összedeler için

Konusu 'YGS (Yüksek öğretime geçiş sınavı) / LYS' forumundadır ve gulibik tarafından 23 Temmuz 2008 başlatılmıştır.

23 Temmuz 2008
    Konu Sahibi : gulibik
  1. gulibik

gulibik !!! Çapulcu !!! Üye

Beğenildi:
    16
    Ödül Puanları:
    148
    slm kızlar.ben bu sene 3.ye öss ye girdim.daha oncekıler senelerde calısmıstım ama bu kadar değil bu sene ciddi anlamda çalısmıstım çok güwenmiştim bu sene kendime ama yine olmadı sözel öğrencisiyim söz-2 289 puanım coğrafya öğretmenliği çok istiodum fakat o hayal oldu ne olursa yazıcam artık 4 yıllık demıstım ama hıc bıyer olmuo okadar kötü hissediyorum ki biliorum hayat üni den ibaret değil ama çok ümitlenmiştim işte bosuna 3 senemı werdım şimdi 2 yıllık yazmakta hiç istemıorum açık öğt mi yazsamki 2yıllıktan dahamı iyidir karar weremedim napmalıyım fikirlerinizi bekliorum benım durumumde olan warsa düşüncelerini merak ediorumyerimseniben

2. 23 Temmuz 2008
  3. hersey_eskir

hersey_eskir Dengesiz.. Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    Canım açıkögretim çok zor ya

güzel bir bölümün 2 yıllıgına gir kasarsan eğer 4 e geçersin yada 2 yıllıktan sonra kpss ne dersın ?

4. 23 Temmuz 2008
  5. gulibik

gulibik !!! Çapulcu !!! Üye

Beğenildi:
    16
    Ödül Puanları:
    148
    olabilir aslında çok karışık kafam yaa bide güzel sanatlar fakültesine nasıl girebilirim mesela iç mimarlık gibi baraj gerekio sanırım guzel santlar fakultesı için

6. 23 Temmuz 2008
  7. hersey_eskir

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    Yetenek sınavları var galibaa :uhm:

8. 23 Temmuz 2008
  9. charming

charming Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Açık öğretim okuyanlar zor olduğunu söylüyorlar evet,bende ünv, öğrencisiyim bilgisayar mühendisliği okuyorum ama açıköğretim ne kadar zorsa 4 yıllık lisans okumak ta zor.

Bilemiyorum sözel bölümün 2 yıllıklarında hangi bölümler var,çünkü sayısalın birçok 2 yıllık bölümünden mezun olanlar 4 yıllık bölüm mezunlarından daha fazla para kazanabiliyorlar.

Eğer sözel bölümünde böyle 2 yıllık avantajlı bölümleri varsa yaz derim.

Ama çoğu açıköğretim mezunlarınında lisans eğitiminden mezun olan kişilerden daha iyi iş imkanı bulduğu ve iyi bir ücretle çalıştıklarını duymuştum ne kadar doğru bilemiyorum belki tesadüfte olabilir.

Birde şu var açıköğretim yazarsan puanının düşme ihtimali yok,o yüzden seneye bir kere daha deneyebilirsin tabi açıköğretim derslerine çalışmak ve öss'ye hazırlanmak çok zor olur ama...

Bilmiyorum aklıma gelenler bunlar.

10. 23 Temmuz 2008
  11. charming

charming Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Evet öss'de barajı geçmen yeterli.

Daha sonrada özel yetenek sınavlarına başvuruyosun.

Konservatuar düşünebilirsin tiyatro bölümü olarak diyicem ama bunun için de sahne sergilemen gerekecek,yani tiyatro eğitimi alanlan daha şanslı oluyorlar konservatuar böümünde.

12. 23 Temmuz 2008
  13. hersey_eskir

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    bende bilgisayar öğretmenliği okuyorumm :çok üzgünüm: Mühendislik olmadıı :KK43:

14. 23 Temmuz 2008
  15. bluish

bluish Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Onlar hakkında pek bir bilgim yok ama aklında ne var ne yoksa araştırmalısın. Açıköğretimi düşünme bence, okuyan arkadaşlarım var, hem çok zorlanıyorlar hem de mezun olunca da pek bir işe yaramıyor. İşletme, iktisat falan bunlar artık üniversitenin adına bakıyor. Bence de iki yıllık tercih etmelisin. Herşey dört yıllıkta değil ki. Sözelden iki yıllık hangi bölümler var bunu da pek bilmiyorum ama şöyle düşün mutlu olabileceğin ve bol iş imkanı olabilecek bir bölüm nefis olur.

16. 23 Temmuz 2008
  17. charming

charming Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Bende tıp istemiştim olmadı :1no2:

Napalım hayırlısı buymuş demek ki :sm_confused: yerimseniben

18. 23 Temmuz 2008
  19. hersey_eskir

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    canımm meslek liselerinden sözel bölümlere 2 yıllıklara öncelik tanınıyor bunuda unutma..Öyle bi araştırkii hem sevdiin hemde iş imkanı bol olan bıyer olsun hakkında hayırlısı a.s.