Östrojen İçeren Bitkiler

Konusu 'Doğal Göğüs Büyütme Yöntemleri' forumundadır ve asis tarafından 25 Mart 2010 başlatılmıştır.

25 Mart 2010
    Konu Sahibi : asis
  1. asis

asis Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    148
    Adaçayı: Doğal östrojenler içeriyor. Ateş basması, gece terlemeleri gibi menopoz şikayetlerinde etkili.

Soya fasulyesi: Soyadan elde edilen ve doğal östrojen olan isoflavonlar, menopoz şikayetlerini hafifletiyor.

Civan perçemi: Doğal östrojen kaynağı olan bitki menopoz şikayetlerinin giderilmesinde çok yararlı.

Anason: İçinde belli oranda doğal östrojenler ve buna benzer maddeler var. Menopoz sıkıntılarının yanı sıra uyku bozuklukları, gaz kolit, hazımsızlık şikayetlerine iyi geliyor.

Maydanoz: Doğal östrojenler içeren maydanoz menopoz şikayetlerini gidermek için etkili.

Kızıldereli otu: Kızıldereli kadınlar belli bir yaşa geldikten sonra birtakım rahatsızlıklarını gidermek için bu bitkiyi kullanıyorlardı. Bu bitki Türkiye'de de bulunuyor.

Evening Primerose Oil (Çuha çiçeği yağı): Kızılderililer'den kalma bir bitki. Özellikle gece yatarken kullanılıyor. Bitkinin içinde östrojen yok. Ancak ateş basmaları, gece terlemeleri gibi şikayetlerin dışında egzamalara, kolesterole, kaşıntılara, adet sancılarına karşı etkili.

Östrojen eksiliği ne yapar?
    Östrojen eksikliği memelerde küçülme,
    vaginada kuruluk, cinsel ilişki esnasında ağrı, cillte kırışıklık, saç dökülmesi, vaginada sarkma, cinsel isteksizlik ve cinsel ilişkiden zevk almama sonuçlarını doğurur. Östrojen eksikliği olursa kadın erken menopoza girebilir, bu durumda sıcak basmaları, terleme atakları ve psikolojik dengesizlikler görülür

2. 25 Mart 2010
  3. EftelyaSanem

EftelyaSanem Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    sagol canım verdiğin bilgiler için.

4. 25 Mart 2010
  5. asis

asis Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    148
    bir şey değil canım
    sadece bu bitkilerinde göğüs büyütmeye etkisi olacağını düşünüyorum

6. 25 Mart 2010
  7. imdaaat

imdaaat H£r fikir içimde k£lepç£ Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    göğüs büyütmeye faydası olabilir evet ama vücuda fazla östrojen vermekte zararlı dengeyi bozabiliyoo ben korka korka içiyom valla adaçayını....birde bi sitede okudum keten tohumuda doğal östrojen içeriyormuş ve göğüslere etkisi varmışş soya fasulyeside öyle....hatta japonyadamı biyerde adamın biri soya sütünü çok tüketiyomuş adamın göğüslerinde büyüme olmuşş ne gariptirki artık nekadar doğruysa

8. 26 Mart 2010
  9. asis

asis Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    148
    östrojen içeren bitkiler ya da meyveler göğsü büyütüyor bunu biliyoruz
    ama kullanmaya başlamadan önce bir doktora gidip. östrojen seviyemizi belirlemeliyiz.
    belki vücudumuzdaki östrojen salgısı fazladır ve bizde göğsümüz büyüsün diye
    bu bitki takviyelerine devam edersek yararından çok zararını görürüz

10. 27 Mart 2010
  11. didi_

didi_ İki deli kedim... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Adaçayı v.b. (rezene, nane çayları...) günde 2 bardaktan fazla tüketilmemeliymiş. Vücuda zararı varmış kızlar. :eek:lmaz:

12. 27 Mart 2010
  13. asis

asis Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    148
    akşamları içip yatmalıyız ki daha etkili olsunlar

14. 27 Mart 2010
  15. imdaaat

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106

evet cnm yaa bende diyorum ya korka korka içiyorum çayı bi duvar yapalım derken bin duvar yıkmayalım....herşeyin azı karar çoğu zarar...ve adaçayı kullanan dostlar dikkat etmeli otu 2 3 dk beklettikten sonra otları almalısınız yoksa adaçayı zehirli maddelerini salıyomuş...

16. 27 Mart 2010
  17. imdaaat

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    yatmadan önce niyekii

18. 27 Mart 2010
  19. nur ummm

nur ummm Bayılıyorum o gözlere:) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Ben gece içiyorum gündüz fırsatım olmuyo yatarken östrojen salgılamımıza yardımcı olur galiba uyurken dahad büyür memeişlerkaydirigubbakcemile3