Otoriter ailede aşk..

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve ceylan84lum tarafından 22 Ocak 2010 başlatılmıştır.

22 Ocak 2010
    Konu Sahibi : ceylan84lum
  1. ceylan84lum

ceylan84lum Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    merhaba kızlar.benzer bir konuda yazdım derdimi ama bi arkdaş yeni konu aç dedi.ben de açıyorum.
    dünyanın en güzel duygusunu aşkı yaşıyorum ve ailemle paylaşamıyorum..2 yıldır biriyle birlikteim.birbirimize sevgimiz ve saygımız sonsuz.ilk görüşmeye başladığımız sıralarda ben aileme konuyu açtım(hala nasıl cesaret ettiğimi çözmüş değilim).hiç beklemediğim tepkilerle karşılaştım.evdeki herkes,benden küçük kardeşlerim bile nasıl yaparsın sen ne diyosun,ailemize karşımı gelceksin die üstüme gelmeye başladılar.babam çok kızdı annem önce ılımlıydı babam dan sonra oda döndü.bana öle bi psikoloji yaşattılar ki suç işlemiştim onların gözünde.konuyu kapattılar 2 ay sonra gene açıldı gene çok sert tepkiler..tamam dedim susun.bu arada ben de sevdiğim insan da çok yıprandık.görüşmeye devam ettik tabi gizli.hem o gizliliğin ağırlığı hem gelecek korkusu beni mahvetti.kimseyle paylaşamıyrum..yardım edin..görüşleriniz benim için çok değerli..şimdiden teşekkür edrim..

2. 22 Ocak 2010
  3. ceylan84lum

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    tahmininiz üzere muhafazakar bi ailem var..onlara göre ben birini blmuş oluyorum bu da çok ayıp.bana elaleme ne deriz,memleketimizden olcak gibi saçma sapan gerekçeler sundular.düşünüyorum bazen tamam sevdiğim insan eş olma kritelerine uymasa haklılar dicem ama işi var temiz ahlaklı düzgün biri..neden böle yapıyolar.?????

4. 22 Ocak 2010
  5. ceylan84lum

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    benm gibi sıkıntısı olan arkadaslar var okudum hepsini ama en azından onların ablası kardeşi annesi yani bir şekilde aileden birileri yanında .benm öle değil...:KK43:

6. 23 Ocak 2010
  7. ceylan84lum

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    yardım etmicek misiniz:KK43:((

8. 23 Ocak 2010
  9. kar

kar içim buz tutmuş.. Pro Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    148
    oncelıkle hoşgeldınız konuyu yanlıs yere acmıssınız ..
    konunuza gelınce aşk bence yaşanmaya deger yaşayın gonlunuzce sızde onlarala paylasmayın evlılıgı dusunuyomusunuz?..eger dusunuyo0sanız madem aılenız muhafazakar ve sevgılı olarak tanıtsanız kabul etmıycekler sızde onların gorucu usulu ıle geldıklerını soyleyerek kucuk bı oyun oynıycaksınız..
    aılenızın nedne boyle yapıyolar sorusuna ıse ailelerınden oyle gormusler onlar ıcın ayıp olabılır zamana uymak yerıne eskı donemlerdekı bazı geleneklerın devam etmesınden yanalarkı boyle yapıyolar..

10. 23 Ocak 2010
  11. zeynep215

zeynep215 edep ya Hu!!! Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    Allah yardımcın olsun güzelim niyetiniz ciddi mi eğer ki ciddi iseniz ailenize durumu belirttiniz mi biz ciddi düşünüyoruz sıradan bi ilişki değil diye
    bu arada benim de ailem muhafazakar bende eşimi kendim buldum ama hiç sorun yaşamadık
    bunun muhafazakarlıkla değil de başka şeylerle alakası var yaşadığınız yer ve konum olabilir belki de
    ne diyeyim sen seviyorsan arkadaşının da sevgisine inanıyorsan sevginin arkasında dur aileni kırmadan

12. 23 Ocak 2010
  13. KiymiziAba

KiymiziAba Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    yaşınız sorun oluyor olabilir mi?

14. 23 Ocak 2010
  15. UfuruktenPrenses

UfuruktenPrenses twitter@UfuruktenPrnses Üye

Beğenildi:
    866
    Ödül Puanları:
    203
    Evlenin..?
    Sorun kalmasın..

16. 23 Ocak 2010
  17. proing

proing Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    aynı şeyleri bende yaşıyorum canım ve seni çok iyi anlıyorum
    aynen görüştüğüm biri vardı ve aileme bahsettim olmaz dediler ve konuyu kapattılar
    artık görüşmüyorum ama aklımdanda çıkmıyor
    biriyle konuşmak yada görüşmek kötü birşey değil ama aileler anlamıyor
    ben artık aileme bıraktım biri vardı yine görüşmeyi istediğim ailem kabul etmedi sorun olan şeyde çocuğun benden büyük ve kel olması,
    bende bundan sonra hiç kimseyi istemiyorum deyip rest çektim ve mutsuz olduğumu her seferinde belli ediyorum,
    benim yerime karar vermelerinden bıktım artık,
    sen bilirsin dyen anne babalara imreniyorum

18. 23 Ocak 2010
  19. ceylan84lum

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    öncelikle zaman ayırıp o değerli görüşlerinizi paylaştığınız için çok teşekkür edrim.yasım 23 .yani yaşımı sorun etmiyolar.onların derdi elaleme ne derizbaşkaları ne der.biz de babadan önce diyer buyuklerin sözü geçer.dedeler falan.onlar zaten bilseler kıyamet kopar..sevdiğim insana gelince biz birbirimizi eş olarak görüyoruz zaten birbirimizden eminiz.
    sevgili kar bizde öle düşündük görücü usulü diyelim.inanmıcaklar ama denemk de fayda var..hayatımın en güzel duygusunu böle suç işliyomuş gibi yaşamak o kadar zoruma gidiyoki..