kaldım. Patates soğan hariç diğer sebzeleri ayıklayıp buzluğa atıyorum, uzun süre gidiyor. Ayda 25-30 TL kadar harcıyorum ve içim rahat yediriyorum.

4. 29 Ağustos 2010
  5. ozlemisdar

ozlemisdar Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    kaç yaşına kadar organik besleyeceksin mama meyve bunlar organik olsun ama pirinç nohut fasulye ne bileyim bu tarz tahılların organiklerini bulucam ve yediricem diye uğraşma.O da bizim gibi yaşamayı ve beslenmeyi öğrenmeli ve alışmalı bağışıklık sistemi aldığın organik ürünlere göre gelişicek ileride organik olmayan her üründe belki de hasta olacak.meyve ve sebzenin organiğine karşı değilim ama diğer ürünlerde çokta titizlenmemek gerektiğini düşünüyorum ben.tabiki bebeğin 2-3 yaşından küçükse devam edebilirsin bu benim fikrim:))

Son düzenleme: 29 Ağustos 2010
  6. 29 Ağustos 2010
  7. DepresifPolyanna

DepresifPolyanna instagram:Camgoz_tasarim Pro Üye

Beğenildi:
    6.532
    Ödül Puanları:
    238
    Ekonomik anlamda sizi zorlamıyorsa bence devam edin. Bazı semtlerde organik pazarlar kuruluyor. Oraları da tercih edebilirsiniz.

8. 29 Ağustos 2010
  9. ulkeryildizi

ulkeryildizi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    Bence bilakis bağışıklık sistemlerinin iyi olması için organik yemeliler. Halihazırda satılan ürünlerdeki tarımsal ilaç, hormon, çeşitli kimyasallar vs bağışıklık sistemini öldüren şeyler. Bir çocuğun 3 yaşına kadar beyin, göz, kemik ve organ gelişim tamamlanıyor. Ben 3 yaşına kadar bu şekilde devam etmeyi planlıyorum inşallah. Sonrası Allah Kerim...

10. 29 Ağustos 2010
  11. ozlemisdar

ozlemisdar Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76

bende 2-3 yaş sonrasını kastetmiştim canım:))(yazımıda düzelttim:) benim oğlumda 10 aylık bende herşeyin organik olmsına dikkat ediyorum

Son düzenleme: 29 Ağustos 2010
  12. 29 Ağustos 2010
  13. ecedemir80

ecedemir80 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Bence çok zor değil organik beslenmek. Hamileyim ama sadece bu döenme için değil yaklaşık son 3 yıldır sadece organik ürünler(gıda, temizlik, kozmetik vs) kullanıyoruz evimizde. Dışarıda yediğimiz öğülerde mümkün olduğunca az ve içeriğinde en az kimyasal kalıntısı olabilecek şeyleri tercih ediyoruz. Şanlıyız ki seçenekler çok fazla olmasa da artık ülkemizde pek çok ürünün organik halini bulmak mümkün. tabi herkesin doğru bulduğu şeyler farklı olabilir. Biz yaptığımızın hayatımıza katkısı olduğunu hissediyoruz ve bu şekilde devam etme niyetindeyiz :) Konuya biraz ortasından girdim ama görünce yazmadan duramadım Sevgiler

14. 29 Ağustos 2010
  15. sezince

sezince Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    kızlar, çok teşekkür ederim. haklısınız, en iyisi organik ürünlere devam etmek. zemuszemus

16. 29 Ağustos 2010
  17. semprex

semprex Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    pirincin organiğini hiç duymadım bu organic yazarak bunların üzerine yeni bir pazar oluştuama bilemiyorum ben herzamnki gibi kullanıyorum..

18. 30 Ağustos 2010
  19. ecedemir80

ecedemir80 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    organik ürünler hem uluslararası hemde tarım bakanlığı tarafındna yönetmeliklerle yakip ediliyorlar. Hemde öyle bir defa denetleyip organik sertifikası verdim bitti şeklinde değil. yılda 3-4 kez ara denetimler yapılıyor. Bir tarlada organik üretebilmek için 3 yıl boyunca toprağın temizlenmesini beklemek gerekiyor.

ilgisini çekenlere ufak bir not: Üzerinde her organik uyazan organik mi derseniz tabi ki hayır bazı uyanıklar doğal, organik gibi sözcükleri bonkörce kullnmakta etişiketleri dikkatlice okuyup hangi sertifikasyoın firmasından hangi sertifika numarası ile denetimden geçmişler takip etmek mümkün bir de tarım bakanlığının organik tarım yönetmeliğine uygun olduğunu belirten bu sertifikalara ek bu sertifika bilgisine ek olarak ikinci bir etiket daha oluyor ürünlerde.

hem tarım bakanlığının hemde avrupa birliğinin tanıdığı çeşitli sertifikasyoon firmalarının sayfalarından her türlü bilgiyi almak mümkün.