Öteki kadın olmayın!

Konusu 'İlişkiler, Duygular ve Hayatın İçinden' forumundadır ve kuzum85 tarafından 12 Mart 2009 başlatılmıştır.

  12 Mart 2009
  Konu Sahibi : kuzum85
 1. kuzum85

  kuzum85 aşk bir yangın Üye

  Katılım:
  1 Mart 2008
  Mesajlar:
  2.971
  Beğenildi:
  8
  Ödül Puanları:
  148
  Öteki kadın” olmayın!
  Diğer kadın olmak, sonunda hayal kırıklığından başka bir şey olmayan bir yola çıkmak gibidir… Peki kadınlar neden bu yoldan dönemezler?

  Bir adamın başka bir kadına, eve, belki de çocuklara sahip olduğunu bilerek sevmeye devam eden kadının yaşamı, moloz yığınlarının üzerine döküldüğünü göre göre kenara çekilmemesi ile eşdeğerdir. Aslında sonraki kadın olmak, ateşin ortasına atlamak kadar cesaret gerektirir. Fazladan geçirilecek bir saat bile kıymetlidir onun için...

  Çoğu zaman erkekler tarafından eksik mutluluklarının tamamlayıcısı gibi seçilen ikinci kadınların da duyguları olduğu kimsenin aklına gelmez. Onlar, kısıtlı zamanlarda kırık aşkların tamircisi vazifesini görürler. Sürekli mutlu gözükmelerinin ötesinde tercih edildikleri için sevinmeleri mi, üzülmeleri mi gerektiğini bilemezler.Diğer kadın olmak hayal aleminde yaşamayı da gerektirir aslında... İkinci kadınlar sevdikleri adamın evli olduğunu unutmak isterler. Çünkü o adamı tek başınaymış gibi düşünmezlerse, yaşananların mantıklı bir açıklamasının olmadığı gerçeğiyle yüz yüze gelirler. Kendilerine neden böyle bir ilişkiyi kabul ettikleri sorulduğunda ise önüne geçemedikleri bir yasam zinciri okluğunu söylerler.

  Tabii ki ikinci kadınlara yasak olan birçok şey vardır, örneğin; sevdikleri adamı her zaman arayamazlar, istedikleri her an görüşemezler. Sokakta el ele yürümeleri ise imkansızdır. Hep bir yakalanma korkusu vardır içlerinde. Tüm bunlara katlanma sebepleri ise kaybetme korkusundandır. Bazıları "Aşk için" diye itiraf ederler yaşadıkları acıyı. Bazılarında ise rekabet duygusu ve kazanma hırsı olduğu bellidir.Neden İkinci Kadın Olunur?
  Aslında bu bir seçim değildir. Hiçbir kadın sevdiği adamı paylaşmak istemez elbette. Fakat aşk sarhoşuyken o adamın evli ya da nişanlı olduğu veya bir sevgilisinin olduğu çok da fark edilen bir şey değildir. Yani ilişki, bir bakıma kendi kurallarını kendi koyar, ikinci kadın, bu seçimi çoğu zaman istemeden yapar. Girilen bu İlişkiden yara almadan kurtulmak mümkün olmayacağından, sonunda amaç hasarı en aza indirmektir. Bunun için diğer kadın olmanın acısını taşımak yerine gerçek bir ilişkinin varlığını hissetmeye çalışmak gerekir...
   
 2. 12 Mart 2009
  Konu Sahibi : kuzum85
 3. Çxoxpçxux

  Çxoxpçxux Popüler Üye Üye

  Katılım:
  1 Kasım 2007
  Mesajlar:
  1.544
  Beğenildi:
  8
  Ödül Puanları:
  148
  bana göre belki yanlış evli kadınlar bir süre sonra öteki kadın oluyorlar
  karılarına laf söyler ve söyletirler ama diğerine asla kendi karısı ols bile
   
 4. 12 Mart 2009
  Konu Sahibi : kuzum85
 5. Ally

  Ally Vadideki Zambak Üye

  Katılım:
  28 Kasım 2007
  Mesajlar:
  2.072
  Beğenildi:
  23
  Ödül Puanları:
  148
  büyük konuşmak gibi olmasın ama ikinci kadın olmayı seçen yuva yıkan biri tüm bu yaşadıklarını hakediyo zaten :1closedeyes: farkında olmadan aşık olma hikayesine de inanmıyorum ben madem adam evli yada nişanlı baştan araya mesafe koyması lazım zaten işler bu noktaya gelmeden :kahve: