ovitrelle kullananlar..

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve nailll tarafından 19 Mart 2011 başlatılmıştır.

19 Mart 2011
    Konu Sahibi : nailll
  1. nailll

nailll Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    8
    merhaba..ben adetimin 12.günü ovitrelle vuruldum.. doktorum2 gün sona kanda gebelik testiyap gel dedi.ve pozitif çıktı..doktorum hamilesin dedi ve 3 gün sonra tekrar test yap gel dedi ve bu negatif çıktı..doktor kimyasal gebelik olmuş dedi..
    bu iğnenin ilk bi kaç gün yan etkisi olarak hcg hormonu salgılattığnı duymuştum.acaba benimkidemi öle oldu diorum..bi bilgisi olan varsa lüffen yardımcı olabilir mi?:KK5:
  2. 19 Mart 2011
  3. simten81

simten81 zarif anne olucam Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    38
    canım yanlış anlama doktorundan daha iyi biliyorum demek istemiyorum ama iki kez tüp bebek yapmış biri olarak ben sana süreci anlatayım. adetimin 12. günü ovitrelle kullandım ve 40 saat sonra yumurtalarım toplandı. bunun nedeni ancak döllenme yeteneği kazanmaları. hemen döllendi. üç gün sonra bana transfer edildi ve 12 gün sonra test yaptım. yani ovitrelle kullandıktan 15 gün sonra testim pozitif çıktı. doktorun biraz aceleci galiba. 2 gün sonra dahi senin deneme yapman lazım. ancak yumurtalar çatlamış ve döllenme yeteneği kazanmışlardır. hem ilk gün döllense dahi embriyonun yumurta kanalından inmesi ve hormonu salgılaması ancak 7. gün olur. o bile anlamlı bir sonuç vermez. ne ümitlen ne ümidin kırılsın. adetine aşağı yukarı 10 küsür gün varken hiç bir test sana pozitifi göstermez. 2. günün pozitif olması da dediğin gibi ovitrellenin hormonu barındırması. ama 5. gün negatif çıktıysa bundan sonra pozitif çıkarsa bilki ilaçtan değildir :KK34: . yakın arkadaşım ovitrelle ile yaptığı ilk denemesinde gebe kaldı. kaderiniz benzer inşallah. bebek bekleme süreci zorlu bir süreç. rabbim yardımcın olsun. hayırlı ve sağlıklı evlatlarla seni müjdelesin aminnnn.
  4. 21 Mart 2011
  5. kardelen99

kardelen99 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bu ay adetimin 12.günü bende ovitrelle kullandım yumurtalarıma bakıldı oluşmuş çatlama aşamasına gelmiş ve 10 gün sürecinde sık ilişki önerdi doktorum adetim 4 yada 6 nisan bakalım ne olacak!!!!
  6. 27 Mart 2011
  7. kardelen99

kardelen99 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    yaa kimse yokmuu benimle konuşacakkk
  8. 24 Aralık 2011
  9. muah

muah Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    slm kızlar aranıza yeni katıldım benim hikayem kısaca şöyle 2 yıllık evliyim ..ilk sene düşünmedik doğmkontrl hapı ile korun duk daha sonra da nasip olmadı..bu ay 3.klomen denemem idi doktorum kloomen + crinone+estradermtts bnt verdi bu ay için 20 cm olmuşu yumurtam açıkçası bende çok ümitli idim ..çok kötü bel ve kasık ağrılarım oldu ovitrelle yi vurduralı bu gün 13.günüm dayanamadım ve beta hcg test yaptrdım eğer gebelik oluşmuşsa çıkar die düşünmüştüm ve sonuç negatif bilgisi olan var mı kızlar sonuç değişmez dmi diğer aya mı kaldı_?_?_?
  10. 26 Aralık 2011
  11. muah

muah Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar ovitrelle den sonra ki bugün 15.günüm açıkçası artık hevesim kalmadı 13.gün beta hcg yaptrdım ve sonuç negatif dediler.bende de her gün regl olmak için belirtiler vardı bel ağrısı kasık ağrısı böyle durum benm gibi olan var mı arkadaşlar adetime 2 gün kaldı....
  12. 26 Aralık 2011
  13. akandeniz

akandeniz herşey güzel olacak Üye

Beğenileri:
    153
    Ödül Puanları:
    63
    ilk ayımda klomen+ovitrelle tutmadı...
    bu ayda devam ettik klomen ve ovit. dün tahlil yaptırdım yine negatif...
    adetim geçtikten sonra aşılama olacak..
  14. 26 Aralık 2011
  15. muah

muah Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    canım sen neden hemen aşılamaya geçiyosun benm bildiği 3 kür klomen+ovitrelle ondan sonra 2 defa iğne ondan sonra 2 kez aşılama ve sonra tüp bebeğe geçiyor doktorlar her şeyin hayrlısı olsun tabi...
  16. 26 Şubat 2014
  17. tuana65

tuana65 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Mrb arkadaşlar iki yılık evliyim bugün ovitrelle çatlama iğnesi kulandım tek yumurta varmış :KK43: inş allahım herkezin gönlündeki muradı nasip eder daha önce yapıpta bilgisi olan arkadaşlar cvp yazarsa mutlu oluyorum tşk edrm
  18. 7 Mart 2014
  19. nootropil

nootropil Üye Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    8
    canım bnse senden 2 gün sonra vuruldum beklemediyimm inşlahh herşey gönlümüzce olur