ototmotık sallanan besık kullananlar buraya..

Konusu 'Bebeklerimiz ve Cicileri' forumundadır ve serap0404 tarafından 9 Mart 2010 başlatılmıştır.

9 Mart 2010
    Konu Sahibi : serap0404
  1. serap0404

serap0404 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    kızlar kraftın otomotık sallanan besıgı var.esım butur selerın bebegın beyın gelısımı acısından pekde saglıklı olmadıgını solıuyor.hanı muzık fln calıyor.sız ne dersınız kullanan varmı aranızda.

2. 10 Mart 2010
  3. serap0404

serap0404 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    kullanan kım se yokmu acabaaa...

4. 10 Mart 2010
  5. mumy.2009

mumy.2009 En güzel armağanım,canımm Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    otomatik kullanmadım ama bizim küçük bir sallanan beşiğimiz var doğduğundan beri kullanıyoruz. hem de nasıl sallıyoruz bir görsen. napalım ancak öyle uyuyor. sarsılıyor da yani. ama bir zararı olduğunu düşünmüyorum. biz de hep sallanarak büyümüşüz. hele müziğin ne zararı olsun. otomatikse çok rahat olur bu arada.

6. 10 Mart 2010
  7. betulnur

betulnur Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Bence kullanmak zararlı.Çocuğun kafası sersem gibi olur.Ben kızımı hiç sallamadım.Şu anda 13 aylık uykusu gelince kucağınızda uyutup yatırın.Çocuk ağlıyorsa zaten bir sorunu vardır.Sakın sallamaya alıştırmayın sonra siz çekersiniz.

8. 10 Mart 2010
  9. NakrEdusA

NakrEdusA ♥ {- _ -} ♥ Pro Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    hiçbir zararı yok sonuçta deli gibi sallamıyo otomatik beşikler belli bir tempoda sallıyo zarar veren çok hızlı sallamak hatta belli bir tempoda sallamanın faydası bile var çocuklara

10. 11 Mart 2010
  11. serap0404

serap0404 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    cnm benım demek ıstedıgım su hanı otarz seler elektrıklı oluyoya.e bebısın beynıde daha su,bı zararı olurmu.bıde normal elle sallananlar var onlara kolaylık olsun dıye bole bıse cıkarmıslar.onu dıom yoksa tabıkı hepımz sallanarak buyumusuz.

12. 11 Mart 2010
  13. NakrEdusA

NakrEdusA ♥ {- _ -} ♥ Pro Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    akülü olduğu için şarj edersen elektriğe bağlı çalıştırmak zorunda değilsin elle sallayınca daha hızlı bile sallarsın otomatik beşik öne arkaya sallıyo normal beşikler yana doğru sallıyo farklı yani bi zararı neden olsun ki

14. 11 Mart 2010
  15. uppahalds

uppahalds Long time, no see... Pro Üye

Beğenildi:
    239
    Ödül Puanları:
    153
    Ben dondolino kullanıyorum doğduğundan beri, kraft daha sonra çıkmıştı ama özellikleri, görünüşü herşeyi aynı gibi. ılk zamanlar odamızda beşik olarak kullandık, yanımızda yatırdık, arkası tamamen yatabiliyor..Gündüz de çok uyuduğu için oturma odamda da kullandım. Ben çok rahat ettim, gerçi biz müzik kısmını çok kullanmadık, ama ileri geri sallamayı çok kullandık. Hızı kademeli olarak artırabiliyorsun, genelde en hızlı seviyesi bile çok makul bir sallama hızında, ne de olsa bebeklere yönelik yapılmış bir ürün. Onun dışında oğlumu ayakta filan hiç sallamadım, kendisi de yatağında yatmaya başladığı günden beri sallanma alışkanlığı olmadan uyuyabiliyor. Şimdilerde hem koltuk hem de mama sandalyesi olarak kullanıyorum, çünkü önünde tepsisi var, sadece emniyet kemer sistemi belden bağlamalı olduğu için normal mama sandalyesi (ilerisi için) düşünülebilir. Biraz pahalı bir ürün, ama ben hem yatak (ekstra beşik almadım), hem koltuk, hem de mama sandalyesi olarak kullandığım için parasını fazlasıyla çıkarttı diyebilirim.
    Şahsi düşünceme göre, müzik de çok zararlı değil, çünkü ninni tarzı şeyler yüklü hafızasında, daha çok bebeği rahatlatmaya yönelik, benim kullanmama sebebim oğlumun daha çok sevdiği başka ninniler vardı, onları dinletiyordum. Dönencelerde ya da benzeri ürünlerde kullanılan müziklerden farklı değil müzikleri, sallama olayı da yine kanaatime göre zarar verici düzeyde değil, tam tersine hafif hafif sallaması bebeğin sanki annenin kucağında ileri geri yavaş yavaş sallanmasına eşdeğer gibi oluyor. Bizimki uzaktan kumandalıydı, bilmiyorum kraft öyle mi ama hem sallanmasını durdurup başlatmak için hem de kullanırsanız müzikleri değiştirmek için bayağı yararlı oluyordu. Bir de yine kademeli olarak yerden yükseltilebiliyor, o da artı bir avantaj..Umarım yardımcı olabilmişimdir...

16. 11 Mart 2010
  17. Nergis26

Nergis26 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3.271
    Ödül Puanları:
    163
    ben de kızımı sleeperda büyüttüm valla çok rahat ettim ilk 3ay özellikle gazlı bebeklere öneririm.3.ayı dolunca da odasına yatırdık kendi yatağında sallamadan uyudu hiç bi yan etkisi yok yani..

18. 11 Mart 2010
  19. serap0404

serap0404 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    tesekkurler canım..