Osmanlı cumhuriyeti ve ata demirer

Konusu 'Sinema & Tiyatro' forumundadır ve asu52 tarafından 24 Kasım 2008 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    24 Kasım 2008
    Konu Sahibi : asu52
  1. asu52

asu52 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    bir milletin aslında kökenini asla unutmaması gerekdiğini ve türkiyenin ne kadar değerli bir ülke olduğunu anlatan değişik bir fildi.ne çok güzel ne çok kötü ama ata demirer güzel oynamışdı ben beğendim oyunculuğunu ilk kez sinemada izlememe rağmen a.s

2. 24 Kasım 2008
  3. zerrinn

zerrinn Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    bende çok merak ediyorum bu filmi sanki reklamlarından saçma ğeldi ama izlemeden yorum yapmak agır olucak sanırım ilk fırsatta izliycem

4. 24 Kasım 2008
  5. darkblue

darkblue Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    kızlar iki gündür ben kendimi sinemalara vurdum bugunde devrim arabalarına gitmeye niyetlenmiştim ki dün ablam o film vizyonda kaldırıldı çünkü iş yapmamış dedi çok üzüldüm kaldırılmasının altında başka sebepler arıyorum hatta bu filmi daha da merak etmeye başladım kısmet bugun Osmanlı Cumhuriyeti filmineymiş baktım film o kadar doluki hemde hafta içi ve ögle saati ve hemen hemen çoğu lise talebeleri aslında ata demirer ir avrupa yakasında yaptıklarından sonra silmiştim ama gitmiş bulundum ama iyiki gitmişim sanırım gençlerde ata demirer olduğu için filmi komedi zannetip gelmişler evet ilk yarısında komedi içeren öğeler var ama tam bir dram en son sahnelerınde insan çok duygulanıyor osmanlı padisahı 7.Osman ın aşkını, ATATÜRK ün önemini topraklarımızın nasıl amerikan sömürgesi altında yönetilmesini, avrupa birliğine girmek için adalarımızın yunanlar tarafından paylaşılmasını tüylerim diken diken olarak çok duygulanarak izledim film asla bir komedi filmi değil dramatik bir filmdir....

6. 25 Kasım 2008
  7. yoknedemek

yoknedemek Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    özetle film berbat bir film gidip de ziyan etmeyin paranızı pulunuzu.Atatürk olmasa nolurdu gibi çok ii seçilmiş bi konuyu bu kadar kötü değerlendirmek bu kadar anlamsızca işlemek...dram desen zerre kadar dramatik bi duygu uyandırmıyor,komedi desen tebessüm ettirmiyor.kısacası film tek kelimeyle kabus.Bitsin de gidelim diye sürekli saate bakarken benim kadar sabırlı olmayan pek çok kişi salonu ikinci yarısında terketmeyi tercih etti.

8. 25 Kasım 2008
  9. mevisimelif

mevisimelif Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    daha güzel bir filim bekliyordum. umduğum kadar çıkmadı bence. birtürlü anlayamadım komik değildi sayılı 2-3 espiri vardı o kadar. duygusal desem oda değil. sıkıcıydı 2. seansta uyumuşum :KK70:

10. 25 Kasım 2008
  11. gurbaa prenses

gurbaa prenses KK'nın Haylaz Kızı Pro Üye

Beğenildi:
    190
    Ödül Puanları:
    213
    atanın oldugu her işte varim, bayiliyorum ona :lepi:
    vasat bile olsa gidip izleyecegim sositososito

12. 25 Kasım 2008
  13. polaris

polaris Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ben bu akşam gidicem ganı müjdenın kalemını beğenirim...
    ata demirerden çok onun için gidicem ve ayrıca konu yönünden bana ilginç geldi bu zamana kadar yoktu böyle konulu film...

14. 25 Kasım 2008
  15. AzRASILAM

AzRASILAM Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    4.283
    Ödül Puanları:
    238
    genelinz çok ii yorum yapmamış ama bn bi yabancı filme gtmektense bugünlerde bu emeğe saygı gösterip
    bir türk filmine giderim
    gidecem de

16. 25 Kasım 2008
  17. çamaxsxxixrsuyu

çamaxsxxixrsuyu ♥etmiyorum eyvallah♥ Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    ben izlemeyi istiyorum..yaratıcı konu ve çalışmalara bayılırım...

18. 25 Kasım 2008
  19. neseli45

neseli45 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    148
    valla bende filmi beğenenlerdenim. dün akşam gittim izledim çokta büyük merakla gitmiştim. ve hemen hemen beklediğimi buldum. komedi olmadığını biliyordum gitmeden önce zaten. yeri geldi güldüm yeri geldi duygulandım. yakın gelecekti Türkiye yi anlatıyor birazda bence..

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.