Ovitrelle mi Pregnyl mi ?

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve Bonadea tarafından 25 Haziran 2008 başlatılmıştır.

25 Haziran 2008
    Konu Sahibi : Bonadea
  1. Bonadea

Bonadea Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar 20 gün sonra tedavimiz başlıyor ancak piyasada pregnyl bulamıyoruz. Ovitrelle bulabildik ancak. Bu iki iğnenin etken maddeleri farklı ancak işlevi aynıymış. Hangisi daha etkilidir acaba? Ovitrelle kullanan var mı?

2. 25 Haziran 2008
  3. shoksheker

shoksheker Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    canım ben zorda olsa preglyn bulup vuruldum hep ama doktorum bulamazsan ovitrelle al demişti. ikisi de çatlatma iğnesi sonuçta böyle küçük şeylere takılıp stres yapma kendine

4. 25 Haziran 2008
  5. Bonadea

Bonadea Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Sağol canım. Stres yaptığım yok. Sadece, arkadaşların hangi iğneyi tercih ettiklerini öğrenmek istiyorum.

6. 25 Haziran 2008
  7. honeybaby

honeybaby Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Tedaviniz hayırlı olsun inşallah bu kez pozitif sonuç alırsınız ilacı bizde bulamamıştık maalesef hatta ecza depolarına kadar ulaştık onlardada yoktu mecburen ovitrelle kullandık doktorlar arada bir fark olmadığını söylediklerine göre gereksiz yorulduk ama yinede herşey tam olsun eksik birşey kalmasın dediğimiz için strest yaptıkkafamçokkarıştı
    sizede kolay gelsin :)

8. 25 Haziran 2008
  9. nestle76

nestle76 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Bulamama Nedeniniz Tüp Bebek Işinin Artik Iyice Ticari Olmasindan Kaynaklaniyor...pregnyl Dediğiniz Iğne 3 Ytl...ovitrelle Dediğiniz Iğne 60 Ytl...ve Ikisi De Ayni Işi Görüyor...daha Iyisi Diye Bişi Yok..sadece Ovitrelle Kendiniz Karindan Vurabiliyorsunuz...pregnyl Kalçadan Vuruluyor...doktorum Bana En Son Ovitrelle Yazmişti....ama Daha önceden Bende Pregnyl Bulunduğu Için Almadim Ve Pregnyl Yaptirdim...sonuçta Hamileyim şu Anda...depolardan Israrla Isteyin Derim..boşuna Kaziklanmayin...

10. 25 Haziran 2008
  11. hoceee

hoceee kuzucum Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ovitrelle ya da pregnyl bizim tercihimize göre değil biraz doktorların tercihene göre kullanılıyor. Been pregnyli aşılamlarda kullandım, ovitrelle ise microda. Nestle'nin de dediği gibi pegnyl kalçadan yapılıyor, Ovitrelle göbekten sen kendin yapıyorsun. Eğer iğneyi olacağın saat çok geç bir saat değil ise pregnyl bulabilirsen bul. Ama çok geç bir saatte olacaksan ve iğneyi yaptırman zor olacaksa ovitrelle alıp kendin yapabilirsin. Bana gece 24:00 da olacaksın demişlerdi o saatte hastane uzak olduğundan kolayıma gelmişti ovitrelle yapmak.

12. 25 Haziran 2008
  13. menekxsxe 44

menekxsxe 44 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    valla benim doktorum ilk tedaviye başladığımda pregnyl yazmıştı aldım bende. sonra tedavi sonunda sizin için ovitrelleyi uygun bulduk dedi ve bende ovitrelle alıp onu vuruldum.

14. 25 Haziran 2008
  15. Ayxsxenur Amine Su

Ayxsxenur Amine Su Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ben de ovitrelle kullandım

16. 25 Haziran 2008
  17. nestle76

nestle76 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    doktorların bu ilaçlardan yüzde aldığına artık kesin olarak inanıyorum..bana da ovitrelle yazılmıştı...almadım sonra tel açtım pregnyl var onu olucam dedim doktorum da farketmez ol dedi...memleketimin güzel halleri bunlar işte..

18. 25 Haziran 2008
  19. Bonadea

Bonadea Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Nisan ayında aşılama yaptırırken yine bulamamıştık Preglyn'i. O zaman "Son parti üretilen Preglyn yumurtaları tam çatlatmıyor diye piyasadan çekilmiş" gibi bir dedikodu dolaşıyordu internette. O yüzden biraz şüphelendim ve size sorma ihtiyacı hissettim.