Over CA Yumurtalık Kanseri

Konusu 'Onkoloji - Kanser ve Türevleri' forumundadır ve gozdelicious tarafından 24 Şubat 2010 başlatılmıştır.

24 Şubat 2010
    Konu Sahibi : gozdelicious
  1. gozdelicious

gozdelicious Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    88
    Annemin 11 Ocak da kütle tespiti ve 15 Ocak da MR ve BT sonuçlarına göre ileri evre Over CA olduğunu öğrendik. İlk yapılan Ca125 2300 civarındaydı Kemoterapi öncesi 3000 lerin üzerindeydi. Bu Ptesi 22.02.2010 da ilk Kemoterapisini aldı annem, gayet iyiydi ama bu sabah ağrıları başladı. 3 kür kemoterapi görecek sonra ne olacak bilmiyorum. Karaciğer metastazı var.
    Çok zor bi hastalık. ailemizde hiç kimsede kanser olmadığı için insan üniversite mezunu bile olsa kendini cahil hissediyor.
    Umudumuzu kaybetmek istemiyoruz.
    Umarım sıkıntılarımız paylaştıkça azalır. Tecrübelerimiz hayat kurtarır.

Yakınlarında yumurtalık kanseri olanlarla sıkıntı ve tecrübelerimi paylaşmak istiyorum.

2. 24 Şubat 2010
  3. gozdelicious

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    88
    Ayrıca yumurtalık kanseriyle ilgili olarak aklımızdan çıkartmamamız gerekir.
    * tüm kanserler gibi yumurtalık kanseri de çok sinsi bir hastalıktır. Genelde 3. ve 4. evrede şikayetler ortaya çıkar.
    * 45 yaşın üzerinde tehlikelidir.
    * gaz, sancı, düzensiz akıntılar.

(annemin şikayetleri bunlardı insan bu şikayetlerin kanser olduğuna inanmıyor. annem 1,5 yıl önce Kadın doğum muaynesi olmuş ve testleri temizdi.Bu hastalık gerçekten çok hızlı ilerliyor.)

LÜTFEN YILLIK KONTROLLERıNıZı ıHMAL ETMEYıN
    HıÇ BıR ŞıKAYETıNıZ OLMASA BıLE HER YIL DÜZENLı KADIN DOĞUM DOKTORUNA GıDıP MUAYNE OLUN
    ERKEN TEŞHıS HAYAT KURTARIR
    .

4. 24 Şubat 2010
  5. nnisanyagmuruu

nnisanyagmuruu ooO♥Sensiz Olmaz♥Ooo Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    cnm bnm çok geçmiş olsun
    çok zorlu bisüreç bu
    allah şifa versin tez zmnda sağlığına kavuşsun inş

6. 24 Şubat 2010
  7. meliike

meliike Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106

canım öncelikle çoook geçmiş olsun ALLAH şifalar versin annene sakın hastalığı hakkında bişey söylemeyin yanında kötü şeyler konuşmayın hiç üzülmemeli inşallah atlatacak
    kanser olduğunu nasıl anladı açıkça anlatırmısın yumurtalıkta kist göründümü ultrasonda çikolata kistine benzeyen sormamın sebebi Rabbim cümlemizden uzak etsin dr um bendende şüphelendi açıkça söylemedi sağ overde 3,5 m çapında çikolata kistine benzeyen fakat içinde dikenli bişiler olan kistin var normalde boyutu küçük ama incelemem lazım ameliyat etmeliyim dedi ca125 testi istedi bu testi yaptırmadım hala çünkü daha 1 ay sonra ameliyatım ca125 testi kesin sonucu verirmi ki başka sebeplede yükselir yazıyodu oofff
    Rabbim yar ve yardımcımız olsun cümlemizin inşallah

8. 28 Şubat 2010
  9. Canay

Canay Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Arkadasim cok gecmis olsun, dilerim annen yakinda sagligina kavusur. Gercekten cok zorlu bir surec, benimde ablamda over canceri tespit edildi 1 yil önce. Amaliyat oldu ve sonrasinda 6 kur kemoterapi aldi, faydasini gördu ca 125 35 altina dustu ve iyiydi ama ne yazikki 1 ay önce tekrar yikildik, K tekrarladi, lemf bezlerinde tespit edildi. Kemoterapiye basladi önumuzdeki hafta ikinci kurunu alicak. Sintografi cekildi pazartesi onun cevabini alicagiz ve cok korkuyorum, cunku ablamin agrilari cok ve kemiklerede birsey olabileceginden endiseliyiz. ALLAHIM korktugumuza ugratmasin. Herkese acil sifalar.

Sevgiler
    Canay

10. 5 Mart 2010
  11. seher64

seher64 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    benim annem de over ca malesef. 2. kemoterapisini aldı.lenfleri diğer organları temiz ama yağ dokusunda leke görülmüş.Rabbim cümlemize şifa versin

12. 10 Mart 2010
  13. gozdelicious

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    88
    Daha önce yazdığım gibi annemin kanseri ileri evre olmasına rağmen neyazikki düzensiz akıntılar gaz sancısı şişkinlik şikayetleri dışında öyle fazla bir belirtisi yoktu. Menapoza giriyor diye çok önemsememişti.
    Ama çok büyük hata etmiş. siz siz olun en ufak bir şüpe bile duymadığınız zamanlarda bile düzenli kontrole gidin !
    Annem 2. kemosunu bu ptesi alacak, saçları da dökülmeye başladı...
    Umarım bu seferkini daha kolay atlatır...

Tekrar bütün hastalara acil şifa yakınlarına da sabır diliyorum...

14. 1 Nisan 2010
  15. gozdelicious

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    88
    Merhaba herkese,
    çok mutluyum :) 3 kemoterapi öncesi annemin kan tesi sonuçları geldi ve CA12-5 değeri 60 a düşmüş.
    Allahım çok şükür annem tedaviye cevap veriyor:)). Ptesi 3. kemoya girecek çok ümitliyim artık.

Tüm hastalar ve hasta yakınları mutlaka moralinizi yüksek tutun...

Kozlenmis patates bunu beğendi.
  16. 28 Nisan 2010
  17. cikin_f

cikin_f tarihçi Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    bitanem inanılmaz sevindim sevincini en içten paylaşıyorum emin ol :)))Diyet saç vb . konular o kadar çok ilgi görürken senin bu güzel haberine rağbet olmaması beni çok üzdü :KK43:((( Oysa ki en değerli şey sağlık...Allahım daha da güzel haberler almayı nasip etsin inşallahhhh. :)Allah tüm hasta lara ve yakınlarına sabır versinnn inşallahhhh

18. 28 Nisan 2010
  19. fascination

fascination Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Allah sağlık versin canım umarım iyileşir annen :KK43: