over kist

Konusu 'Tüp Bebek Yöntemi ile Çocuk Sahibi Olmak.' forumundadır ve efsun_zeren tarafından 8 Haziran 2010 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    8 Haziran 2010
    Konu Sahibi : efsun_zeren
  1. efsun_zeren

efsun_zeren Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    108
    merhaba daha öncede yazmıştım size ara kanamam olmuştu en son 19 mayısta regl oldum fakat tamda yumurta çatlama gününde kanamam oldu 03,06,2010 yumurtlama sanmıştım fakat arttı kaanamam doktorum vajen ultrasyonla baktı rahim tertemiz dedi ayrıca büyükte değilmiş diğer doktorum büyük demişti sağ yumurtalığımda yumurtlamadan kaynaklı yumurta kisti varmış 45mm 35 mm çok moralim bozuldu tabii bebek isterken böyle bişeyle karşılaşmak sinir bozucu ama doktor endişelenecek bişey yok dedi ilaç felan vermedi düşebilir dedi kist 5 gün boyunca kanamam oldu okadar çok olduki yatak yorgan kalmadı tabi ben tekrar gittim karından ultrasyonla baktı 2 tane iğne yaptıracaksın dedi kanamanın durması için dedi 21 günlük doğum kontrol hapı yazdı ginera aksi halde zaten 17 haziranda tekrar regl olacaktım şimdi kafam iyice karıştı bebek istiyoruz ama doğum kontrol ilacı yüzünden olmayacak ilaç düşmesini sağlarmı şuan kanamam durdu ben ne yapacağımı şaşırdım doktorum korunun yinede dedi çok moralim bozuldu yardımcı olurmusunuz

2. 8 Haziran 2010
  3. _HaNDaN_

_HaNDaN_ Allah oL der ve oLur !! Üye

Beğenildi:
    76
    Ödül Puanları:
    148
    canmm bende seninle aynı durumdaym ancak benm kanamam olmadı çk şükür ağrı şikayetiyle gittm ve çikolata kisti olduğunu öğrendm 2,72 mm büyüklüğünde benmkide. 21 günlük hapa başladm "Diane" hapın ismi.hemde 40 günlük evliym henüz :KK43: çevremde bu tedaviyi görüp bebeği olan çk kişi var.herkste olan bişi diyo doktorlarda zaten.bende önceden çok üzülüyodm ama şimdi tedavime devam edip sakin olmaya çalşyorm.moral olsn diye paylaşmak istedm seninle.Hayrlısı artkk..

4. 8 Haziran 2010
  5. efsun_zeren

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    108
    Canım ıkolata kıstı deĞıl benımkı yumurta ÇatlamıŞ olgunlaŞmıŞ ordada kalmıŞ kıst olarak adlandırmak ıstemedı doktorum ama ınsan yınede korkuyo Çok saĞol paylaŞtıĞın ıÇın kadınlık Çok zor bend e1 yıllık evlıyım tamda bebıŞ dÜŞÜnÜrken bu kadar kanama olması dÜŞÜndÜrÜyor allah Şıfamızı verır ınŞallaah bızede gebelık yaŞatır saĞlıkll sıhhatlı

6. 9 Haziran 2010
  7. _HaNDaN_

_HaNDaN_ Allah oL der ve oLur !! Üye

Beğenildi:
    76
    Ödül Puanları:
    148
    acil şifalar diliyorm sana en kısa zmanda.. gebeliği engelleyecek kadr ciddi bişi olduğunu sanmyrm üzme kendini herşeyn bi zmanı vardır umarm çabucak atlatırız..bilmiyorumkismile

8. 9 Haziran 2010
  9. Bahceci

Bahceci Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    0

selam yaşadığınız şey normal bir durum meraklanmayın. normal derken her ay adet gören kadının yumurtalıkları dinamiktir ve değişir. bu ay kanamalı çatlamamış kistiniz bir ay sonra kabolur önemli değil. doğum konrtrol hapı bu iyileşme sürecini hızlandırmak için veriliyor. yani tedavinizin bir parçası. bu yüzden gebelik planlarınız ertlendi diye telaşa kapılmayın sadece size verilen tedavinizi kullanın. sevgiler.

10. 11 Haziran 2010
  11. dejavu86

dejavu86 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    mrh bende bugün ultrason sonuçlarımı aldım ve raporda sağ over 26x17 mm anekoik kist ve solda16x7 mm kist var dediler yalnız ben hala adet görmedim ve açıkcası iyice telaşlandım bu kistler benim gebe kalmama engel olurmu ?kötü huylu olabilirmi ?cevaplarsanız sevinirimmmm yoksa ağlamaya devammı edeyimm:KK43:((

12. 11 Haziran 2010
  13. Bahceci

Bahceci Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    selam dur ne ağlaması olur mu öyle şey bunlar hem çok ufak kistler hem de basit, geçecektir yani. gebe kalmana falan da engel olmayacak. önümüzdeki adetinle kontrole gidersin kaybolduklarını görürsün bazen doğum kontrol hapı verilerek de tedavi edilebilirler.

14. 11 Haziran 2010
  15. dejavu86

dejavu86 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    ..çok ümitsizliğe kapılmıştım çünki rapor sonuçlarımı pazrtesi göstericem dr a ..ayy çok teşekkür edrim içimi ferahlattınız gerçektenn...

16. 28 Haziran 2010
  17. efsun_zeren

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    108
    Merhaba dÜn doĞum kontrol ılacım bıttı regl olmayı beklıyorum 4.gÜn doktora gıdeceĞım daha Öncede yazmıŞtım sıze over kıst ıÇın son bır haftadır her ayaĞa kalktıĞımda kasıklarımda 1 2 dk sÜren Şıddetlı ama kısa aĞrı hıssedıyorum regl aĞrısı gıbı o kadar Çok korkuyorum kı acaba kıstmı bÜyÜdÜ yoksa reglımı gecıktırdık doĞum kontrol hapıyla ondanmı Çok korkuyorum hıÇ bÖyle bırŞey yaŞamamıŞtım sanırım panıĞım ondan allaah hepımıze Şıfa versın daha beterınden esırgesın mÜjdelı haber vermeyı Çok ıstıyorum sıze

18. 29 Haziran 2010
  19. Bahceci

Bahceci Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    selam regl başladıktan sonra rahatlarsınız. kistiniz büyük ihtimalle geçmiştir ama zaten muayeneye gideceksiniz bekliyorum güzel haberleriniz sevgiler.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.