Östrojen eksikliği nedeniyle saçı dökülen var mı?

Konusu 'Saç Dökülmesi Neden ve Çözümleri' forumundadır ve thalia1983 tarafından 5 Şubat 2009 başlatılmıştır.

5 Şubat 2009
    Konu Sahibi : thalia1983
  1. thalia1983

thalia1983 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    östrejenden dolayı saçı dökülüp buna doğal yönlerden çözüm bulan var mı ? varsa paylaşabilir mi?

2. 5 Şubat 2009
  3. ela

ela Guest

biraz daha açarmısın canım

4. 5 Şubat 2009
  5. thalia1983

thalia1983 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    hormonsal nedenlerden dolayı saç dökülmesine genelde doktorlar doğum kontrol hapı yada östrojen hapı veriyorlar bana yapılan testte östrojenim düşük çıktı 2kutu hap kullandım.haplar bitince yine dökülme devam ediyor. ben bu hapların yan etkisi olduğunu düşündüğüm için kullanmak istemiorum.dökülme karşıtı şampuanlardanda sonuç alamadım. kel kalıcam bu gidişle

6. 5 Şubat 2009
  7. ela

ela Guest

dün doktor anlattı dökülme nedenlerini
    sunları söyledi 1 erkek tipi dökülme vardır kel kalma olasılığı çok yüksek kişinin.
    2 kansızlık(demir eksikliği)genelde doğum yapmış ya da ağır diyet uygulamış insanlarda yoğun dökülme yaşanır fakat tedaviyle tekrar yerine gelir kel kalırım diye korkmana gerek yok dedi.
    3 hormonel hatta ben o kadar kan ilacı içmeme rağmen dökülme durmayınca hormonel olabilir mi falan dedim doktor göbeğinde falan kıllanma var mı dedi yok dedim o zaman olamaz dedi.bu da ilaçla düzelinebilir miş.
    4 gelince troit az yada fazla çalışması sonucu yalnış hatırlamıyorsam yoğun dökülme yapıyormuş.doktor birkaç soru sonrası benden troit testi istedi yarın belli olcak sonuçlarım allahım inşallah bir sorun çıkmaz bu gece bile meraktan uyuyamıcam.

8. 5 Şubat 2009
  9. thalia1983

thalia1983 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    benimki 3. seçenek oluyor işte o hormon ilaçlarını kullanmak istemiorum bende kilo yapıyor ayrıca başka yan etkileride olabiliyor offff

10. 9 Mayıs 2012
  11. guvercinkumru

guvercinkumru Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    maydanoz ye.
    adaçayı iç.
    bunlar bitkisel östrojen içerir. maydanozu abartma metabolizmayı hızlandırdığı için aşırısı saç döker ama troit hormonu fazlalığından östrojen azlığından değil.

12. 12 Mayıs 2012
  13. prettywoman89

prettywoman89 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    135
    Ödül Puanları:
    68
    canım hormonal bozukluklarda adet düzensizliklerinde hayıt tohumu kullanan arkadaslar olmus seninde saç dökülmen hormonlara bağlıysa şampuanlar etki etmeyecektir benim adetim düzenli ama fazla tüylenme var bu yüzden hayıt tohumu çayı içiyorum bakalım etkisi olacakmı saçlarımda normal dökülüyor bence ama dökülmüyor diyemicem kestirmeden önce daha kötüydü, şimdi gene iyi hayıt tohumunu da iki gün oldu alalı sende forumda biraz arastır hormonları düzenleyen bitkilerle ilgili benim araştırmam sonucu hayıt tohumu gözüme çarptı bir de soğan kürü ama o hormon düzenleyiciden çok yumurtalık kistlerini temizliyormus ama bu kistlerde erkeklik hormonu salgılayabildiginden düzensizklilere neden olabilirms

14. 16 Mayıs 2012
  15. NAZLIBERRA

NAZLIBERRA Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    43
    arkadaşlar ben bugün doktora saç dökülmesiyle ilgili hormonlarıma baktırmak istiyorum dedim tsh,folat e b12 testlerini yazmış bana...aklıma takıldı forumda da çok konuşulmuş dht ve ostorojen hormonu...benim yaptırdıklarım bunları kapsamıyo sanırım...dht ve tsh aynı şey mi...bilgisi olan arkadaşlarım cevaplarınızı ve yorumlarınızı bekliyorum:KK43:

16. 17 Mayıs 2012
  17. susuleta

susuleta Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1.013
    Ödül Puanları:
    78
    bende kansızlığa bağlı saç dökülmesi vardı elime aldığımda avuç avuç saç gelirdi

dr bir şampuan tavsiye etti eczaneden aldım tamamen bitki ve vitaminlerden oluşan bir şampuan ve çok iyi geldi..sen de eczaneden bulabilirsin böyle birşey...

18. 3 Eylül 2012
  19. ebrail

ebrail Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    61

hangi şampuan ismini verebilir misin??? ve sende ne gibi etkileri oldu