Oynamasız düğün/nikah organizasyonu en güzel nasıl yapılabilir?

Konusu 'Davet Organizasyonu' forumundadır ve ashminukal tarafından 3 Ocak 2010 başlatılmıştır.

3 Ocak 2010
    Konu Sahibi : ashminukal
  1. ashminukal

ashminukal Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Selam kızlar,

Ben düğün yapmak istemiyorum. Nikah+ardından kokteyl tarzındaki organizasyonlar hoşuma gidiyor. Ancak ben (muhtemelen & inşallah :kedi:) küçük bir ilçece evleneceğim için orada bu tarz mekanlar yok.

Düğün istememenin nedeni de biraz maddi biraz da bizde pek kalabalık akrabalar vs. yok düğünü sahiplenecek o nedenle oynamalı vs. düğün yaparsak zaten çok sönük geçer. Hem de ikimiz de hoşlanmıyoruz düğün ortamından hiç zevk almayacağımıza ve sonradan "keşke yapsaydık" demeyeceğimize eminiz. Katılımcı kitlesi de şöyle olacak : benim eş dost iş çevresi arkadaşlar,vb. onun da eş dosta ek olarak bir sürü akrabaları ve komşuları fln olacak (yani teyze amca sayısı da yüksek olacak)

Şöyle bir organizasyon nasıl olur sizce:
    - Yeşillik bir yerde bir restaurant/cafe tarzı mekan var. 150-200 kişilik. Bahçesi de var. İç mekanı da ahşap ve her tarafı yerlere kadar cam olduğundan hoş bir mekan denebilir. Burayı güzel süsletsek, nikah memurunu getirsek, nikah burada kıyılsa ardından da kısacık bir ilk dans yapsak. İnsanlara yiyecek birşeyler ikramı olsa hafif müzik eşliğinde.

Hem gelen amca teyzelerin yadırgamayacağı hem de eş dosta şık bir ortam sağlamak istiyorum.. Kokteyl gibi olsa amca teyzeler öyle ayakta olmaz kaç saat. Yemekli olsa bu sefer de çok sönük geçer gibi geliyor. Müzik de canlı olsa gitar vs. nasıl olur ya da ses sistemi ile güzel parçalar seçip onları mı çalsak?

Çok uzun oldu ama tam olarak anlatmaya çalıştım. Daha bizim bu işleri yapmamaıza baya zaman var ben şimdilik hayal kurma aşamasındayım. Hayallerimde bana yardımcı olur musunuz? Daha neler eklenebilir nasıl olabilir? kaydirigubbakcemile5
    Belki bu tarz organizasyon düşünen başka arkadaşlar varsa onlara da fikirler çıkmış olur belki burada opuyorumnanaktan

2. 4 Ocak 2010
  3. EvCadisi

EvCadisi Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    35
    Ödül Puanları:
    106
    Yani ayakta olmaz diyosun...kokteyl tarzı güzel olabilirdi...

ama nikahtan sonra ilk dans olur...arkasından oturarak ta olsa kanepe içecek tarzı sunum olabilir...

4. 4 Ocak 2010
  5. ashminukal

ashminukal Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Hiç bu tarz bir organizasyonla evlenen yok mu? fisfisfis
    Ya da fikir vermek isteyen?
    Haydi kızlar uçuş serbest, fikir üretelim birikte biraz hayal kuralım olmaz mı? :teytey:

6. 4 Ocak 2010
  7. sonbahar14

sonbahar14 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    cnm aynı sorunu bende yaşıyorum.
    bizde de çok fazla akrabamız olmadığı için düğün yapsak sönük geçer.
    bende sitede cafeteryamız var havuzlu orayı kapatıp süsleyip aile içinde küçük bir şey düşünüyorum.
    eğer ki bu olmazsa yakınımızda dediğin gibi biryer var küçük bir yemek gibi birşey düşünicez artık.
    ama eğer ki cafeterya da birşey düşünürsem artık insanları memnun etmek gelinle damada düşücek.

kalabalık olsa hiç sorun olmaz mutlaka durumu idare edicek kuzenler teyzeler halalar çıkar ama bizde kız tarafı olarak kimse yok komşular harici o yüzden çok zor işimiz çokk

8. 4 Ocak 2010
  9. mandilin

mandilin tawık wicdanlı Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    düğün istemiyorsun madem sadece nikah yapsanız öncesindede minik bi kınagecesi organizasyonu güzel olabülür
    ama yok kına geceside istemiyorum illa kokteyl tarzı bişi istiyorum diyorsan bence
    anlattıkların güzel olabilir. Fakat müzikleri ve vakti iyi ayarlaman lazım. Çünkü düşün ki nikah kıyılmadan önce giriş - alkış - sonra
    salondasınız nikah - şakşak falan ve ilk dans sonrasında çok vakit kalmayacak o zman yani nereye kadar oturacaklar eee oynama-pasta cart curt falanda olmayacak.
    dur dur şöle yapabilirsin bak
    nikahtan hemen sonra ilk dans sonrasında minik ikramlar verilir sonrasında hafif bi müzik çalar yine
    ve siz masaları dolaşabilirsiniz. Sonraında da biter :) Çıkıştada herkes takısını takabülür . Zamanı uzun tutmak için müzikleri iyi seçip süreyi uzatabilersin

bana sorarsan ne yaptın diye anlatiim hemen :)
    bizimde akrabamız hiiç yok denecek kadar azdı bi erkek tarafı vardı ne yapsak ne yapsak
    en sonunda 150-200 kişilik bi düğün yaptık nikahta düğünde oldu cücel oldu. kına gecesi falanda yapmadık :lepi:

Son düzenleme: 4 Ocak 2010
  10. 4 Ocak 2010
  11. ashminukal

ashminukal Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Ortamda havuz olması çok büyük avantaj bence havası değişiyor hemen opuyorumnanaktan

12. 4 Ocak 2010
  13. sonbahar14

sonbahar14 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    evet cnm bizde havuzu renklendiricez biraz organizasyonla fln anlaşsak dünya para isterler çiçekçiden gzl bir çiçek yaptırcaz ya ortasına koyucaz ya da 4 köşesine koyucaz
    alanda büyük orkestrada çağrırız birde şu kanepe gibi atıştırmalık bişeylerden düşünüyoruz. davetli sayısıda az gzl bir eğlence olsun istiyoruz
    gecenin sonunda da kına istiyrm ama kısmet bakalım

14. 4 Ocak 2010
  15. gusto61

gusto61 değuşuk Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    hayallerin güzelmiş düğün hangi şehirde olacak..ben de öyle düşündüm ilk önce ama dedim oynamasam çatlarım klasik düğüne çevirdim...ama iste yeter neden olmasın...

16. 5 Ocak 2010
  17. ashminukal

ashminukal Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Süper Baba dizisinde fiko'nun düğünü vardı final bölümünde çok güzeldi opuyorumnanaktan
    Gerçi onda çalgı oynama her şey vardı ama çok hoştu öyle bir şey de isteyebilirim aslında :eek:

18. 5 Ocak 2010
  19. benEceA

benEceA Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    71