Organze tüller nasıl temizlenir?

Konusu 'Faydalı Bilgiler' forumundadır ve EU1 tarafından 25 Haziran 2008 başlatılmıştır.

25 Haziran 2008
    Konu Sahibi : EU1
  1. EU1

EU1 Guest

Merhabalar,

1 senelik evliyim ve salonuma çok özenerek katlamalı organze tül yaptırmıştım.şimdi çok pişmanım; çıkarması takması çok dertli. birkaç arkadaşım organze tüllerin kuru temizleme yapılması gerektiğini söyledi, aldığım yer de makinede yıkayabilirsiniz demişti. doğruyu söylemek gerekirse temizliğinden değil küçülmesinden endişe ediyorum. bana yardımcı olursanız çok sevinirim :1shok:
    şimdiden teşekkürler...

2. 25 Haziran 2008
  3. SENACE

SENACE Guest

NARİN PROGRAMDA MAKiNA DA YIKAYABİLİRSİN.
    DİĞER TÜLLERİ YIKADIĞIN GİBİ, AMA ASLA SUDA BEKLETME.
    BİRDE MEKANİZMALI TÜLLERİN TEMİZLİĞİNDEN ÇOK TEKRAR TAKILMASI DERT.

KOLAY GELSiN.

4. 25 Haziran 2008
  5. EU3

EU3 Guest

Slm canım bende evleneli üç yıl oldu bende salonuma katlamalı organze yaptırdım bende çok pişman oldum sonradan ama yıkaması ve takması biraz zor olsada tülün görüntüsüne değer.

Hemen anlatayım canım bende 3 defa yıkadım.Makinaya rahatlıkla atabilirsin mekanizmayı çıkardıktan sonra tülü düzgün şekilde katla makına koy.makınanın hassas ayarına at mutlaka yani makına tülü hafif hafif çevirip sıkmasını yapıcak.Makına sıktıktan sonra tül hiç kırışmıyor sonra hemen tülü takmaya başlıyorum.Mekanızmayı çıkarmadan önce takılış şekline dikkat et biraz düzgün takmak gerekiyorr.inşallah yardımcı olmuşumdur :1rolleyes::1rolleyes:

6. 25 Haziran 2008
  7. EU1

EU1 Guest

Ben tüm perdelerimi beyaz programında 30 derecede yıkıyordum. takmak için aldığım mağazadan servis çağırmayı düşünüyorum :teytey:
    tavsiyeniz için teşekkürler!

8. 25 Haziran 2008
  9. EU3

EU3 Guest

Evet 30 derecedejeyyarjeyyarjeyyarjeyyar

10. 25 Haziran 2008
  11. EU1

EU1 Guest

Evet ben De görüntüsüne vurulmuştum. 1kere yapsam gerisi gelir nasılsa yerimseniben
    Peki hassas programda normal toz deterjan mı yoksa hassas çamaşırlar için olan Lovela gibi birşey mi kullanmalıyım?

12. 25 Haziran 2008
  13. EU3

EU3 Guest

Canım ben renkliler için detrejanla yıkıyorum hasssas gerek yok bence yumuşatıcıda koydunmu misss gibi oluyor :)))

14. 25 Haziran 2008
  15. EU1

EU1 Guest

Çok sağolun tavsiyeleriniz için, mutlu günler...

16. 28 Temmuz 2010
  17. seydadolu

seydadolu Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    :eek:lmaz: Merhaba canım aynı sorun bendede var çok özenmiştik yaptırırken ama öyle değilmiş temizliği bir işkence yıkarımda deforme olur diye sakın korkma cıkar mekanizma cubuklarını at makinaya 30 dereceye sonrada cıkar hemen tak mekanızma cucuklarının tekrar cama tak hem havalana havalana kuruyor hemde düz oluyor yoksa başka türlü kurtulamazsın =)