Otomatik vites ara tavsiyesi ?

Konusu 'Tavsiyeleriniz' forumundadır ve songa84 tarafından 20 Mayıs 2009 başlatılmıştır.

20 Mayıs 2009
    Konu Sahibi : songa84
  1. songa84

songa84 BARBİ BEBEK NİŞANLANDI ! Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    merhaba arkadaşlar.ben ehliyetimi 3 yıl oldu alalı ama araç kullanamıyorum.otomatik viteslerin çok rahat ve kolay olduğunu söylüyorlar.sizler ne düşünüyorsunuz bu kouda ? bir de triptonik diye bişey var. o konuda da bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim.acaba otomatik vitesmi iyi olur yoksa triptonik mi iyi olur ? nette biraz araştırma yaptım ve honda jazz ile opel corsa yı beğendim araç modeli olarak.alırsam ikinci el alıcam zaten. siz bu arabalar hakkında neler düşünüyorsunuz ? aranızda kullanan arkadaşlar varsa yardımcı olabilirmisiniz ? hangisini tercih etsem acaba ? ya da başka bir önerisi olan varsa onlar da yazabilirler.sevgiler.....

2. 20 Mayıs 2009
  3. MerveKondu

MerveKondu Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    108
    eğer araç kullanmağa yeni başlıyacaksan , kesinlikle otamatik vites canım,baktığın modellerde güzel ama bunların içinden seçim yapacaksan,,honda jazz,ı öneririm.........

4. 21 Mayıs 2009
  5. mandilin

mandilin tawık wicdanlı Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    evet 3 tip araba var. manuel, otomatik, triptronik..

canım, bence hiiiiç manuel viteslilerle uğraşma derim ben. Zati yeni kullanmaya başlayacakmışsın, otomatik olanlarla zevkle sürersin, çabucak alşırsın.
    otomatik olanlar (bahsettiğin corsa ve jazz ) zaten aynı zamanda triptironikde olabiliyor tercihine göre.
    triptroniğin manası, arabanın hem otomatik hemde manuel olarak kullanılması demek fakat yinede vitesli araçlar gibi manuellik değil. Otomatik bir arabayı triptronik statusune geçirdiğinde sadece vitesleri senin de arttırmana izin veriyor. Bunun dışındda araba yine kendi gidiyor gibi bişey, çok rahat. Sadece fren ve gasdan ibaret :)
    Bütün otomotik arabalar triptrionik değildir ama her triptronik araba aynı zmanda otomotiktir.

jazz, için çook sağlam araç diyorlar üstelik ön kaputu kısa olduğundan görüşte diğer arabalara göre daha kolaymış.
    corsanın modeli bence jazza göre daha güzel. Ama honda mı opel mi ayrımına girersek; honda kaliteli ve pahalı, opelinde yedek parçası daha çok bulunabilir gibime geliyor.

buarada songacım atlamadan ikinci el alacağım demişsin.
    otomatik arabalarda ikinci elde çook dikkatli olmak gerekiyormuş, zira aksaklık olduğunda tamiri mümkün almayan bi takım zerzavatlar varmış buda aklında olsun.

Son düzenleme: 21 Mayıs 2009
  6. 21 Mayıs 2009
  7. KuRabiYe

KuRabiYe Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    cnm şimdi nişanlımın arabasıda babamın arabası da manuel vites doğal olarakta ben manuel vitesi alıştım ama bundan sonra bir araba daha alırsak ya triptonik yada otomatik olur çok rahat deniliyor.ben vites atmayıda çok seviyorum (kamyoncular gibi atarım da kaydirigubbakcemile3) ama dediğim gibi teknolojinin nimetlerinden faydalanmak lazım

8. 21 Mayıs 2009
  9. KuRabiYe

KuRabiYe Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    bu arada ben corsada kullandım bir süre ama manuel vites.corsa tam bir bayan arabası hem küçük hemde şirin park sorunuda yok:KK70:

10. 21 Mayıs 2009
  11. mandilin

mandilin tawık wicdanlı Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    songacım, buket gibi vites arttırmak hoşuna gidiyorsa triptronik tam sana göre. kaydirigubbakcemile2

12. 21 Mayıs 2009
  13. songa84

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    arkadaşlar yardımlarınıza çok teşekkür ederim.

14. 18 Haziran 2009
  15. nturkan

nturkan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    triptonik arbalar da yokuşta geri kaçırma problemi olabiliyor demişti arabalardan çok iyi anlayan makina mühendisi bir arkadaşım.
    ben nissan micra kullanıyorum çok iyi otomotik ten vazgeçme vites ne kadarda gereksizmiş dedim ben otomotiğe geçince:

16. 21 Haziran 2009
  17. songa84

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106

teşekkürler güzelim.micra da düşündüklerim arasında.sen de söyleyince içim rahat etti

18. 21 Haziran 2009
  19. shiftcan

shiftcan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    549
    Ödül Puanları:
    113
    otomatik araba çok rahattır ama manueli hiç bişeye değişmem ben. araba kullanmanın zevkine o zaman varılıyo.

honda sağlam arabadır opele göre, motor açısından. ama ikiside güzel bence.