Oturarak Çalışanlara Metabolizmayı Hızlandırma Önerileri

Konusu 'Güncel Diyet Haberleri' forumundadır ve Frezyam tarafından 11 Temmuz 2008 başlatılmıştır.

  11 Temmuz 2008
  Konu Sahibi : Frezyam
 1. Frezyam

  Frezyam Aktif Üye Üye

  Katılım:
  21 Nisan 2008
  Mesajlar:
  19
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  76
  İşinizde oturarak çalışmak zorundaysanız hergün 3 kere 10 dakikalık antreman yapmak hedefiniz olsun. Nasıl? İşe gitmek için araba kullanıyorsanız, arabanızı iş yerinize uzak bir yere park edin ve kalan yolu yürüyün. Eğer toplu taşıma aracına biniyorsanız, bir - iki durak önce inin ve kalan yolu yürüyün. Bunlar sadece sizin egzersiz yapmanızı sağlayacak birkaç basit aktivitedir. Örneğin; hergün gidiş gelişinize hergün 20 dakika bu aktiviteyi eklerseniz ( her yol 10 dakika), molanız boyunca 10 dakika yürürseniz, hergün 30 dakika ek aktivite yapmış olursunuz. Bu her hafta 2,5 saat egzersiz yapmak demektir.

  Diğer bir opsiyon, patronunuzun çalışma yerinizi ayarlanabilir bir masa üstü ile donatıp donatmadığına bakmaktır, eğer öyle ise çalışırken ayakta durabilirsiniz.

  Bunun yanında zihinsel olarak, uyarıcı ve hergün 20 veya 30 dakika ayakta durmak vücudunuzu güçlendirecek ve aynı zamanda korkunç genişlemeyiı azaltabilecektir. Oturmaktansa ayakta durarak daha çok kalori yaktığınızı biliyor musunuz? Ortalama bir insan oturduğu bir saat boyunca 100 kalori, 1 saat ayakta duran bir insan ise 140 kalori yakar. Bu fark gerçekten önemli.

  Normal haftalık 3 veya 4 saatlik egzersiz çalışmalarınıza % 10 veya % 15 daha eklemenizi düşünmenizi sağlayacak bir nokta daha. Hafta boyunca toplam kalori harcamanızı arttıracaktır ve yeni işinizin izin vermediği aktiviteler hazırlamanıza yardım edecektir. Ne yapmaya karar verirseniz verin, hemen başlayın, destek için bir arkadaş bulun ve egzersizinize sadık kalın.  alıntı