Öss'ye nasıl hazırlanıyorsunuz?

Konusu 'Lise' forumundadır ve hotcouture tarafından 28 Kasım 2009 başlatılmıştır.

28 Kasım 2009
    Konu Sahibi : hotcouture
  1. hotcouture

hotcouture Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    796
    Ödül Puanları:
    153
    Kızlar nasıl hazırlanıyorsunuz? Ne tavsiye edersiniz? Ben kendimi yeterli görmüyorum.Sizin nasıl çalıştığınızı öğrenmek istiyorum.
    Dersaneye gitmiyorum,özel ders alıyorum çünkü.

2. 28 Kasım 2009
  3. ROCKFTS

ROCKFTS Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    benn d.sanede işledigimiz yere kadar olan yerleri tekrar edeyirum hep kaçıncı girişin

4. 28 Kasım 2009
  5. hotcouture

Beğenildi:
    796
    Ödül Puanları:
    153
    ılk girişim olacak. dersane bana yaramıyor.mattan cok konu eksiğim var.türkçeyi de su gibi biliyorum.bosuna gitmiyim dedim.

6. 29 Kasım 2009
  7. rozahak

rozahak Veni Vidi Vici Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    ben de bu sene öss ye hazırlanıyorum. kamu sektöründe geçici işçi olarak çalışıyorum. iş yerim test çözmeye çok müsait. iş çıkışı dershaneye gidiyorum. cumartesi ya da pazar mutlaka dershanenin etüt salonunda oluyorum. eve gelip konuları tekrar ediyorum. şuan düzenli bir çalışma programım olduğu söylenemez. iş-dershane-test-test sürekli böyle geçiriyorum günleri. kendimi şu zamanda yeterli görmüyorum :1no2:

8. 29 Kasım 2009
  9. ROCKFTS

ROCKFTS Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    anladımm cnmm başarılar sana=)

10. 1 Ocak 2010
  11. frgt10

frgt10 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    yatarak hazırlanıyorum:KK70: bu gidişe sonum kötü

12. 6 Ocak 2010
  13. hotcouture

Beğenildi:
    796
    Ödül Puanları:
    153
    kaydirigubbakcemile

14. 12 Ocak 2010
  15. eyeddontlie

eyeddontlie Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    fırsat buldukca test çözmeye çalışıyorum ama çok eksigim var çooookkkeyvahedigeldismile

16. 25 Ocak 2010
  17. nutellisa

nutellisa Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    arkadaşlar bu mesaj yasak mı bilemiyorum ama sanırım öğretmenliğin ilk heveslerini yaşadığımdan sizlere yardımcı olmak isterim. fizik öğretmenliğinde okuyorum seneye mezunum. matematik ve fizik derslerinizde isterseniz msnden ya da istanbulda olanlar için görüşerek dahi yardımcı olmak isterim. msnimi isterseniz mesajla ulaşın bana.
    bu arada kendi öğrencilik yıllarımdan örnek verebilirim. hafta sonu dershaneye giderdim bunun dışında son 2 ay matematik özel dersi aldım.dershanede dağıtılan testlerin dışında pek soru çözmedim ama özel derse başlayınca verilen ödevleri yapıyordum.hemen hemen haftalık 150 matematik sorusuna denk geliyordu. anlayacağınız son 2 ay sıkışarak kazandım. bu yüzden son dakikaya kadar kendiniz geç kalmış hissetmeyin. kazanmayı gerçekten istediğiniz ve kafanıza dank eden bir an olacak vakit yaklaşınca :) sakın pes edip bırakmayın. moral bozmayın. kaç bin insan kazanıyor siz mi kazanamayacaksınız, bu işin daha tercih dönemi var belki o zaman şansınız döner, istediğiniz bölümü az tercih eden olur veya yüksek alanlar havalara girip daha yüksekleri yazar sizin kontenjanlar açılır. tercihlerden sonra sonucu beklemeye saklayın stresinizi:) sadece elinizden geleni yapın.

18. 26 Ocak 2010
  19. boncok

boncok Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Merhaba arkadaşlar..
    sınava hazırlanırken hiç üşenmeden konu çalışmaları yapın.önce konuyu kaynak kitabınızdan çalışın daha sonra konu testlerinin hepsini kolay zor demeden çözün.Çözemediklerinizi mutlaka hocalarınıza sorun.
    denemelere girin..benim denemelerim hep çok düşüktü moral bozucuydu ama öss çok farklı..össnin soru dağılımı kolaylığı zorluğu denemelerle bir değil.o yüzden össde denemelerimin en yükseğine 60 puan fark atmıştım..kesinlikle moraliniz bozulmasın..
    eğer konu eksiğiniz varsa test çözmek yerine eksik konularınızı kapatın.tek tek konulara çalışın.ben genelde iki kaynaktan konu çalışır dergi ve soru bankalarımdaki konu testlerini çözerdim..
    beni yıldıran bi sürü insan olmuştu..aldığım puanlarla bu sene çok zor girersin diyenler olmuştu.ben karşılık vermedim sadece sustum.ve sınavda yaptığım puanla hepsi cevabını aldı.
    bana diyen arkadaşlar da benden sonra 2 sene daha sınava girdi sırnaşık şey