Oto Koltuğu

Konusu 'Kasım Anneleri' forumundadır ve LELAL tarafından 13 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    13 Temmuz 2009
    Konu Sahibi : LELAL
  1. LELAL

LELAL fınfık kurdum büyüyor Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    kızlar selam
    bir konuda sizinde fikir bilgi ve tecrübelerinize ihtiyacım var.
    artık malum bebişlerimiz büyüdü ..
    şimdiye kadar oto koltuğu olarak bebek arabamızın üst kısmını kullanıyordum kemerle bağlanarak 13 kiloya kadar oto koltuğu olarak kullanılabiliniyor.. ama artık buna sığmamaya başladık ve dolayısıyla yeni bir oto koltuğuna ihtiyacımız var.
    şimdi artık 9-18 kilo tarzında olan izofix girişli oto koltuğu arıyorum.
    bana yardımcı olabilirmisiniz neler olabilir?? tecrübelerinizi paylaşırsanız çok sevinirim.

2. 13 Temmuz 2009
  3. derinxby

derinxby mis kokulumm... Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    ben o bebek arabası koltuğunu bırakalı çoook oldu.Biz toyikiden bişey alırken bigün kampanya var diye koltuğu alıverdik bunu baya kullanacak şimdi 3 yaşına kadar falan galiba.hemde ferrarinin orjinal bişey güzel yani.Kırmızı biz 450-500 falanken 200 e falan aldık galiba ama dediğim gibi indirim vardı ve son üründü.ama memnunu şuan.

4. 13 Temmuz 2009
  5. derinxby

derinxby mis kokulumm... Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
  6. 13 Temmuz 2009
  7. eylul166

eylul166 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    833
    Ödül Puanları:
    238
    lelalcim bizimkide graco marka ama nette baktım bizimkinin modelini bulamadım ..ben şu anda kullanmayı düşünmüyorum çünkü melis arabaya bindiği anda uyumaya başlıyor ve oto koltuğu dik ve oturma pozisyonunda oldığundan dolayı uyuyamıyor ,bizde hala 0-13 kg olanı kullanıyoruz ,sanırım bir süre daha bunu kullanıcaz..

8. 13 Temmuz 2009
  9. julianne

julianne Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Kızlar oto koltuklarının arkasında R44.03 ya da R44.04 numaralarının bulunmasına dikkat edin. Bu uluslararası standartlara uygun demek.

Bunun haricinde uzun zaman kullanır diye bayağı büyük bir şey almayın. Benden tavsiye. Benimki büyük bu nedenle uyuduğu zamanlarda başı sağa sola düşüyor. ıçinde desteğinin bulunmasına dikkat edin. Yani mutlaka kendi kilosuna uygun bir şey deneyin.

Bir de ısofix çıkışlı olmasını da gözönünde bulundurun derim efenim.

10. 13 Temmuz 2009
  11. LELAL

LELAL fınfık kurdum büyüyor Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    işte bende isofixli bişey arıyorum dün şöyle bir baktık avm de
    mothercare gittik oradaki görevli bize en iyi ve güvenilir olanların maxi cosi römer ve b ile başlayan bir marka olduğunu söyledi.
    kemerli bağlantılara ben güvenemiyorum açıkcası sonuçta arabada emniyet sağlamak amaç o yüzden tedirgin olmak istemiyorum.
    sonuçta alınacak olan kilo 9 kilo ile başlayanlar boyun ve sırt destekliyici bişiler olmalı .. zaten 3 yaş sonrasında bunları pek kullanmıyorlar yükseltici kullanıyolar.
    julicim şu bahsettiğin numaraları bilmiyordum bunları da bir kenara not edeyim kontrol ederim ben de ..
    bu arada sende ne var tatlım siz neyi kullanıyorsunuz?

12. 13 Temmuz 2009
  13. julianne

julianne Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Evet canım benimki de Britax Römer. Fakat b.enimki daha önce görümcemindi. Onun bebeği 3 yaşına geldiğinde bizim kız doğdu biz aldık. Ama içinde destek minderi yok. Şimdi araştırdım onu da buldum. Joker mağazalarında varmış. fiyatı da 45 TL uygunmuş yani.
    ısofix konusunda ise haklısın. Ben de aynısını düşünüyordum. Eğer bu oto koltuğu öyle olmasaydı ben mutlaka gidip isofix bağlantılı alırdım. Numaralara da kesinlikle dikkat et canım.

14. 13 Temmuz 2009
  15. estel

estel Guest

otokoltuğu kulllanan arkadaşlar..

bebekleriniz oturuyor mu içine...

eşimin arkadaşları hiç oturmuyo hep ağlıyo diyolarda kendi bebekleri için...

16. 13 Temmuz 2009
  17. AnlamadanDinlemeden

AnlamadanDinlemeden HayaT BeNimLe GüSeL :)) Üye

Beğenildi:
    16
    Ödül Puanları:
    196
    ya ben henüz 13 kg olanlardan kullanıyorum ama nasıl???

Ceren hanım ona basıp ön taraftaki babasının saçını çekip sohbet etmek için kullanıyor.

Mümkün değil benim kız koltukta oturmaz.

aksaraya giderken ve adanaya gelirken belim, kolum koptu Cereni tutacağım ayakta diiye.Hiç mi oturmaz yaaa,,

Bir uyumak için oturdu ondada dizimde salladım :KK43:( Ben ceren uslu kızlar gibi oturana kadar almayacağım.ınş. oturarark seyahatı öğrenir.

ama alan arkadaşlar uluslararası güvenlik numaralarına dikkat etsinler.yoksa koltuk almanın bi manası olmaz.

18. 13 Temmuz 2009
  19. uppahalds

uppahalds Long time, no see... Pro Üye

Beğenildi:
    239
    Ödül Puanları:
    153
    Biz de bebeconfort axiss modelini kullanıyoruz. 9-18 kg. arası. 90 derece her iki tarafa da dönebiliyor, koltuk kısmı da oldukça rahat. Bizimki 6 aylıkken almak durumunda kaldık, çünkü ana kucağında sürekli ağlıyordu, biz de bodrum'a uzun yol yapacağımız için rahat edebileceği bir şey olsun istedik. Oğlum koltuğunda mışıl mışıl uyuyor, herhangi bir sorunla karşılaşmadık. Bu modelin isofixi var mı bilmiyorum ama bizimki isofixli değil. Belki de tek eksisi bu diyebilirim. Römer almayı düşünerek gittik, ancak bizim oğlana çok büyük geldi o zaman, bizim de acelemiz olduğu için bunu aldık ama memnun kaldık...

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.