Oto koltuğu

Konusu 'Ekim Anneleri' forumundadır ve fdneng tarafından 29 Mart 2010 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    29 Mart 2010
    Konu Sahibi : fdneng
  1. fdneng

fdneng Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    kızlar oto koltuğu alcam yaza doğru biliyosunuz yasaya da girdi artık ama kaç kg almalıyım bide nasıl olmalı ne tavsiye edersiniz uzun süreli kullanmak istiyorum

2. 29 Mart 2010
  3. TaKinTi

TaKinTi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    yasa taslagını okudum zorunluluk 9 yaş fln dio o da 36 kg'a tekabul edio sanırım ama bana cok sacma geldi bu yasa diyelim 3 cocugum var ve 2 ser yas aralıkla dogdular 3ü için de oto koltugu mu alacagım ben şimdi ne sacma şey. kullanmazsak cezası cocuk başına da 55 liraymış. tavsiyeleri ben de bekliyor olacagımm

4. 29 Mart 2010
  5. Ececim

Ececim kızım canım benim Üye

Beğenildi:
    170
    Ödül Puanları:
    313
    Biz kraftın 9-18 kilo oanını aldık

6. 29 Mart 2010
  7. gulican

gulican Küçük Yumurtam... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Biz de baktık haftasonu. Kiloyu hatırlamıyorum ama 4 yaşına kadar bunu sonra başka bir yükseltici diye bişiy kullanacaksınız dediler. Ben almayı düşnüyorum çünkü anakucağında gitmeyi seviyodu, şimdi sığmıyo kucağımda tutuyorum kıyamet kopuyo. ınşallah oto koltuğunu da sever...

8. 29 Mart 2010
  9. bitanecim

bitanecim NuTeLL@ TadiNd@ Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    hayir guzelim saçma olurmu tam isabetli, oyle pe$ pe$e çocuklari olanlar demekki iyi maa$lilar ki yapiyorlar :KK46: oyleyse ona gorede buyuk araba alirlar, ve her çocuga da koltuk alirlar. fransa da yasa nisan ayindan itibaren 12 ya$ a çikacak($u an 9 sanirim) bu yasa gerekli, Allah muhafaza kaza olsa ?! buyuklerin kemerleri var bizlerinki can da yavrularimizin ki patlican mi ? biz ocak ayinda oglumuza almi$tik 18kg a kadarindan aldik ondan sonra in$allah bi buyugunu aliriz. yavrularimizin hayati soz konusu. benim goru$um boyle canim

10. 30 Mart 2010
  11. Revolucion

Revolucion artık iki aşkım var :P Pro Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    benimki 3 aydır sürekli oto koltuğunda yolculuk ediyor ve ben chicco nun 0+ olanından aldım 18 kiloya kadar kullanabilecek ve kesinlikle tavsiye ediyorum bizimde başımızdan bir kaza geçti nerdeyse kamyon altına giriyorduk ve o gün o mereti icad edene nasıl dua ettim anlatamam çünkü kucağımda olsaydı imkansızdı tutamazdım. kendim bile kemerim takılıyken boynumu incittim acaba oğlum kucağımda olsaydı ne olurdu mutlaka kullanılmalı diye düşünüyorum ve bitanecime katılıyorum.

12. 30 Mart 2010
  13. dilasa..

dilasa.. Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    bizde alacağız ama kararsızım

14. 30 Mart 2010
  15. fragola

fragola Gruşenka Üye

Beğenildi:
    48
    Ödül Puanları:
    153
    Evet oto koltugu kullanılmayan kazalarda cocuk ölümleri %90 civarındayken oto koltugu kullanılan kazalarda bu oran %2ye kadar düşüyormuş. Bence de çok gerekli bir önlem.

16. 30 Mart 2010
  17. selina79

selina79 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106

bence hic sacma degil. iyiki böyle birsey yapılıyor ve iyiki cezası varki insanlar mecbur kalıp alıcak bu araba koltukları. allah korusun bir kaza anında cocugunun hayatını kurtarıcak olan sey bunlar. Evet pahalı ama buna deger bence. Cocugum hayatı söz konuysa buna kesinlikle deger. Allah korusun bir kaza olsa keske bir oto koltuk olsaydı demek yerine bastan alınır. Ve 3 cocogun varsa tabiki 3 tane oto koltugun olucak bu gayet normal birsey degilmi. Bana hic sacma gelmiyor.

18. 30 Mart 2010
  19. selina79

selina79 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Bizde Maxi Cosi anakucak var onu 1 yasına kadar kullancam
    sonrası icin Maxi Cosi Tobi var 9-18 Kilo
    Büyük kızımda suan Maxi Cosi Rodi 18-36 kilo kullanıyor

Konu Durumu: