örgün ünide okurken 2.örgün üniyi secmek mümkün mü?

Konusu 'Üniversite' forumundadır ve deu_lolita tarafından 14 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

14 Temmuz 2009
    Konu Sahibi : deu_lolita
  1. deu_lolita

deu_lolita Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    cogunuz hayır sadece acıkögretim secebilirsin diyecek ama duyuyorum arkadaslar bunu yapanlar var..sanırım yasa dısıymıs yani suç.ama masum bir suç oldugundan ses cıkarmıyorlarmıs:1shok:ama emin olamadım yardımlarınıza cok ihtiyacım varopuyorumnanaktan

2. 14 Temmuz 2009
  3. Efla

Efla bize bağışla Allahım Pro Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    108
    yasa dışı nasıl yapacaklar bunu?
    ilk kez duydum.

bazı ünv lerde çift anadal programları oluyor. aynı anda iki bölüm okunabiliyor. 2. bölümleri seçmek için de belli şartlar var.
    ya da açıköğretimde okuyabilirsiniz...

sizin bahsettiğiniz nasıl oluyor? biraz daha açıklar mısınız?

4. 14 Temmuz 2009
  5. cpriolo

cpriolo Guest

buna benzer bi soru benim de aklımı karıstırıyordu...simdi diyelim kazandım gittim bir fakülteye 1 sene okudum, snra öss ye konservatuvar sınavlarına girdim...eğer konservatuvar sınavını kazanırsam o sene dondurup konservatuvarı tercih etmek istiyorum ben de...acaba mumkun mu bu?...kayıt dondurma belli tarihler arasında mı yapılıyor?..çünkü sorunum şu...ben tiyatro okumak istiyorum fakat ailem aç kalırsın diyor...babam önce git bi işletme hukuk her neyse daha gecerli bir meslek oku daha snra konservatuvara git dedi ben de ona konservatuvarın yaş şartından bahsettm 21 yaşını doldurunca gidilmiyor diye...o da kazan git ilk sene gecerli bi meslek için, o sene hem okur konservatuvara calısırsın...kazanırsan dondurup okursun dedi...bir de dondurup konservatuvar okusam yani 4 yıl donar mı kayıt?...gerci ben konservatuvar okursam diger okula geri dönmem ama...babam öyle istiyor işte :)

6. 14 Temmuz 2009
  7. pamuksekeri

pamuksekeri Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Lise diploması ister kayıt için ünivler.ıki okul için de nasıl vereceksiniz aynı anda anlayamadım.Bana mantıken aynı anda iki örgün ünivde okumak imkansız gibi geliyor.

8. 14 Temmuz 2009
  9. Cashmere

Cashmere Popişi kaldırma vaktiii Pro Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Hiç duymadım aynı anda 2 örgün üni...Ayrıca gereksiz değil mi ? 2 örgün üni.ye devam da imkansız.Yasal olmayan bi duruma okullar nasıl ses çıkarmıyo onu da anlamış değilim.Bi yanlış anlaşılma olmalı :eek:lmaz:

Kayıt dondurma işlemi ve şartları okula göre değişir.Araştırmanız lazım

10. 14 Temmuz 2009
  11. nesrin111

nesrin111 hayat boş boş boş Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    ya bu yakın zamanda geçiş olacak deniliyordu.aynı anda 2 bölüm bitireceksin değil..yok böyle bişi.acaba o dediğin kişiler çift lisans yapıyor olmalısn

12. 14 Temmuz 2009
  13. deu_lolita

deu_lolita Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    bahsettiğim çift anadal deil canım,açık öğretim de değil.zaten benim bölümümde çift anadal kalktı.ben şöyle bişeyde bahsediyorum mesela istanbul üniversitesine de gidiyorsun 2. olarak bahçeşehire gidiyorsun..yapanlar olduğunu biliyorum ama aslında yasak canım.nasıl yaptıklarını bilmiyorum işte.yani nasıl yaptıklarını biliyorum ama 1. üniversiteden atılmadıklarına şaşıyorum:1shok:

14. 14 Temmuz 2009
  15. deu_lolita

deu_lolita Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    canım konservatuarı kazansan ve bölümünü dondursan da diploman birinci ünide kalıyor.ama noter tastikli örneğini alırsan tiyatroya kayıt yaptırırsın.ama eğer sistemden 2. üniye kaydını görürlerse 1.yi silebilirler.O YÜZDEN BÖLE BİR RİSK ALMA AİLEN İZİN VERMEDENyasakkelimekayıt dondurma için önce önümüzdeki dönem için okuluna gidip harcını ödeyip kayıt yeniliyorsun,sonra donduruyorsun.sonra dondurabilirsin.yalnız kayıt 4 yıl donmuyor kaldı ki dondurmak için geçerli mazaret istiyorlar.istediğin bölümde okuyamamana üzüldüm ben de öyleyim:kızgın:ama tiyatro kurslarına giderek tiyatro eğiticisi sertifikası alabilirsin:dance:

16. 14 Temmuz 2009
  17. deu_lolita

deu_lolita Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86

18. 14 Temmuz 2009
  19. Asmin

Asmin Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    193
    Ödül Puanları:
    153
    yani simdi sen bunu anlattin aklima su geldi
    bi arkadasim itude okuyordu
    yeniden sinava girdi odtuyu kazandi
    gitti odtuye kayit yapti 1 sene okudu
    sonra yapamayacagini anladi ve ituye nasil donerim diye sormak icin okula geldiginde okuldan kaydinin silinmemeis oldugunu ogrendi
    odtuden kaydini sildirdi ve su an ituye devam ediyor.

ama bunlar milyonda bir ihtimaller
    tamamen bu isi yapan kisinin ihmalkarligindan kaynaklanmis.
    ayni anda 2 unni. de birden gorunmus kiz yani.