organizasyon şirketi kurmak

Konusu 'İş ve Kariyer' forumundadır ve giraydann tarafından 18 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

18 Ağustos 2009
    Konu Sahibi : giraydann
  1. giraydann

giraydann Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar herkese merhaba. Çok merak ettiğim bir şeyi öğrenmek istiyorum. Bir organizasyon firması kurmak istiyorum. Bunun için neler yapılması gerektiğiyle ilgili bilgisi olan var mı? Yani bu işe nasıl ve nerden başlanır. Organizasyon yapılacak yerler nasıl bulunur gibi.. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.
  2. 19 Kasım 2009
  3. gizemsu

gizemsu Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba giraydann; organizasyon firması bende kurmak istiyorum. Netten konuyla alakalı araştırma yaparken senin konuna rastladım. Çok heyecan verici bir iş; bu konuyla alakalı çok fazla araştırmalar yaptım. Organizasyon firmalarını müşteri gibi aradım. En büyük avantajı fazla sermayeye gerek olmaması; en büyük dezavantajı ise pazarın çok geniş ve alternetifli olması... Öncelikle kendine güvenmelisin ve en en önemlisi hayal gücünün geniş olması; pazar içinde bir fark yaratabilmen.
    Öncelikle bir ofis kiralamalısın. Ofis merkezi bir yerde olmalı. Ama sana en büyük tavsiyem bu konuyla alakalı; organizasyon firmalarında kapsam ve hizmetler çok geniş. İşe yeni giren biri olarak başlangıç olarak 1-2 hizmet vermen. Ya düğün organizasyonu ya doğuım günü organizasyonu gibi.. Sonra halka ilişkiler daha doğrusu pazarlama özelliğinin gelişmiş olması. Umarım hayalindeki firmaya kavuşursun. Ben 1-2 ay içinde hayata geçirmeyi düşünüyorum. Sormak istediklerini sorabilirsin. Belki birbirimize yardımımız dokunur. Sevgiyle ve umutla kal...
  4. 12 Mayıs 2010
  5. hera2010

hera2010 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba
    organizasyon işi için 2 ay içinde toparlıcam demişsınız nasıl gıdıyor ıslerınız bu ısın neresınden baslamak lazım
    teşekkür ederim
  6. 13 Mayıs 2010
  7. angelism

angelism Bütün bunlar düş... Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ben de bu sene başında epeyce bi bilgi topladım bu konuyla ilgili. Ne yazık ki ortağımın vazcayması ve ailemin inatla hiçbir destek vermemesi üzerine askıya aldım işi. Çok heyecan verici, geliri yüksek ve kesinlikle eğlenceli bir iş. Çok geniş bir pazar var ve yaratıcılıkta sınır yok. Dilerseniz özelden mesaj atın. Bildiklerimi size anlatabilirim ve belki birbirimize faydamız dokunur. :)
  8. 19 Mayıs 2010
  9. sryya

sryya Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar merhaba konu ilgimi cektiği için ve bir organizasyon firması sahibi olduğum için konuya dahil olmak istedim ben 4 sezon bitirdim bu işte ve 5.sezona giriyorum umarım sizde hayalinize kavuşursunuz ama sanırım ıstanbul'dasınız arkadaşın söylediği gibi fazla sermaye gerektirmeyen bir iş değil 4 yıldır ne yaptın deseniz hala malzeme almakla geciriyoruz bu konuda her türlü yardımı yapabilirim şu an Bursa'da tüm organizasyon firmalarına ve tüm Türkiye'ye diyebilirim organizasyon firmaları için malzeme temini satışı ve kiralaması yapıyoruz işe başlamadan iyi araştırın ve güzel bir para koyun kenara diyebilirim:)))
  10. 22 Haziran 2010
  11. bilgemada

bilgemada Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merhabalar öncelikle siteyede yeni oldum bu konuyu görünc ebende organizasyon işini nasıl yapabilirim nasıl başlarım neler gerekli onları arastırıyordum ki sizinle karsılastım . Çalısıyorum ve basangıcta işimi bırakıp başlamak istemiyorum oncesınde bır web sitesi hazırlayıp sunmka ınsanlar abenı tanıması ıcın daha sonrada bır kac tandııgım organızasyon fırması deposu onlardan temin ederek ekipmanları bu işi yapabılırmıyım dıye düşünüyorum lütfen fikirlerinizi paylaşın.Şimdiden tesekkürler
  12. 6 Eylül 2010
  13. burcuçiçek

burcuçiçek Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    merhabalar
    ben de izmirde organizasyon firması kurmak istiyorum.
    ancak bir konuda kararsız kaldım.Ben 2 yıllık mali müşavirim. bu mesleği bırakıp organizasyon işine girmeyi düşünüyorum.
    işler ters giderse en azından mesleğimi tekrar devam ettirebilirim diye düşünüyorum.
    nerden başlamalı,ilk adım ne olmalı bu konuyla ilgilenen arkadaşlardan tavsiyeleri bekliyorum.
  14. 14 Aralık 2010
  15. endozlem

endozlem Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
  16. 22 Aralık 2010
  17. gamzecaglayan

gamzecaglayan Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Organizasyon işi ile uğraşan ve organizasyon firması olan üyeler, biraz deneyimlerinizden bahseder misiniz? Bu işe yeni başlayacak olanların dikkat etmesi, göz önünde bulundurması gereken hususlar nelerdir?
    İşin ne gibi zorlukları vardır ve bunları nasıl aşıyorsunuz?

Sabırsızlıkla bekliyorum.
    Teşekkürler.
  18. 25 Aralık 2010
  19. yildiz_6710

yildiz_6710 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    benim çok istediğim ama bir türlü snuca ulaşamadığım bir konu var,ne olur bu konuda bilgi sahibi olan varsa çok acil yardım etsin yaaa,ben kuaför dükkanı açmak istiyorum yani arkadaşımla beraber,arkadaşımın çıraklık belgesi var,dükkan açmak için ustalık belgemiz yok,sınavla veriyormuşlar ama 5 sene sigorta olması lazımmış,oda yok,belge olmazsa olmazmı yaa,bilginiz varmı,:KK59: