östrojen hormonu hanqi bitkilerde var ? (cevabı)

Konusu 'Doğal Göğüs Büyütme Yöntemleri' forumundadır ve melekkk__ tarafından 17 Şubat 2010 başlatılmıştır.

17 Şubat 2010
    Konu Sahibi : melekkk__
  1. melekkk__

melekkk__ Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    canlarr madem bu işe baş koyduk o zaman konuyu inceden ele alalım opuyorumnanaktan
    şimdii östrojen hormonu hangı bitkilerde varsa onlardan yemeye başlamak daha mantıklı...

sonuçta sürdüğümüz yağları östrojen içerdiği için sürüyoruz..

sürmek yerine içerden alsak bu hormonu daha sağlıklı olmaz mı ?

belki östrojen hormon eksikliği oldugu için büyütme savaşı veriyoruz CADIARZU

bu konuyu çözmek lazım kanımca sositososito

Östrojen eksiliği ne yapar?
    Östrojen eksikliği memelerde küçülme, vaginada kuruluk, cinsel ilişki esnasında ağrı, cillte kırışıklık, saç dökülmesi, vaginada sarkma, cinsel isteksizlik ve cinsel ilişkiden zevk almama sonuçlarını doğurur. Östrojen eksikliği olursa kadın erken menopoza girebilir, bu durumda sıcak basmaları, terleme atakları ve psikolojik dengesizlikler görülür.

işte östrojen hormonu içeren bitkilerr :

Adaçayı: Doğal östrojenler içeriyor. Ateş basması, gece terlemeleri gibi menopoz şikayetlerinde etkili.

Soya fasulyesi: Soyadan elde edilen ve doğal östrojen olan isoflavonlar, menopoz şikayetlerini hafifletiyor.

Civan perçemi: Doğal östrojen kaynağı olan bitki menopoz şikayetlerinin giderilmesinde çok yararlı.

Anason: İçinde belli oranda doğal östrojenler ve buna benzer maddeler var. Menopoz sıkıntılarının yanı sıra uyku bozuklukları, gaz kolit, hazımsızlık şikayetlerine iyi geliyor.

Maydanoz: Doğal östrojenler içeren maydanoz menopoz şikayetlerini gidermek için etkili.

Kızıldereli otu: Kızıldereli kadınlar belli bir yaşa geldikten sonra birtakım rahatsızlıklarını gidermek için bu bitkiyi kullanıyorlardı. Bu bitki Türkiye'de de bulunuyor.

Evening Primerose Oil (Çuha çiçeği yağı): Kızılderililer'den kalma bir bitki. Özellikle gece yatarken kullanılıyor. Ancak ateş basmaları, gece terlemeleri gibi şikayetlerin dışında egzamalara, kolesterole, kaşıntılara, adet sancılarına karşı etkili.
    Civan perçemi çayı hazırlamak için: Yarım veya bir tatlı kaşığı ince kıyılmış bitki, orta boy bir su bardağı dolusu kaynar su içerisine koyularak 15 dakika demlendikten sonra süzülür. Aksi belirtilmedikçe günde 3 su bardağı çay aç karnına veya öğün aralarında içilir.

Bir de, günde 1 çay kaşığı saf arı poleni tüketilmesi de faydalı. Papatya çayı ise menopoz döneminde kullanılabilecek bitki çaylarından biri.

diğerleri:
    nar çekirdeği
    rezene tohumu
    keten tohumu
    ısırgan tohumu
    şerbetçiotu
    yavşan otu
    arı sütü
    nohut

2. 17 Şubat 2010
  3. Espresso

Espresso Önemde ilk,öncelikte ilk Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    196
    hayıt meyvesin' de var diye biliyorum
    35 yaşından sonra ,haftada 3-4 kez 1 fincan içilmeliymişş

4. 17 Şubat 2010
  5. melekkk__

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106

35 mi zemuszemus bizim için biraz erken o zaman ama erken içmekten zarar gelmez opuyorumnanaktan

yeah sonunda var ya hepsini toplayıp leğene doldurup içicem o derece taktım kafaya :) zemuszemus

6. 18 Şubat 2010
  7. EftelyaSanem

EftelyaSanem Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    hepsini aynı anda değilde periyodik aralıklarla kullanmak lazım mesela adaçayı ve rezene 1 ay boyunca günde 1-2 bardağı geçmeyecek şekilde içilmeli. ben adaçayıyla rezzeneyi karıştırıp içiyorum.ondan sonra bitki değiştirilmeli. çünkü belli bir süre sonra vucut ona tepki vermez. ne de olsa elimizde çok alternatif var. bitkiler faydalı evet ama dozajında kullanılmalı ve de süreli. yani en azından ben böyle düşünüyorum.hatta 1 aylık kür uygulandıktan sonra diğer bitkiye başlamadan bir ara vucut dinlendirilmeli.1 hafta 2 hafta sonra diğer küre başlanılmalı.tabi bunlar sadece fikir. sizlere yardımcı olabilmek adına.kaydirigubbakcemile5

8. 18 Şubat 2010
  9. hepseninyuzunden

hepseninyuzunden Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Bende östrojen eksikliği var kızlar.. Göğüs küçüklüğünün yanında bir de aşırı tüylenmeden şikayetçiyseniz en kısa zamanda gidip bir hormon testi yaptırın derim.
    Ben de ne zamandır adaçayı, maydonoz ve civan perçemine başlayacağım sözde.. kaydirigubbakcemile3
    Adaçayı maydonoz falan iyi de.. civan perçemi anlatılmaz yaşanır kafamçokkarıştı
    Şekilden şekilde giriyorum vallahi içeceğim diye :eek:

10. 18 Şubat 2010
  11. EftelyaSanem

EftelyaSanem Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    tadı çok mu agır bişelerle karıştırıp içsek. sana kim tavsiye etti civanperçemini?

12. 18 Şubat 2010
  13. hepseninyuzunden

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Canım bana kimse tavsiye etmedi. Uzun süre doğum kontrol hapı gibi ilaçları kullanmak istemediğimden kendi araştırmalarım sonucunda buldum.. Oldukça faydalıymış. Ama tadı bana gerçekten çok ağır geldi.. Belki etkisini azaltır diye başka şeylerle de karıştırmıyorum.. bilmiyorumkismile

14. 18 Şubat 2010
  15. melekkk__

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Ammanya haklısınnn sonuna kadar hem de kaydirigubbakcemile5 aralıklarla kullanmak lazım ve SÜREKLıı olmalı....

hepseninyüzünden,aktardan mı aldın cano sen ? ne kadarmiş fiyatı civanperçeminin ? ay adı da cok tuhaf yeah cokacimcoook

16. 18 Şubat 2010
  17. hepseninyuzunden

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Evet canom aktardan aldım kaydirigubbakcemile3 Yanında adaçayı, ıhlamur vs. gibi şeyler de aldığım için hiç hatırlamıyorum fiyatını.. Ama adaçayıyla aşağı yukarı aynı olması lazım :)

18. 18 Şubat 2010
  19. beatnikk

beatnikk Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    nane çayının da işe yaradığını okumuştum,15 gün boyunca günde en fazla 2 defa içmek koşulu ile, fazla tüketimi zararlıymış.bide taze nane olması lazım,hormonları düzenleyip fazla tüy sorununa da çözüm getiriyormuş felan.ben yazın saksıya ekerim heralde yeter o bana:-)