Oxford'u reddetti Diyarbakır'a geldi Doç. Dr. Mehmet Murat İnal.Bilen Var mı?

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve XOXzgxuxrCe tarafından 23 Eylül 2008 başlatılmıştır.

23 Eylül 2008
    Konu Sahibi : XOXzgxuxrCe
  1. XOXzgxuxrCe

XOXzgxuxrCe Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    Alıntı
    Oxford'u reddetti Diyarbakır'a geldi

ABD'de '21. Yüzyılın En Değerli Beyinleri' ödülünü kazanan Doç. Dr. Mehmet Murat İnal, Oxford'tan gelen teklifi geri çevirip, "Borcunu ödemek için" memleketleri Diyarbakır'a yerleşti..

Amerikan Biyografi Enstitüsü'nün '21. Yüzyılın En Değerli Beyinleri' ödülünün sahibi olan Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Doç. Dr. Mehmet Murat İnal, Oxford gibi dünyanın sayılı üniversitelerinden birinin teklifini reddederek, memleketi Diyarbakır'da çalışmayı tercih etti. ABD'nin Louisville Üniversitesi ile Birleşik Arap Emirliği'nden de teklif alan Doç. Dr. İnal'in bu kararında en büyük etken ise anne babasının telkinleri olmuş...

Uluslararası kongrelere konuşmacı olarak çağrılan Doç. Dr. Mehmet Murat İnal, buralardaki konuşmaları ve çalışmaları ile ABD'li uzmanların dikkatini çekti. Hollanda merkezli uluslararası bir araştırmanın fikir babalığını da yapan Dr. İnal, doğum ve kadın hastalıkları konulu çalışmalarıyla Amerikan Biyografi Enstitüsü'nün '21. Yüzyılın En Değerli Beyinleri' ödülüne layık görüldü.

BURANIN EKMEĞİNİ YEDİN
    Bilgisayar mühendisi olmak istediğini ancak ailesinin arzusu üzerine son tercih yaptığı Hacettepe Üniversitesi İngilizce Tıp Fakültesi'ni kazandığını anlatan Dr. İnal şunları anlattı:

"Oxford'un teklifi çok cazip geldi, hemen geri çevirmedim. Diyarbakır'daki anne ve babama da danıştım. Ama onlar gitmemi istemediler. Beni en çok buraya itense, babamın, 'Oğlum sen buraların ekmeğini yedin, borcunu öde' demesi oldu. Bunu bir tür mecburi hizmet olarak görüyorum." Güneydoğu'da ciddi doktor sıkıntısı olduğunu kaydeden Dr. İnal, "Amacım bölgede, branşımdaki bütün hastaların tedavisini Diyarbakır'da yapmak. Bölgenin jinekolojik kanser istatistiklerini ve bazı tedavi yaklaşımlarını da kısa sürede oluşturacağız" diye konuştu.

Hüseyin KAÇAR

Arkadaşlar bilgisi olmayanlar bilgilensin ,daha fazla bilgisi olanlar bizimle paylaşsın diye açtım konuyu.
    Diyarbakıra gitme durumum var, özellikle bu yüzden haber ilgimi çekti. Giden, bilen, bir şey duyan var mı bu doktor hakkında?

2. 23 Eylül 2008
  3. gurbaa prenses

gurbaa prenses KK'nın Haylaz Kızı Pro Üye

Beğenildi:
    190
    Ödül Puanları:
    213
    doktor hakkında hiç bir bilgim yok ama okurken tüylerim diken diken oldu...
    bu nasıl bir vefa örneğidir yarabbim...
    helal olsun doğrusu :içelim:

4. 23 Eylül 2008
  5. TK646

TK646 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Canım Özel Veni Vidi Hastanesi var orda başlamış ama benimde daha önce gittiğim ve çok gvenmediğim bir hastane.

Kadın Hastalıkları Doğum ve Tüp Bebek için belki rastlamışsındır başlığıma Genesis Hospital Zeki Akkum var ben ona gidiyorum harika bir dr. bi incele istersen gg dan ikisinide. Ha bu arada TECRÜBE isimden önce gelir Zeki Bey'in ilk bebeği 17 yaşındaymış şuan.

6. 23 Eylül 2008
  7. XOXzgxuxrCe

XOXzgxuxrCe Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    Gurbaacım haklısın teşekkür etmek gerek böyle bir insana. İlk defa eşimden duydum, o tabi vefa açısından ilgilenmişti haberle. Ben de önce aa ne güzel filan derken birden hangi dalda uzmanmış dedim, kadındoğum olduğunu öğrenince daha çok ilgimi çekti.
    Bilemiyorum bana gerçi doktorların yapabileceği birşey yok, herşey normal, amaaan muayenede acımı azaltacak bir doktor da yoktur ya :)
    Yine de denemekte fayda var diye düşünüyorum açıkçası. Ha bir de tüpbebekte embriyoloğun iyi olması daha önemlidir. Veni vidinin de galiba embriyoloğu iyiymiş okuduklarımdan öyle anladım.
    Gerçi ben tüpbebek filan yaptırmayacağım, belki ilerde aşılama yaptırırım o kadar.
    Arkadaşlara duyurulur:)

Diyarbakıra gelirsem Zeki bey aklımda sağol :)

8. 14 Şubat 2010
  9. bayinerdem

bayinerdem Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    veni vidi hastanesine gidipte memnun kalanı görmedim

Son düzenleme: 2 Mart 2010
  10. 14 Şubat 2010
  11. sirenas

sirenas Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    mehmet murat inal a 2008 yaz sonlarında izmirde muayene oldum. bir ay önce üç hafta boyunca d.bakırdaydım ve deli gibi doktor aradım. orda olsaydı söyleyen çıkardı. hoca d.bakırda değil yaniii

12. 14 Şubat 2010
  13. seval021

seval021 hayat seninle güzel Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    108
    ben venividi de tüp bebek yaptırdım 3 gün oldu sonucu alalı malesef olmadı murat inala rastlamadım ve duymadım ilk tüp denememde zeki beyle olmuştu şimdi tekrar zeki beyle irtibata geçtim venivididen memnun kalmadım çünkü zeki bey alman hastanesinde haberiniz olsun

14. 14 Şubat 2010
  15. TK646

TK646 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Murat Bey 2 ay öncesine kadar eski Jinepol vardı ParkOrman arka çıkışında Diclekent oldu adı galiba ordaydı ama ayrıldı.

16. 21 Nisan 2010
  17. zeynepppppppppppppppppppp

zeynepppppppppppppppppppp Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    arkadaşlar murat inal.diyarbakır ın ergani ilçesinde dünya tıp merkezinde şuan.hastasıyım.ben çok iyi bi doktor.herkese tavsiye ederim. çok güler yüzlü ilk önce hastaya moral oluyo ... çok seviyrm yaa :))

18. 18 Mayıs 2010
  19. ekin__

ekin__ Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31