ortognatik cerrahi(çene cerrahisi)

Konusu 'Çene Estetiği' forumundadır ve amon-ra tarafından 30 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

30 Ağustos 2010
    Konu Sahibi : amon-ra
  1. amon-ra

amon-ra http://koredeneyimleri.blogspot.com.tr/ Üye

Beğenildi:
    17
    Ödül Puanları:
    108
    kızlar çenesini ileri ve ya geri aldıran var mı varsa süreç hakkında beni bilgilendirebilir misiniz???

2. 9 Ekim 2010
  3. bergdorf

bergdorf Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    108
    Bana da doktor çene ameliyatı gerekiyor dedi.Benim geri alınacak ve ben bu ameliyat hakkında hiç birşey bilmiyorum bilgisi olan varsa ve paylaşırsa çok çok mutlu olurum.

4. 17 Ekim 2010
  5. kustinoro

kustinoro Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    kızlar ben de bu ameliyatı olacağım ama daha tedaviye başlamadım,ameliyattan önce bir süre tel tedavisi var,bu tedavi 6 ay ila 2 yıl arasında değişiyor,dişlerin durumuna da bağlı,dişler çok çarpıksa,tedavi süresi uzuyor buna bağlı olarak,ameliyattan önce tadavi olmanın nedeni,yeni çene yapısına uygun kapanışın sağlanması için,zor bir ameliyat kolay değil,çene kemiği kırılıyor sonuçta,sonra vidalarla tuturuluyor,ameliyattan bi süre sonra da tel tedavisi sürüyor.

6. 17 Ekim 2010
  7. amon-ra

Beğenildi:
    17
    Ödül Puanları:
    108
    ya bnm doktorum da senin çenen bu ameliyatı geçirmyi gerektirecek kadar öde değil dedi ama ben rahatsızım görünüşünden o yüzden başka bir yere daha göstermek istiyorum ceren sen nerde yaptırıcaksın ve maaliyeti ne kdr???

8. 17 Ekim 2010
  9. kustinoro

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    canım bana da doktorlar gerek yok diyor,daha önce bi kaç doktorla görüşmüştüm,canım şu an karar verdiğim bir doktor yok,o yüzden maliyeti hakkında çok fikrim yok,ama tel tedavisi 2500-4000 arasında,tabi çok fazla isteyen doktorlar da var,ameliyat 3000-10000 arası değişir canım.tedaviye başlar başlamaz seni aydınlatacağım. olumunekankayizsmile

10. 20 Ekim 2010
  11. esmer125

esmer125 тσραяℓα&#951 Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Marmara üniversitesinde çene ameliyatı yaptıran bi arkadaşımın tanıdığı vardı. Yunanlı doktorlar ameliyetı gerçekleştirmiş ve çenesi geri alınmış.
    Oraya gidip muayene olun derim.
    Bende en kısa sürede gideceğim benim çenemde ilerde ne yazık ki :KK43:
    Eğer bu konuda bilgi alırsak görüşürsek buraya gelişmeleri yazalım kızlar, böylelikle birbirimize fikir vermiş oluruz

12. 24 Ekim 2010
  13. amon-ra

Beğenildi:
    17
    Ödül Puanları:
    108
    bende marmaraya gidip sıra alcam ama sıra 6 sene sonra anca geliyomuş o yüzden alternatif arıyorum cnm ya...peki arkadaşın memnun mu???nasıl geçmiş ameliyatı???bu arada sağol ceren güzel haberlerini bekliyorum cnm...

14. 25 Ekim 2010
  15. hulya_85

hulya_85 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    kızlar bana yardım edin ne olur 2 gündür sırf bunu düşünüyorum,benim çene ucumda biraz sivrilik var rahatsız ediyor beni başka hiçbir yerimdem şikayetim yok,ama çenem biraz uzun gibi geliyor,doktorla gidip görüştüm dün,hoş hazırda yaptıracak ücret de yok şu an elimde öğrenciyim maalesef,ama yaptırıp yaptırmamkta çok karrasızım,2 arkadaşım gerek yok,saçmalıyorsun falan dediler,ben sürekli kendi resmimle istediğim yüz şeklini fotoşoplayıp yanyana koyuyorum,sizden ricam size fotomu yollasam bana akıl verir misiniz?

16. 25 Ekim 2010
  17. kustinoro

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    canım dişlerinde bir bozukluk var mı? yani alt çenen mi önde çene ucun mu?eğer çene ucu öndeyse çene ucu törpületme ameliyatı yaptırabilirsin,tele gerek kalmadan.

18. 26 Ekim 2010
  19. bergdorf

bergdorf Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    108
    Bana özel klinikteki doktorum çene ameliyatı gerekli çapa ve marmarada yapıyorlar dedi.1-2 yıl sonrasına gün verirler ama ek ödeme falan yaparsanız doktorlar özel olarak ameliyat eder demişti. Ben çapaya gidip bir görüşcem bakalım.. Bu konuda cidden kararsızım ameliyat olmalı mıyım olmamalı mıyım olursam özel mi üniversite hastanesi mi...