Oturum açma ekranındaki bazı hesapların gizlenmesi [Windows]

Konusu 'Teknik Destek' forumundadır ve canavar tarafından 18 Nisan 2007 başlatılmıştır.

  18 Nisan 2007
  Konu Sahibi : canavar
 1. canavar

  canavar Yılmak yok. Yola devam... Pro Üye

  Katılım:
  12 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  3.271
  Beğenildi:
  109
  Ödül Puanları:
  353
  Windows XP oturum açma ekranı sistemdeki kullanıcı adlarının açığa çıkmasına neden olur. Birden fazla kullanıcı tarafından paylaşılan PC'lerde sistem yönetimi için özel olarak oluşturulan kullanıcılardan birini gizlemek akıllıca olabilir.

  İpucu: Gerekli değişiklik Başlat*Çalıştır menüsünden "regedit" komutunu çalıştırarak ulaşabileceğiniz Kayıl Defteri Düzenleyicisi üzerinden gerçekleştirilebiliyor.

  "HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWAREMicrosoftWindows NTCurrentVersionWinlogonSpecialAccountsUserList"


  anahtarını seçin ve burada Düzen / Yeni / DWORD değeriyle yeni bir kayıt oluşturun. Bu kayda gizlemek istediğiniz ve yönetici haklarına sahip olan kullanıcının adını verin. Daha sonra Kayıt Defteri Düzenleyicisinden çıkın. Sistemi yeniden başlattığınızda Windows XP artık bu hesabı oturum açma ekranında görüntüleme-yecektir. Ancak yine de bu hesaptan yararlanmak istediğinizde bu pencerede [CTRL]+[Alt]+ [Del] tuş bileşimiyle kullanıcı adı ve parolayı girebileceğiniz iletişim penceresinin ekrana gelmesini sağlayabilirsiniz. Eski ayarlara geri dönmek için Kayıt Defterinde az önce oluşturulan DWORD değerini silmeniz yeterli