ovitrelle yumurtaları çatlatmıyormuş :(((

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve moon_sunn tarafından 12 Şubat 2010 başlatılmıştır.

12 Şubat 2010
    Konu Sahibi : moon_sunn
  1. moon_sunn

moon_sunn bekletme artıkın yaw.. Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    selam kızlar..tüp bebekte deneyimli olan arkadaşlara soruyorum..daha önce ovitrellenin yumurtaları çatlatmadığını, bazılarında işe yaramadığını duydunuz mu? ya da başına böyle birşey gelen var mı?
    2.tüp bebek denememde çok sayıda folikülüm vardı hemde iyi gelişmiş ama sadece 1 yumurta toplanabildi..sonrasında doktorumun yaptığı açıklama da bu şekilde oldu..3.denemem için farklı bazı ilaçlar ve farklı bir protokol uygulanacak sanırım...ne diyim Allah yardımcımız olsun..:sm_confused:

2. 12 Şubat 2010
  3. DiLaN.

DiLaN. Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ben ilk denememde pregnyl kullanmıştım çatlatma iğnesi olarak,böyle bi sıkıntı yaşamadım..yardımcı olamayacağım :KK43:

4. 12 Şubat 2010
  5. witch26

witch26 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    öyle birşey duymadım... ama pregnylin en iyi oldugu söylenmişti.. pregnyl bazı şehirlerde zor bulunuyor doktoruma bulamazsam ovitrelle olurmu demiştim aynı işi görüyo diye... olmaz dedi riske atamayız okadar etkili degil o dedi...

6. 12 Şubat 2010
  7. apple23

apple23 öykü&övgün Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    ben yumurta takibi aşılama ve tüp bebek denemelerimde hep ovitrelle kullandım böyle bi sorunla karşılaşadım canım.

8. 12 Şubat 2010
  9. seko4517

seko4517 can oglum, bal oglum Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    Ay ben sızden duydum
    ılk denemede pregnıl kullandım
    22 yumurtadan 18 ıyı ÇıkmıŞtı
    2ncıde ovıtrell le oldu 23 yumurtadan 10 u saĞlamdı
    ona baĞlı olabılır bu azalma??
    Tabı bızım doktor bÖle Şeylerı sÖlemez

10. 12 Şubat 2010
  11. pearlheart

pearlheart az kaldi melegim:))) Üye

Beğenildi:
    196
    Ödül Puanları:
    123
    ben de ovitrelle kullandım 11 yumurtadan 3ü sağlamdı..allah allah kafam karıştı şimdi olabilir mi acaba???doktora sormam lazım

12. 12 Şubat 2010
  13. Utkumm

Utkumm Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    bende ovitrelle kulandım son kontrolde 11 yumurta sayılmıstı 7 tane toplanabildi, 5 tanesi döllendi onunda 3 tanesi bölündü yumurta toplanmanının 3. günü transfer işlemi yapıldı bakalım sonuc ne olacak

14. 12 Şubat 2010
  15. moon_sunn

moon_sunn bekletme artıkın yaw.. Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    cevaplarınız için sağolun kızlar..bende 2 aşılamamda pregnly kullanmıştım tabi sonuç yine negatif ..1.tüp denememde bu sorun anlaşılamadı çünkü 4 yumurta toplanmış 2 si transfer edilmişti ama ilkinde de yine foliküller fazlaydı..gerçi her folikül dolu olacak diye birşey de yok ama...valla bende şaşırdım artık hangisi daha iyi hangisi daha kötü ..yinede bu konuyla ilgili yeni birşeyler öğrendiğimizde paylaşalım olurmu? sonuçta bizi bizden daha iyi kimse anlamaz..

16. 12 Şubat 2010
  17. landuse

landuse Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    arkadaşlar ben ovitrelle kullandım 11 de 8 i döllendi..ben böle bir şey olduğuna inanmıyorum sonuçta niye böle bir risk alınsınki..bence bu yumurta sayısıyla ve bayanın yaşı ile ilgili...

18. 13 Şubat 2010
  19. hituci

hituci Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    arkadaşlar ovitrelle yada bunun eşdeğeri ilaçlar her nekadar çatlatma iğnesi olarak bilinsede hiçbirisi yumurtaları çatlatmaz.sadece yumurtaların olgunlaşması için son aşamadır.ilacın yanlış hatırlamıyorsam prospektüsünden yada merkezinizin verdiği protokollerde kullanılar ilaçların işlevleri bölümünden bu bilgiye ulaşabilirsiniz.canınızı sıkmayın.çok yumurta sayılıyo bazen az toplanıyo.bazende az sayılıp birkaç tane çok çıkabiliyo.yumurta tplama işlemi yumurtalar çatlamadan yapılıyo bildiğim kadarıyla.Allaha emanet olun sevgilerimle...